Powitanie

forumowicze przedstawcie się :)

Wszystko co chcecie wiedzieć o Stowarzyszeniu Miłośników ERpegów i Fantastyki. Informacje o naszej działalności.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2014-10-05, 22:50

Witam Heisenberga na forum ;).

PS. Za "smerfiki" masz karną rundę w Noxa.
Ostatnio zmieniony 2014-10-05, 22:51 przez Rincewind1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murchad
Wędrowiec
Posty:118
Rejestracja:2014-07-29, 11:34
Lokalizacja:Murchadlandia
Kontakt:

Post autor: Murchad » 2014-10-05, 22:59

Karną, czyli z Tobą? :P
Bo można być normalnym, albo murchadniętym

www.facebook.com/maestrom.uk

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2014-10-06, 19:16

Znamy Cię również z tego, że zwykle w grze wybierasz opcję militarystyczną... ;-)
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Murchad
Wędrowiec
Posty:118
Rejestracja:2014-07-29, 11:34
Lokalizacja:Murchadlandia
Kontakt:

Post autor: Murchad » 2014-10-06, 19:51

Tylko jako wsparcie dla mojego pokojowego, pacyfistycznego usposobienia :)
Bo można być normalnym, albo murchadniętym

www.facebook.com/maestrom.uk

Awatar użytkownika
Alicja
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2014-10-09, 13:42
Lokalizacja:

Post autor: Alicja » 2014-10-09, 13:56

Dobra, przyszła pora i na mnie... Pewnie nikt z Was mnie nie zna, nie widział, nie słyszał i nie miał okazji ani ze mną grać w gry, ani odwiedzić w OtoGryPlanszowe.pl, ani na pewno nikt nie miał okazji spożywać niecnie od wielu ŁPGów przemycanych do świata planszówkowego wypieków z otoNerdBakery, dlatego:

Dzień dobry, nazywam się Alicja i w końcu wirtualnie się z Wami witam ;-)
Służbowo zapraszam na OtoGryPlanszowe.pl
Prywatnie na otoNerdBakery ;)

Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hoxie » 2014-10-09, 17:36

Ładnie się w pracy musisz nudzić by posty na forum SMF pisać xD

Awatar użytkownika
Alicja
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2014-10-09, 13:42
Lokalizacja:

Post autor: Alicja » 2014-10-09, 17:40

Ja sobie wypraszam, ale jednym z moich służbowych zadań jest udzielanie się na forach związanych z planszówkami :P O! Więc wiesz... Brace yourself - spam is coming!
Służbowo zapraszam na OtoGryPlanszowe.pl
Prywatnie na otoNerdBakery ;)

Awatar użytkownika
OriQn
Wędrowiec
Posty:59
Rejestracja:2013-02-28, 21:06
Lokalizacja:Okolice Łodzi

Post autor: OriQn » 2014-10-12, 19:02

Hm, kurde, taki kawał czasu a w sumie ja się nie przedstawiłem, znaczy nie bardzo ujawniłem kto siedzi pod tym dziwacznym nickiem.

Sławek Tomczak z tej strony znany i znienawidzony przodownik AkcjiGrywalizacji, ten od szydełka i ogólnie mentalnie dziwny człowiek. Powitać :D

Awatar użytkownika
Smiler
Wędrowiec
Posty:20
Rejestracja:2014-10-13, 10:53
Lokalizacja:Pabianice / Łódź
Kontakt:

Post autor: Smiler » 2014-10-13, 12:44

Cześć ;)!

Jestem Damian i już kiedyś miałem szansę być na spotkaniu Smerf'a ;)... pojawiłem się akurat na Wigilii (miałem tę samą koszulę co "Kapitan" :) ) i bezczelnie nawpierdzielałem się pysznych ciast (choć sam też takie przyniosłem :) ).

Żałuję, że byłem u Was tylko raz, a chciałbym to zmienić. Niestety jestem z Pabianic i często nie mam możliwości, aby przybyć do Łodzi... zmienię to od przyszłego roku (na razie nie mam czasu :( ).

Na forum przybyłem, gdyż doszedłem do wniosku, że posiedzieć tutaj z Wami to też będzie frajda i na pewno lepiej to zrobi mojemu pomysłowi niż nic nie robienie. A co to za pomysł? Chcę zrobić grę (wow). Bardzo wiele spraw mam już unormowanych, wiem po co wszystko będzie, jak będzie się grało, jaki ma być cel, itd. Brakuje mi jednak bardzo dobrej mechaniki gry (a w taką celuję). Będę przychodził na spotkania właśnie po to, żeby zagrać w jak największą ilość gier, by móc doszlifowywać swoją.

A tak o sobie to:
- lider i współtwórca projektu ŻyjW!ęcej oraz naszego forum - czyli http://zyjwiecej.pl/ oraz http://zyjwiecej.pl/forum/
- lider i współtwórca projektu PonadPrzeciętni (klub ŻyjW!ęcej, takie ŻyjW!ęcej na żywo :P) - http://ponadprzecietni.pl/
- szkoleniowiec-pasjonat (tu można sobie przypomnieć moją facjatę na filmiku PonadPrzeciętnych: )
- twórca systemu Sprawności Kluczow3 (którego używam m.in. w klubie PonadPrzeciętnych; jeśli chce Wam się czytać zasady, zapraszam tutaj: http://zyjwiecej.pl/forum/index.php?board=173.0; na tym systemie będzie oparta moja gra - będzie symulacją rzeczywistości tej zabawy na planszy).

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów :)

PS
Wiem, że mogę wydawać się "wylewny", ale to dlatego, że sam jestem adminem forum i zawsze jak czytam wpisy w wątku "powitalnia" na naszym forum, to żałuję, że ludzie piszą o sobie tak mało :( :).
Łam zasady, albo zasady złamią Ciebie.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2014-10-13, 20:48

Ja zaś jestem zdania, że lepiej za dużo o sobie napisać, niż za mało. Witamy na forum!
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Murchad
Wędrowiec
Posty:118
Rejestracja:2014-07-29, 11:34
Lokalizacja:Murchadlandia
Kontakt:

Post autor: Murchad » 2014-10-13, 21:30

Też tak uważam i dlatego, z wrodzonej przekory napisałem mało

Również witam
Bo można być normalnym, albo murchadniętym

www.facebook.com/maestrom.uk

Awatar użytkownika
Motopompa
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2014-10-11, 18:45
Lokalizacja:obecnie Łódź
Kontakt:

Post autor: Motopompa » 2014-10-23, 18:26

Ponoć najtrudniejszy jest pierwszy krok, a już pierwsze słowa pierwszego posta, ojoj, oj, oj...

No ale skoro mam to juz za sobą, to powinno pójść z górki.

Cześć wszystkim!
Dowiedziałem się o was, właściwie przypadkiem, na zajęciach. Nie wiem czemu tak późno, bo przecież na moim wydziale jest organizowane RPGranie (o którym też nigdy nie słyszałem, dopóki nie znalazłem informacji gdzieś przy okazji szperania po stronie smf czy tam ŁPG). Mea culpa, bo jak się samemu nie szuka to się nie znajduje.

Małe co nieco o mnie:

Moja filozofia życia? Trzeba poznawać i próbować nowych rzeczy, zawsze.
Czemu o tym piszę? Bo wpadłem na pomysł powitania w wersji FAQ i chciałem zrobić do tego mały wstęp - a jaki może być lepszy powód niż to, że jeszcze nigdy tego nie robiłem?

FAQ

1. Z Łodzi?
Mieszkam w Łodzi od jakichś 3 lat. Czyli nie, nie z Łodzi. Za górami, za lasami jest taka wioska, którą nazywają Parzęczewem. Nie da się tam dostać dobrego sera feta, rozumiecie zatem moją decyzję o przeprowadzcce.

2. A co studiujesz?
Fizykę techniczną. Nie, to nie znaczy, że można w Dixicie rzucać hasła typu "bulbulator AT 500S", oczekując że na pewno zgadnę. (Zdarzało się. Hasło, nie zgdnąć. Za to regularnie czytam "całkowanie selektywne" na przycisku poniżej tego okienka, w którym się przelewa myśli na ekran i obawiam się, że już mi tak zostanie.)

3. Planszówki?
Zawsze. Ale jestem w tym zielony jak bieszczadzkie polany na wiosnę - za mało gram.

4. RPG?
Raczej nie. Lubię, ale nie aż tak, żeby poświęcać tyle czasu.


5. Jakieś ulubione książki (fantasy, SF)?
Uwielbiam wszystko spod pióra boskiego Neila Gaimana. Czytanie Sandmana nie jest tylko czytaniem, to wyznanie wiary.
Przy Gaimanie nie mogę nie wspomnieć o Pratchettcie. Ostatnio mi przeszło, ale był taki czas, że czytałem TYLKO Pratchetta (popełnił ponad 50 książek, więc jest co czytać. Szczególnie kiedy się czyta po 2 razy). Świat Dysku znam lepiej niż własną kieszeń. Ostatnio nawet wygrałem w wiedzówce kubek z żółwiem :P

Lem. Lubię Lema. A Solaris jest arcyksiążką polskiej SF.
No i Dukaj.
Hej, mam zbiór opowiadań Dukaja, którego nie skończyłem!

Tak się zamyśliłem, że zapomniałem, że piszę posta (i przypaliłem naleśnika). A poza tym, książki to za duży temat na taki skrótowy opis. Na pewno macie tu wątek o ksiażkach wszelakich, tam porozmawiamy :)

6. Muzyka?
Jesli książki to za dużo, to nawet nie bedę zaczytał.

7. Co to za nick - Motopompa?
To dadaistyczny żarcik kosmonaucik kolegi z liceum. Przedziwne rzeczy zostają nam po starych przyjaciołach, prawda? Tak juz zostało - nicka się nie wybiera nicka sie dostaje.


Coś mi się to powitanie robi długie. Dość o mnie, reszta wyjdzie w praniu, przejdźmy do rzeczy ważnych:
Zarejestrowałem się, bo planszówki (patrz punkt 3 w FAQ). Na teraz wiem, że są gracze, że sobota i że ŁDK. Najbliższa sobota jest pojutrze - tak sie składa, że mam wolną.
Tylko powiedzccie mi, co, jak i kiedy.
Ostatnio zmieniony 2014-10-23, 18:48 przez Motopompa, łącznie zmieniany 10 razy.
Maybe I only exist in your mind?
And I am still just as real as anything else.

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2014-10-23, 21:26

Motopompa pisze: Zarejestrowałem się, bo planszówki (patrz punkt 3 w FAQ). Na teraz wiem, że są gracze, że sobota i że ŁDK. Najbliższa sobota jest pojutrze - tak sie składa, że mam wolną.
Tylko powiedzccie mi, co, jak i kiedy.
Witamy, witamy. Co tu dużo mówić - spotykamy się w zasadzie co sobotę od godziny 13-stej na trzecim piętrze Łódzkiego Domu Kultury. Aby się dowiedzieć w której sali spotykamy się w tym tygodniu warto zajrzeć na naszą stronę, ewentualnie w samym ŁDKu udać się do recepcji i zapytać o Smerfy - będą tam wiedzieć o co chodzi.

To chyba wszystko co musisz wiedzieć. Przychodzisz, mówisz "hej, jestem Motopompa* chciałbym zagrać w jakąś planszówkę". I tyle ;)

* - niektórzy posługują się w tym miejscu imionami. Nie wiem czemu.
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Motopompa
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2014-10-11, 18:45
Lokalizacja:obecnie Łódź
Kontakt:

Post autor: Motopompa » 2014-10-23, 22:33

To wszystko? A gdzie powitalny quest, którego częścią jest zejście do piwnicy, w której nie działa oświetlenie? ^^

Ułatwie wam życie, przyjdę w koszulce z nickiem na plecach. Co prawda ma reklamę innego forum, ale dla równowagi ma też smoka, więc mam nadzieję, że mi wybaczycie to drobne, umyślne faux pas.

Ilu jest mniej-więcej aktywnych użyszkodników na forum?

O ja, jest alfabet grecki po lewej i różne matematyczne symbole. Wee!

Coś nie bardzo widzę jakikolwiek wątek o książkach niefantastycznych, ale też nie szukałem jakoś bardzo zdecydowanie. Jest coś takiego, czy to herezja na forum stowarzyszenia miłośników ERpegów i fantastyki?
Ostatnio zmieniony 2014-10-23, 22:37 przez Motopompa, łącznie zmieniany 4 razy.
Maybe I only exist in your mind?
And I am still just as real as anything else.

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2014-10-23, 22:47

Powitalny quest? Nie kuś. Jesteśmy kreatywnymi ludźmi :P Ale jednocześnie jesteśmy otwarci na nowych, więc nie zamierzamy utrudniać ani zniechęcać. Za bardzo. Co się zaś tyczy piwnic... Po piwnicach to my tylko w Warhammera gramy i pieczemy czerstwe buły czasami... (pobędziesz z nami dłużej - zrozumiesz).

Herezja? Skądże. Chociaż faktycznie, takiego wątku może nie być. Możesz śmiało założyć ;)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

ODPOWIEDZ