Kampania w AD&D/OSRIC - Wiek Żelazny, Wiek Poświęceń

Stare rekrutacje
Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Kampania w AD&D/OSRIC - Wiek Żelazny, Wiek Poświęceń

Post autor: Rincewind1 » 2012-01-16, 00:00

Blisko trzysta lat temu świat pogrążył się w mroku, kiedy Wielka Świątynia Helureasa poświęcona Panu Światła została zburzona przez hordę orków - potężnych żołnierzy stworzonych przez dekadenckie Imperium Remijskie w celu toczenia wojen. Samo zaś Imperium, rządzone przez elficką szlachtę, obecnie włada większością znanego świata, grzebiąc w trzewiach podbitych ludów lepki od wolności miecz, kładąc kres zabobonowi i brudowi.

A przynajmniej tak by się zdawało - gdyż niektórzy w Helranii zdają sobię sprawę, iż Trzynastu Bogów Imperium to tak naprawdę Panowie Ciemności, wygnani dawniej przez Pana Światła z Jego wiecznego królestwa. Bramy zaś do królestwa Pana Światłą są dla śmiertelnych zamkniętę od chwili upadku Wielkiej Świątyni. Wydawałoby się, że triumf Trzynastu jest nieunikniony, gdyż nikt nie jest w stania zatrzymać orczych legionów Remu, zaś kapłani Pana Światła nie otrzymują już pomocy od milczącego boga.

Istnieje jednak jeszcze promyczek nadzieji. Prastare proroctwo wyryte we wnętrzu Piramidy Hat - Hora mówi, że gdy pokonany zostanie Pana Światła, w trzysta i trzydzieści trzy lata objawi się bohater, który poprowadzi ludzi do walki z Trzynastoma, i ponownie otworzy bramy do rajskiego królestwa Pana Światła.

To ktoś z was będzie właśnie tym bohaterem - mesjaszem świata, który coraz bardziej pogrąża się w mroku. Czy stanie na wysokości zadania? Czy jego kompanii będą na tyle silni, aby doprowadzić sprawę do końca? Czy rasy Drazen zostaną zbawione, czy też skazane na potępienie?

I najważniejsze - czy istotnie będziesz mesjaszem...a może tylko tak ci się wydaję, i czas jeszcze nie nadszedł?

Zapraszam chętnych do udziału w tej epickiej kampanii, w świecie bazowanym w równych częściach na Faerunie, Warhammerze, Hyberboreji oraz...Nowym Testamencie.

Na razie jak rozumiem są 3 - 4 miejsca zaklepane - prosiłbym chętnych z którymi rozmawiałem wcześniej o odzew w temacie. Tak do 5 graczy dam radę, wolałbym też osoby z którymi dotąd nie grałem zbyt dużo. Grać chciałbym co najmniej 1 raz w mieśiącu - jak dobre wiatry pozwolą, może częściej, ale pewnie raczej 1 raz na księżyc ;). 21 stycznia chciałbym zrobić postacie (w OSRICu jest to raczej szybciutkie) i usiąść do 1 sesji - więc jak coś to wszelkie historie itp odpowiednio wcześniej. O świecie trochę się jeszcze rozpisze, of korz, jednak chyba dość łatwo zauważyć gdzie Rzym, a gdzie Krym ;). A raczej nie Krym, lecz Judea.


Grać będziemy na OSRICu, tutaj darmowy legalny PDFik:

http://www.knights-n-knaves.com/osric/
Ostatnio zmieniony 2012-01-16, 00:04 przez Rincewind1, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziele
Mieszczanin
Posty:721
Rejestracja:2008-11-22, 23:32
Lokalizacja:masz Tytuł Top Buły

Post autor: Ziele » 2012-01-16, 00:34

prosiłbym chętnych z którymi rozmawiałem wcześniej o odzew w temacie
Odzew.
Obrazek

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2012-01-16, 07:49

Także się deklaruję. Setting ciekawy - początek mojej historii może brzmieć "moją rodzinę wybiły elfy...".

p.kowalski
Wędrowiec
Posty:92
Rejestracja:2012-01-14, 23:42
Lokalizacja:Łódż

Post autor: p.kowalski » 2012-01-16, 13:18

Przyloze do tego swoja pochodnie!

Jesli uda nam sie zebrac dosc wiernych...

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2012-01-16, 13:27

Me too !
Obrazek

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2012-01-16, 14:29

To jeśli Sławek nadal wchodzi, mamy komplet zatem.
Obrazek

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1290
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2012-01-16, 19:42

Let's do it!

Ale raczej wstępnie trzymajmy się - póki co - sesji raz na 3-4 tygodnie, bo jednak planszówkami też lubię się pobawić.
Necro
aka
Good Necromancer

p.kowalski
Wędrowiec
Posty:92
Rejestracja:2012-01-14, 23:42
Lokalizacja:Łódż

Post autor: p.kowalski » 2012-01-16, 20:12

Sugeruje czterogodzinna sesje.
MG po dluzszym czasie sie petli, zwiesza, userskiego oftopa nie ogarnia...
Ludzka koncentracja ma swoje granice.

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2012-01-17, 01:09

Spoko - ja co prawda po 4 godzinach się dopiero rozkręcam, ale rozumiem iż wiele osób nie lubi zbyt długich sesji.

Akurat zaletą OSRICa (jak i ogólnie starych D&D) jest fakt, że zrobienie pełnej postaci mechanicznie to kwestia 10 - 15 minut. O świecie wrzucę pewnie coś jutro. Zmiana mała w rasach - te dostępne dla graczy to:

Człowiek, elf, półelf, hobgoblin*.

*Hobgoblin ma statystyki półorka z OSRICa na potrzeby mechaniki gry.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2012-01-17, 17:56

Kto zatem kim by chciał zagrać?

Klasy dostępne:

Zabójca (Assassin)

Kapłan Pana Swiatła (Cleric)


Wojownik (Fighter)

Czarnoksiężnik (Magic User)

Czempion Pana Światła (Paladin)

Łotrzyk (Thief)

Łowca (Ranger)


Na razie w drużynie jest Kapłan i Zabójca.
Obrazek

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2012-01-17, 19:17

Chciałbym zagrać półelfem czarnoksiężnikiem, jeśli nikt nie wybierze tej roli. Jeśli ktoś ma ochotę, to odstąpię, i zagram Praworządnym Głupim Czempionem.

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2012-01-17, 19:56

A szlag - miałem dodać że Sławek chciał grać Magic - Userem.

Co do PGC - na pewno? Podpowiem ze Fighter w OSRICu ma bardzo fajnego skilla ktory zwie sie wdziecznie Fighting the Unskilled ;).
Obrazek

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2012-01-17, 20:33

Nigdy nie grałem paladynem. Wojownik brzmi bardzo tępo. "Stój tu. Bij. Zbieraj szlagi na klatę."

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1290
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2012-01-17, 22:00

Rincewind1 pisze:A szlag - miałem dodać że Sławek chciał grać Magic - Userem.

Co do PGC - na pewno? Podpowiem ze Fighter w OSRICu ma bardzo fajnego skilla ktory zwie sie wdziecznie Fighting the Unskilled ;).
Potwierdzam - wszyscy przodkowie mojej postaci byli magami.
Rince, a może by dual, który zacznie od kapłana, a potem w trakcie wypraw skłoni się coraz bardziej ku magii czarnoksięskiej? Bo tak nie będzie mógł zdzierżyć konkurencji drugiego kapłana w drużynie, że zaweźmie się w sobie i się przebranżowi na prawdziwą magię?
Ostatnio zmieniony 2012-01-17, 22:02 przez GoodNecromancer, łącznie zmieniany 1 raz.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2012-01-18, 02:37

Może być jak najbardziej.

Z magią wtajemniczeń generalnie jest w settingu następująco - każdy się teorii może nauczyć, kto umie rozczytać się w dziełach settingowego odpowiednika Egiptu, Babilonu i Grecji, tudzież dzieł owych tłumaczeniach. Garstka osobników jednak rodzi się na tyle potężna, żeby faktycznie przekuć teoretyczną wiedzę na praktyczne zastosowanie.

Innymi słowy, jeśli kapłan będzie człowiekiem otwartym i dość skorym do poszukiwania wiedzy - pasowałoby to.
Obrazek

Zablokowany