[K]Castle Falkenstein - Łódź

miejsce, gdzie magia spotyka się z parą

Stare rekrutacje
skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

[K]Castle Falkenstein - Łódź

Post autor: skobel » 2008-09-07, 23:56

Drogie Damy i Szanowni dżentelmeni,

O ile doniesienia Toma Olama są rzetelne, a nie znajduję powodu by nim nie wierzyć, wkrótce w me ręce trafi niezwykła przesyłka. Z racji, że dzieli Nas okrutny dystans a paczkę za cel obrały sobie służby szpiegowskie kanclerza Prus księcia von Bismarck-Schönhausen, wspieranego ostatnim czasem przez Niewidzialny Dwór trudno mi określić czas, kiedy przybędzie na miejsce- Maszyna Licząca Babagga sugeruje tydzień, lecz sami Państwo wiecie, że nie zawsze można ufać tym krasnoludzkim nowinkom.

Wiedząc jak bardzo możecie być zajęci moi mili zapraszam Was już dziś na pierwsze z serii spotkań poświeconym studiowaniu zawartości paczki- a jest to po prawdzie i gra i powieść.
Szerzej jej zawartość opisuje w języku angielskim-mój czcigodny kolega Mark Barkley Tutaj.

W nadchodzącym mroźnym półroczu chciałbym poprowadzić kilka przygód: jedną- lub dwie samodzielne na początek abyśmy się lepiej poznali i serię 4-6 układających się w kampanię w miarę regularnych odcinakach czasu (jedna sesja na 2-3 tygodnie). Z miłą chęcią zagram z dżentelmenami i damami, których do tej pory nie znałem zupełnie, lub naszą znajomość mógłbym określić, co najwyżej pobieżną. Nie przeszkadza mi również brak doświadczenia i znajomości systemu o ile równoważy je pewna dojrzałość i chęć nauki.

Od gości oczekuję wykazania się :
Słowem,
…Castle Falkenstein cechuje dość niezwykły klimat: połączenie baśniowości ze sztywnym Wiktoriańskim stylem bycia. Przede wszystkim zaś jest jednym z tych systemów, których styl i klimat góruje nad decyzjami graczy i celami postaci. Jeżeli nie potrafisz patrzeć na swoją postać z przymrużeniem oka i zapominasz, że RPG to tylko zabawa, oszczędź proszę mój czas.
Piórem,
…obawiam się, że za niezbędne uznam przeczytanie ze zrozumieniem kilkunastu kartek w języku angielskim oraz regularne zapełnianie pustych kartek tuszem (akapit tygodniowo- dziękuję każdemu, kogo na to nie stać)
Czynem,
… zamierzam grać wyłącznie otoczony damami i dżentelmenami, wszystkie animozje i wrogości na czas sesji muszą zostać zapomniane
Wiedzą,
… Castle Falkenstein to dla mnie osobiście dosyć ważny projekt. Zamierzam szczerze się przygotować, co może również oznaczać, że graczy poproszę o zaznajomienie się z realiami końca XIXw. Wiedzę będziemy dawkować sobie oszczędnie i etapami, ale chciałbym, abyśmy wszyscy przed kampania czuli się w miarę pewnie w realiach CF.

I przede wszystkim wytrwałością i pasją- chęcią gry- jest to dla mnie ważniejsze niż cokolwiek innego i z tych powodów jestem w stanie nagiąć niemal każde poprzednie wymaganie.

Cóż mogę dać w zamian?
-Poznanie nowego systemu
-Znaczne pokłady zaangażowania
-Przyjazną atmosferę
-Pełną szczerość i dyskrecję
- w pełni negocjowaną mechanikę
- dworskie intrygi, wystawne bale, dramatyczne romanse, charakterystycznych przeciwników, splątane ścieżki dyplomacji, smoki, niezwykłe wynalazki, loże arcymagów, spiski, pojedynki do pierwszej krwi

RSVP

P.S Na wszystkie pytania dotyczące organizacji gry odpowiem na forum, odpowiedzi na pytania dotyczące świata gry rezerwuje wyłącznie do osobistych spotkań lub korespondencji:

Piotr Skobel
Ul. Lutomierska 121 m. 60
91-037 Łódź
Polska
[Ta] Europa

vendetta_222
Osadnik
Posty:352
Rejestracja:2008-08-30, 23:19
Lokalizacja:Przemyśl
Kontakt:

Post autor: vendetta_222 » 2008-09-08, 00:40

chetnie przystapie do sesji

Awatar użytkownika
Jaqob
Mieszczanin
Posty:430
Rejestracja:2008-06-05, 16:39
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jaqob » 2008-09-08, 18:45

Ja też.
Mam nadzieję, że to nie wpłynie na naszą sesję w młotku ;D.
Biorę się za czytanie Wiktoriańskiej Etykiety i Historii XIX wieku.
Skobel: Spróbuj tego, nie powinno pomóc

Awatar użytkownika
Carrie
Wędrowiec
Posty:17
Rejestracja:2008-08-30, 22:22
Lokalizacja:Kraków

Post autor: Carrie » 2008-09-08, 23:13

A ja mam pytanie. Czy da się gdzieś zdobyć pdf-a do FK? Chętnie bym pograła albo choćby poczytała, ale cóż z tego, skoro mieszkam w Krakowie.

(znów offtop straszliwy, może będzie mi wybaczony.)

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2008-09-09, 00:27

Ależ Droga Przyjaciółko,
nietaktem byłoby, gdyby fakt braku takiego tematu stanał na przeszkodzie zapoznania się z tym systemem. Bynajmniej Twojej wiadomosci nie uznaję za afront, skoro dostepnosć materiałów do gry może być istotna dla części graczy.

Starożytni mawiali, ze śmiałym fortuna sprzyja. Widać nie tylko Fortuna, ale i moderatorzy, gdyż cieszy mnie, że mogę potwierdzić Twoje przypuszczenia. Podręcznik można zdobyć poprzez internet, choć wbrew woli autorów, którzy prosili czytelników by nie przetwarzać ziała ich rąk w sposób cyfrowy. Cóż, wypada schylić głowę nad miałkością ludzkiej duszy i przyznać się, że to elektroniczna kopia skłoniła mnie do zakupu podręcznika.

Poniżej prezentuję całosć moich zasobów(zarówno te pobrane za pozwoleniem Twórców, jak i nielegalne kopie), abyście wiedzieli czego szukać w sieci:

Kod: Zaznacz cały

    Castle Falkenstein - Charts [RPG].pdf
    Castle Falkenstein - Comme Il Faut.pdf
    Castle Falkenstein - Core.pdf
    Castle Falkenstein - Map of Europa.jpg
    Castle Falkenstein - Map of Usa - B&W.jpg
    Castle Falkenstein - Ottoman Empire.pdf
    Castle Falkenstein - Six-Guns & Sorcery.pdf
    Castle Falkenstein - The Book of Sigils.pdf
    Castle Falkenstein - The Lost Notebooks of Leonardo da Vinci.pdf
    Castle Falkenstein A Conspiracy In Bohemia.pdf
    Castle Falkenstein Once upon a time in Hong Kong.pdf
    Castle Falkenstein Persona Record.pdf
    Castle Falkenstein Reap the Whirlwind.pdf
    Castle Falkenstein Steam Age.pdf
    Castle Falkenstein The Mystery of Darlington Manor.pdf
    Castle Falkenstein The Tomb of the Forgotten Pharaoh.pdf
    GURPS - Castle Falkenstein - Netbook Version.pdf


Zalecam ostrozność- Castle Falkenstein ukazało się również w wersji GURPSowej tracąc moim zdaniem znacznie na wyglądzie(orginał to niemal połowa kolorowych stron), jak i na charakterze i wymowie treści. Polecam szukać głównie podręczników sygnowanych firmą R.Talsorian Games (to ta sama firma, która wydała Cyberpunka 2020)

Zyczę owocnych poszukiwań i miłej lektury,
jak zawsze życzliwy

Piotr Skobel
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Awatar użytkownika
Carrie
Wędrowiec
Posty:17
Rejestracja:2008-08-30, 22:22
Lokalizacja:Kraków

Post autor: Carrie » 2008-09-09, 17:25

Drogi Przyjacielu,

Twoja wiadomość wielce mnie uradowała i z entuzjazmem ruszyłam na poszukiwania książek, których tytuły podałeś. Niemniej jednak ów entuzjazm zgasł, gdy szukając nawet wśród najpodlejszych źródeł proponujących łamanie praw autorskich na wszelkie możliwe sposoby, nie znajdowałam nic poza iście plugawymi reklamami. Czy mógłbyś udostępnić swoją elektroniczną kopię poprzez rozmaite źródła idealnie nadające się do przesyłania większych paczek? Byłabym niezmiernie wdzięczna.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Karolina.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2008-09-09, 20:09

Necierpliwa przyjacółko,
by odnieść sukces w takich polowaniach trzeba próbować po welokroć, lecz kimże ja jestem by odmawiać pomocy 'damsel in distress'. Tak cennego znaleziska nie oddam w ręce byle kogo, a mój rekojmi bawi obecnie w Arabistanie z wielce ważkim zadaniem. Wezmę wiec sprawy (i wspomniane przesyłki) we własne ręce.
Z sobie znanych źródeł wiem, że zamierza się Pani udać w rejs pewnym statkiem wypływającym jedenastego dnia września. Opaczność pozwoliła mi się również zaokrętować na tej samej jednostce. Zachce mi tylko Pani zdradzić jaki prezent przyjełaby Pani najchętniej: płytę, USB? Prosze także o zostawienie wiadomości w klubie (PM), czy interesują Panią jakieś inne znaleziska (te o których rozmawiamy w tej chwili ważą ok 300 jednostek).
Czekam na wiadomość i już życzę udanego rejsu
Piotr Skobel,

p.s. Inne wiadomości tego typu proszę kierować na PM
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

vendetta_222
Osadnik
Posty:352
Rejestracja:2008-08-30, 23:19
Lokalizacja:Przemyśl
Kontakt:

Post autor: vendetta_222 » 2008-09-09, 22:44

gurpsowego mam chyba na dysku:P

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2008-10-09, 13:42

Po wszystkich ustaleniach w głowie mam pewne koncepty, aby pozwolić im się uleżeć, ale jedneoczśnie by zapał graczy nie ostygł przygotowałem niniejszą tronę, która posłuży mi przy przygotowywaniu i prowadzeniu kampanii.

Strona nie jest kompletna. Serio! Część podstron nie została uruchomiona i jej wygląd nie całkiem mi odpowiada, jednek w nadchodzącym czasie nie mam tyle czasu ile bym sobie zyczył na jej rozbudowę, wolę więc opublikować ją niekompletną , niż zrobić to za ok 10 dni.

Na pierwszy ogien idą rozdziały potrzebne do stworzenia postaci. W związku z tym, serdecznie proszę o przesyłanie (najlepiej PMką, nie śmiećmy w temacie) zgłoszeń, wszystkich błędów i literówek, propozycji, który rozdział mam opublikować w pierwszej kolejności, oraz wszelkich uwag dotyczących wyglądu i ekonomiki strony (TAK, moga być zgłozenia typu- wolę inną czcionkę, chę wiecej zawijasów i muzykę symfoniczną w tle). Aby upewnić się, ze czytacie całe posty w linku należy usunąć znaczek "4". Stronę wedle możliwości będę updatował w kolejne dni parzyste.
Strona powstała przy udziale Nifelheima, który pewnie nie raz pluł sobie w brodę, ze zgodził sie mi pomóc.

Od chwwili obecnej przyjmuję drogą mejlową lub ustną szkice i koncepcje postaci.

Zapraszam na stronę:

http://www.skobel.ovh.org/Castle/index4.php
Ostatnio zmieniony 2008-10-09, 13:44 przez skobel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nifelheim
Osadnik
Posty:307
Rejestracja:2008-06-10, 10:52
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: nifelheim » 2008-10-09, 19:50

nie pluł nie pluł :-P

Awatar użytkownika
Neza
Wędrowiec
Posty:8
Rejestracja:2008-10-21, 00:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Neza » 2008-10-21, 00:37

Również się piszę, jeśli jeszcze można oczywiście:)

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2008-10-22, 02:57

Jak najbardziej, zapraszam.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Zablokowany