Klanarchia

Stare rekrutacje
Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Klanarchia

Post autor: Hoxie » 2013-02-27, 17:20

Czołem!

Jestem w trakcie czytania podręcznika do Klanarchii i po skończeniu lektury mam zamiar zacząć swoją przygodę jako MG (nie licząc dwóch sesji Wolsunga :]). Chciałbym zabrać się za to na poważnie (klimat, odgrywanie i jak najmniej offtopu) i w miarę regularnie, chociaż wiadomo, że różnie to bywa.

Tak więc, mam już dwie chętne osoby do gry (Jaqob między innymi). Poszukuję jeszcze dwóch osób do drużyny. Trzech maksymalnie, ale nie jestem pewny tego czy podołam wyzwania prowadzenia sesji pięciu graczom. To jak? Znajdą się śmiałkowie?

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2013-02-27, 22:58

W sumie ja byłbym chętny, ale to jeszcze zależy gdzie i kiedy miałaby się sesja odbywać.
Obrazek

Vareth
Wędrowiec
Posty:83
Rejestracja:2011-08-31, 09:55
Lokalizacja:Koszalin/Poznan/Łódź

Post autor: Vareth » 2013-02-28, 07:01

Jeżeli uda nam się termin ustawić w zakresie Poniedziałek - czwartek 18 - 24, to ja bardzo chętnie.

Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hoxie » 2013-02-28, 21:09

Myślałem nad tym, co by samo spotkanie przed sesją (zalecane w podręczniku Interludium) zrobić przy okazji ŁPGa. Powiedziałbym co nieco o świecie, mechanice, konwencji itp.
Wtedy byłaby burza mózgów w której, zgodnie z podręcznikiem, podrzucalibyście mi pomysły na sesje i wątki (główne i poboczne), ulokowanie w świecie oraz profil grupy jaki chcielibyście uzyskać. Później tworzenia KP i umawianie się na konkretny dzień na sesję.

Oczywiście jeśli kogoś na ŁPGu nie będzie albo woli pograć w planszówki niż tracić kilka godzin na Interludium do sesji to spoko. Zawsze można zorganizować coś innego dnia.

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2013-03-04, 23:32

Nie wiem jeszcze czy dam radę pojawić się na ŁPGu - postaram się dać znać najpóźniej w piątek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hoxie » 2013-03-05, 09:35

Do grona dolaczy jeszcze Avdima (czy jak sie go tam pisalo). Nie wiem tylko co z Varethem i co gorsza - nawt go nie kojarze.

Vareth
Wędrowiec
Posty:83
Rejestracja:2011-08-31, 09:55
Lokalizacja:Koszalin/Poznan/Łódź

Post autor: Vareth » 2013-03-05, 12:43

Podaj konkretny termin i salę, to się pojawię na ŁPG.
Przed/po Interludium możemy pomarnować czas na jakiś planszówkach/karciankach :)

Czy chciałbyś, żebyśmy się jakoś przygotowali do tego Interludium - przeczytać coś z podręcznika, przygotować szkic postaci itp.?

Ja się nie pojawiam na spotkaniach, ale z tego co widzę, to już z większością chętnych do sesji grałem :)

Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hoxie » 2013-03-05, 13:27

Konkretny termin i salę (będę tam cały czas gdzieś przy grach planszowych. Karcianki, bitewniaki i konkursy sobie odpuszczam.) ciężko mi podać, bo nie wiem czy i jak mnie Orions do gamesroomu wyznaczy oraz jak sytuacja z resztą. W każdym bądź razie na ŁPGu będę od 10 do 21 przez cały weekend więc kwestia tego byście się po prostu zjawili tak by wszyscy zainteresowani byli na miejscu, a czas się znajdzie
Spora cześć osób ze SMERFa jako tako mnie kojarzy więc o wystarczy popytać i jakoś się znajdziemy, mam nadzieję. Ewentualnie mój numer telefonu to 698643168.

Co do samego przygotowania do interludium. Jeśli chcecie i macie nadmiar wolnego czasu to możecie pobrać PDFa i przeczytać Pierwszą i ewentualnie Czwartą księgę co by mieć większe rozeznanie o świecie i mechanice, ale nie jest to konieczne, bo i tak mam w planach przedstawić świat i mechanikę, powiedzieć kim można grać.

Później to drużyna uzgadnia sprofilowanie grupy i to jakie postaci by się przydały, ustalacie co chcecie robić na sesji, jednocześnie podrzucając mi jakieś pomysły różnych wątków i tym podobnych. klanarchia jest nastawiona na stworzenie grupy, postaci poprowadzenie jednej czy dwóch krótkich kampanii i stworzenie kolejnej grupy z odmiennymi postaciami. Zaczyna się specjalistami w swojej dziedzinie, więc zbyt długa gra doprowadziłaby do do zbyt potężnych postaci.

Karty Postaci ja wydrukuję, ale jakiś ołówek i gumka byłaby wskazana :D No i czas. Jeśli wszyscy się zjawią, będziemy mieli 5 osób + ja. Mam nadzieję, że ogarnę taką grupę :]
Ostatnio zmieniony 2013-03-05, 13:29 przez Hoxie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hoxie » 2013-03-11, 13:00

Kilka słów for our group.

- Zapomnieliśmy wylosować jakie przekleństwa otrzymają splugawieni członkowie drużyny.
- Vareth. Jako egzorcysta dysponujesz fetyszami. Byłbym wdzięczny gdybyś zapoznał się z ich mechaniką, działaniem i zakresem ich oraz własnych umiejętności. Wszystko w podręczniku.
- Jaqob. Pamiętaj zrobić ten swój artefakt wydrukuje Ci ze dwie karty artefaktów technomantycznych.
- Nie mam u siebie KP Varetha i Elmo. Zabraliście je ze sobą? Prześlijcie mi jakieś skany czy zdjęcia bo do nich nawet wglądu nie miałem. Mało czasu było i lekkie zamieszanie.
- Ogarnijcie ekwipunek z rodziny i z archetypu, określcie co będziecie nosić i czego używać, a co jest niepotrzebne bo dostaliście np. lepszą zbroję z archetypu niż z rodziny (jak np. Avdima xD)
- Przed sesją (jeszcze się umówimy kiedy ona będzie xD) dokończymy kilka kwestii z interludium. Rzucimy na te przekleństwa, zamożność (bo nie wiem czy wszyscy to zrobili), spieniężymy niepotrzebny ekwipunek (bo to ma jednak sens większy niż bieganie po BNach) i zrobimy zakupy.

To chyba wszystko co chciałem powiedzieć.

Vareth
Wędrowiec
Posty:83
Rejestracja:2011-08-31, 09:55
Lokalizacja:Koszalin/Poznan/Łódź

Post autor: Vareth » 2013-03-11, 14:00

To może się od razu umówimy na jakąś sesje - środa?

Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hoxie » 2013-03-11, 15:24

W tą środę akurat Ja, Jaqob i Avdima na Dungeon Worlda jesteśmy umówieni. A ja do środy nie dam rady wymyślić plota na sesję i ogólnego konceptu kampanii.

Awatar użytkownika
OriQn
Wędrowiec
Posty:59
Rejestracja:2013-02-28, 21:06
Lokalizacja:Okolice Łodzi

Post autor: OriQn » 2013-03-12, 12:09

Piątek? Sobota?
EDIT:
Hm, znaczy pomyliło mi się. W piątek raczej byłbym dość późno dostępny bo dopiero od 18.00 :/
Ostatnio zmieniony 2013-03-12, 12:18 przez OriQn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hoxie » 2013-03-13, 10:47

Ogólnie rzecz biorąc to mam problem z połączeniem motywów w logiczną całość i nie mam zielonego pojęcia jak poprowadzić "wielką bitwę" tak by zajęło to przynajmniej pół sesji, nie był ochaoteyczne, miało sens i żebyście się nie rozdzielali. Dlatego myślę, że samej wielkiej bitwy między całym technoklanem nie będzie (wybacz Krzysiu), ale będzie równie poważne zagrożenie z ich strony.

Co do tego kiedy sesja. Coraz bardziej myślę, że chciałbym to zrobić w kwietniu, po Pyrkonie, gdzie mógłbym na różnych prelekcjach usłyszeć różne ciekawe rady.

Vareth
Wędrowiec
Posty:83
Rejestracja:2011-08-31, 09:55
Lokalizacja:Koszalin/Poznan/Łódź

Post autor: Vareth » 2013-03-13, 15:44

Jak chcesz, to mogę tobie kilka pomysłów sypnąć jak kilka sesji poprowadzić podczas "wielkiej bitwy".
Jeżeli nie sprawia Tobie problem angielski, to tutaj masz bardzo dużo pomysłów - tylko trzeba poszukać.
http://www.reddit.com/r/rpg

Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hoxie » 2013-03-14, 13:00

A więc rozpisany scenariusz na jedną, a może nawet i półtora sesji, a że rozpisywanie całej kampanii mija się z celem, bo mi zapewne coś popsujecie w planach, to myślę, że w sumie można się jakoś na przyszły tydzień, a może nawet i ten weekend umówić.

Kiedy ja mogę:
Jutro (Piątek) od jakiejś 16. (odpada jednak)
Sobota odpada.
W tą niedzielę jestem wolny.
Poniedziałek od jakiejś 17
Wtorek od okolic 16:30
Środa po 17. (odpada jednak)
Czwartek po 18.
Piątek, Sobota, Niedziela (22, 23, 24) - Pyrkon!

A jeśli teraz się nie uda umówić, to można zasugerować inną datę.

Powstaje pytanie gdzie możemy (będzie nas sześciu, w gwoli przypomnienia) i chcemy grać.
Ostatnio zmieniony 2013-03-14, 14:19 przez Hoxie, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany