Tempa sesja w autorke

Krew na ścianie, Avdima, zapraszam.

Stare rekrutacje
Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2010-07-30, 10:50

Z powodu mechaniki jaką zaproponowałem pojedyncze punkty nie mają dużego znaczenia. Trzy, to wartość średnia. Wyraźnie ułomnym jest się przy jedynce. Piątka to już sporo.

Muszę jeszcze zwrócić uwagę, że umiejętności są sporo ważniejsze od cech. Ich wartości od sześciu wzwyż to już na prawdę rozpoznawalny talent.
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2010-07-30, 14:26

Dzięki za odpowiedź.
Spotkałem się niejednokrotnie ze stwierdzeniem, że moja postać jest ułomna w jakiejś dziedzinie, czego oczywiście w trakcie tworzenia postaci nie raczono mi powiedzieć. Zaskoczenie mistrza gry, gdy widział moje statystyki... ah, cóż za wspaniałe uczucie, oszukać osobę, której przedstawiłem postać i przy której robiłem statystyki... Musze być mistrzem iluzji i demagogii.
Z drugiej strony, czasami spotykałem się z nieco odwrotna reakcją, "Nie możesz mieć czegośtam na pięć, bo to już jest arcymistrzostwo", a potem nie mogłem nic zrobić, bo kostki mnie kochają i zawalałem 3/4 rzutów w dziedzinie, z której chciałem być dobry.

Dajesz nam wolną rękę w doborze statystyk, co bardzo sobie cenię.

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2010-07-30, 14:39

Losowania po prostu nie lubię.
Zakładam również, że jeżeli ktoś chcę zagrać kimś bardzo dobrym w jakiejś dziedzinie to czemu by nie. Z drugiej strony punktów nie starczy by poprowadzić arcymistrza czy chociaż mistrza fechtunku.
Mam nadzieję, że powiecie mi co zmienić, co Wam się podoba a co nie. Jednak gramy w czwórkę i każdy ma lekko inną wizję. Trzeba je zrównoważyć tak, aby każdy był zadowolony.

Jeżeli czujecie, że czegoś brakuje to śmiało dawajcie znać oraz zgłaszajcie propozycje.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2010-07-31, 11:30

Dwa szybkie pytania:
1. Bonusy do obrażeń inne, niż z broni, np. Krzepa? Może co dwa/trzy punkty krzepy, +1 obrażeń?
2. Co powiesz na miecz dwuręczny ważący 6 kilogramów i mierzący dwa metry? Będzie to realne, czy lepiej nie zarzucać tego pomysłu?

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2010-07-31, 17:31

Nie przewiduję bonusów do obrażeń z cech, już prędzej z umiejętności. Jednak tak jest prościej a zbalansowanie tabelki i tak jest trudne. Myślałem o jednym ich rodzaju "z dobrego rzutu" ale na razie nie jest to priorytet. Tak jak wygląda to w tej chwili jest prościej i realniej.

Taki mecz nie będzie realny więc lepiej zarzucić ten pomysł. Za angielską wiki proponuje 3 kg i 180 cm. Myślę, że taki potwór będzie satysfakcjonujący.
http://en.wikipedia.org/wiki/Zweih%C3%A4nder

Byłem dziś na spotkaniu w smerfie i mogą być trudności z rezerwacją sali. Czy pasuje Wam inna data (np. piątek) i czy dysponujecie może lokacją na sesję ? Nie wiadomo dokładnie co się uda załatwić więc lepiej rozważyć zapasowe możliwości.

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2010-07-31, 18:08

Mógłby być i piątek (przynajmniej z mojej strony), ale brak sali to jednak problem. Nie mam pomysłu, póki co, na coś zastępczego. Sesja na korytarzu? Czekamy do września? A może znacie jakiś lokal, gdzie nie będzie problemów z przeprowadzeniem sesji?

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2010-07-31, 21:53

Tempy - ja nie widzę problemu z dzierżeniem takiego miecza, przystosowanego do konkretnej osoby (były w historii takie przypadki), ale jeżeli Ty tego nie chcesz, to nie ma problemu (znaczy jest, ale nie będę się kłócił :) ).

Co do sali, to po pierwsze, w piątek nie mogę przed siedemnastą, po drugie, mam alternatywę. Można zagrać u mnie. Jest całkiem blisko domu kultury, pokój oddzielny w miarę odizolowany, nie ma stołu do gry, więc trzeba albo na podłodze, albo na różnorakich stołkach, taboretach i fotelach siadać.
Ryzyka: wejście matki do pokoju i zadanie absurdalnego pytanie, wejście ojca i zadanie jeszcze absurdalniejszego, atak gryzącego kota (zakładając, że jeszcze będzie w domu, bo nie mój). Lekki, ale zdatny do opanowania bałagan.
Zalety: dostęp do komputera/radia, tj. muzyka, można nieskrępowanie rzucać papierkami do kosza na śmieci (bez wstawania), nie będzie węszącego ciecia (ochroniarza?). Będziecie mieli blisko do przystanku.

Co Wy na to?

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2010-08-01, 13:30

Mi się wydaje to dobrą alternatywą. Pozostaje czekać na opinie Krwi i Krakova.

Od dzisiaj ruszam z pracami nad fabułą sesji więc proszę o przysłanie gotowych bohaterów w ciągu najbliższego dnia lub dwóch. Krótki opis mile widziany. Zaznaczam, że zawsze jest czas na zmiany (no może nie kardynalne), więc nie martwcie się zbytnio.
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2010-08-01, 15:36

Ooo super sprawa! Czuje się zaproszona :D To jeśli byśmy wprosili się do Avdima - to byłaby to raczej sobota czy piątek?

Co do postaci - to dzisiaj wieczorem nad nią popracuję.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2010-08-01, 20:12

W sobotę o dowolnej godzinie, piątek około osiemnastej.
Postać wraz z giga traumatyczną historią wyślę zaraz na pm.

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2010-08-01, 21:39

Ja jestem absolutnie za. A jakieś miejsce parkingowe też się znajdzie w pobliżu ? :D

A moja postać pojawi się... kiedy się pojawi :D Wiesz mniej więcej jaki jest zarys i będę się tego raczej trzymał. Jest jakiś górny limit długości "krótkiego opisu" ?
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2010-08-01, 21:52

Nie ma limitu. Jednak zbyt dużej ilości faktów mogę nie przyswoić i zaczną mi się mylić. Czytać jednak lubię więc możesz dać upust ambicji.

W takim razie sobota, 12:00 ?
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2010-08-02, 01:09

12:00 w sobotę, może być.

Co do miejsca parkingowego, nie powinno być problemu.
Ja bym proponował taki myk, że spotkamy się pod domem kultury i was zaprowadzę do siebie. Jeżeli wolicie sami szukać, to mogę wam napisać adres na pm.

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2010-08-02, 14:41

A nie mielibyście nic przeciwko gdyby to była 14? Bo wcześniej przyjadę do Łodzi z domu i będę miała jakieś pakunki, wygodniejsza byłaby dla mnie 14. Co Wy na to?

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2010-08-02, 14:53

Mi pasuje.
Krakov, przypominam o opisie bohatera. Czym wcześniej, tym lepiej.
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

Zablokowany