Zew Cthulhu

Poszukiwanych 1-2 graczy

Stare rekrutacje
Awatar użytkownika
Ziele
Mieszczanin
Posty:721
Rejestracja:2008-11-22, 23:32
Lokalizacja:masz Tytuł Top Buły

Zew Cthulhu

Post autor: Ziele » 2014-01-02, 15:40

Witam serdecznie,
Miałem bardzo długą przerwę w prowadzeniu jakichkolwiek RPG-ów. Postanowiłem więc, że pora wziąć się za siebie i ponadrabiać zaległości w mistrzowaniu. W związku z tym, iż „Zew” jest moim ulubionym systemem, postanowiłem zacząć właśnie od niego, dlatego przechodząc do konkretów: Posiadam dwóch chętnych graczy i jednego bardzo niepewnego. Dlatego też, poszukuję 1-2 graczy chcących zatracić się w szaleństwie i psychozie.
Na dobry początek chciałbym poprowadzić jednostrzałówkę. Czy wyjdzie z tego coś więcej, zależy od tego jak dobrze będzie się nam grało. Czas i miejsce sesji do uzgodnienia, gdy skompletujemy już drużynę.

Uwaga, w związku ze specyficzną atmosferą sesji „Zewu” liczyłbym na współpracę graczy. Śmiechy , chichy przed i po sesji, nie w trakcie. Prosiłbym o poważne podejście do tematu, gdyż nie zamierzam tolerować RPGowego lewactwa. Informuje również, iż przed sesją zamierzam popytać potencjalnych graczy na temat Systemu w który będziemy grać. Przykładowe pytania to
z mechaniki np.: „Ile budowy posiada Zombie?”, „Przedwieczny Shudde M’ell może spowodować trzęsienia ziemi. O jakiej sile? (W stopniach skali Richtera)”
z fabuły : „Podczas którego zlodowacenia Rhan-Tegoht zapadł w głęboką hibernacje?” „Podaj oba przydomki Boga Zewnętrznego Yog-Sothoth’a”.
Promujemy zasadę: „Jeśli mistrz gry poświęcił czas, by przygotować się do prowadzenia sesji. Gracz powinien przygotować się do gry, studiując podręcznik”.

Ma to na celu przyjęcie do gry tylko prawdziwych, twardych graczy RPGowych.

Pozdrawiam i czekam na zgłoszenia!
Zielu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziele
Mieszczanin
Posty:721
Rejestracja:2008-11-22, 23:32
Lokalizacja:masz Tytuł Top Buły

Post autor: Ziele » 2014-01-04, 12:58

Jestem przerażony brakiem jakiegokolwiek odzewu. Widać wyraźnie, że SMF jest teraz stowarzyszeniem skupiającym ludzi zainteresowanych głównie planszówkami. W związku z tym, iż chcemy jednak grać z różnymi graczami, a nie zamykać się w Towarzystwie Wzajemnej Adoracji, wspólnie zdecydowaliśmy, że przyjmiemy ludzi bez testów wstępnych i ogólnie casualowych zawodników.

Pozdrawiam, Zielu, członek klubu "Czerstwa Buła"
Ostatnio zmieniony 2014-01-04, 12:58 przez Ziele, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2014-01-04, 15:47

Ziele pisze:przyjmiemy ludzi bez testów wstępnych i ogólnie casualowych zawodników.
To był chyba właśnie powód, dla którego nikt się więcej nie zgłosił.
Tak mi się wydaje, że niewiedza o świecie Cthulhu jest jest na plus przy prowadzeniu sesji w takich realiach, można gracza zaskoczyć i zrobić mu z mózgu wióry, a tak powie "to ten a tamten potwór kryje się w cieniu".

Jeżeli nie wymagasz w ogóle znajomości realiów Cthulhu, to ja jestem chętny, tylko zastrzegam, że nie będę mógł raczej grać w weekendy, już mam tam obstawione dwie sesje.
Chciałbym zagrać w coś w klimatach grozy, a element "detektywistyczny", jeżeli można to tak nazwać, jest bardzo mile widziane, fajnie będzie pogłówkować na sesji.
Wolałbym regularne sesje, gdzie data jest ustalona z np. miesięcznym wyprzedzeniem, na zasadzie "gramy w każdy czwartek".

Na jednostrzała będę mógł raczej przyjść bez napięć w terminach, jednak jak napisałem, później będzie ciężej.

Przeczytam również coś na temat świata, jeżeli mi wskażesz. Oby tylko nie było to opasłe tomiszcze czy seria książek.

Pytanie: Jaki system? Ten klasyczny z procentami i podziałem na epoki?

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2014-01-05, 12:16

Jestem przerażony brakiem jakiegokolwiek odzewu. Widać wyraźnie, że Zielu jest teraz stowarzyszeniem skupiającym ludzi zainteresowanych głównie planszówkami. Wybrał sobie bułko-system którego boi się teraz poprowadzić, żeby nie skompromitować się w swoim TWA.

Na poważnie jednak, jest jakiś zamiar prowadzić ten Zew Cthulhu, czy całość, a nie tylko części, to był żart?

Awatar użytkownika
Ziele
Mieszczanin
Posty:721
Rejestracja:2008-11-22, 23:32
Lokalizacja:masz Tytuł Top Buły

Post autor: Ziele » 2014-01-07, 11:37

To był chyba właśnie powód, dla którego nikt się więcej nie zgłosił.
Naprawdę? Po bułko-aferze ktokolwiek był w stanie pomyśleć, że cokolwiek poza pierwszym akapitem było na serio?

Bułkogracze wszystkich krajów, łączcie się! Rośniemy w siłę! Biorą nas na serio! Nasz wódz będzie z nas dumny!


Ekhm. Tak, żartem była tylko część.

Na serio. System oczywiście klasyczny i podziałem na epoki. Prowadzę głównie w latach 20.
Nie wymagam znajomości realiów, wiadomo, że im mniej wiemy tym lepiej. (Ale fajnie było by wiedzieć, że w tych czasach istniała jeszcze prohibicja, a kobiety miały już prawo do głosowania). Jedyne co jest mi potrzebne, to kilka zdań o postaci i krótka pogadanka przed sesją (Nawet jednostrzałówką.) Takie małe zboczenie, dotyczące mojego ulubionego systemu.

Co do terminów, no właśnie w tym problem, że wszystkim pasują właśnie weekendy. Hm, jeśli znalazło by się jescze kilka osób, po obronie inżynierki może byłbym w stanie prowadzić coś równolegle. Starego "Zewu" nigdy za wiele ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2014-01-07, 12:55

To zróbmy tak, że podasz mi termin, kiedy zagracie a ja odpiszę czy będę czy nie. Jak będę, to fajno, zagram jednostrzał jakimś przygotowanym przez Ciebie ludkiem, jak między nami zaskoczy chemia, to pogadamy o dalszej grze, zrobię własną postać. Jak mnie nie będzie, to trudno, nie pogram sobie.
Może być?

U mnie jest problem z weekendami, że nie wiem które dni mam zajęte.Ta sobota mogę na pewno, po walnym pewnie.

Zablokowany