The Strange - Łódź

Poszukiwani gracze

Stare rekrutacje
Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

The Strange - Łódź

Post autor: Avdima » 2015-05-06, 21:02

Poszukuję do dwóch graczy w The Strange, system rpg o podróżach między wymiarowych. Przepraszam za małą ilość informacji o systemie, ale samemu jeszcze podręcznika nie ruszyłem i jedynie o słyszałem opowieści. Fajny jest :p

Chodzi o ten system rpg. Klik klik.

Nie ja prowadzę, dlatego też tylko dwie osoby. Trzech graczy + MG to taki złoty środek.
Planujemy grać regularnie, co tydzień w weekendy. Jesteśmy solidni i tego samego oczekujemy od reszty, jeżeli mamy regularnie się spotykać.

Mamy dwa wymagania:
- trzeba przeczytać Player's Guide (około 90 stron).
- trzeba samemu zrobić sobie postać.

Zwyczajnie nie chcemy poświęcać na to czasu przed sesją oraz zależy nam, by gracze rozumieli system i potrafili się sami w nim odnaleźć.

Ktoś zainteresowany? Poproszę o kontakt na pw, będziemy mogli umówić się, spotkać przed grą i zobaczyć, czy się dogadamy. To przed przeczytaniem podręcznika i zrobieniem postaci, chyba, że ktoś bardzo chce, to nie bronię.
Ostatnio zmieniony 2015-05-07, 04:15 przez Avdima, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2015-05-07, 04:15

Zapomniałem podać jedną, ważną informację: ludzie z Łodzi szukają innych do gry w Łodzi :)

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2015-05-08, 16:12

Trochę głupie pytanie, mam wymienić z imienia i nazwiska czy podać pesel? Mnie też nie znasz, chyba się na oczy nie widzieliśmy.

Po to się chcemy wcześniej spotkać, żeby się poznać. Jeżeli zgłosi się ktoś, kto wiem, że gościa zna, wtedy mu napiszę na pm'ce kto prowadzi.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2015-05-11, 15:46

Może go znam, może nie znam. Może o tym wiesz, może nie wiesz. Jak sprawdzisz?
Nie sprawdzę i nie chcę sprawdzać. Napisałem, że jeżeli wiem, to napiszę, co naturalnie prowadzi do założenia, że jeżeli nie wiem, to nie napiszę.

Naprawdę, nie ma to znaczenia, ponieważ chcemy się spotkać przed grą. Ważne są system i chęć zagrania, a nie wybieranie "hej, to ten MG u którego grałem jedną sesję rok temu".

Odnośnie systemu, trochę poczytałem i wiem mniej więcej na czym polega, więc w bardzo dużym skrócie, własnymi słowami i terminologią nie grową:
To jest gra praktycznie o wszystkim. Podróżuje się między światami i każdy z nich może być niemal dowolnie wykreowany - świat średniowiecznego fantasy, cyberpunkowy, z innego system rpg, jakiś okres historyczny, możliwości się tyle na ile wyobraźnia pozwoli. Każdy świat zamieszkuje jakiś procent ludzi "przebudzonych", którzy mają naturalną możliwość odkrycia sekretów multiwersum (dowiedzenia się czegoś o tytułowym The Strange i manipulowanie nim), reszta to statyści, którzy tylko w bardzo skrajnych przypadkach mogą zostać "przebudzeni". Dla przykładu, nasza ziemia posiada 100% "przebudzonych", inny świat może zawierać zaledwie garstkę, a nawet zero takich osób.
Gracze to naturalnie Ci wyjątkowi, a do tego wyjątkowi spośród wyjątkowych, ponieważ wśród "przebudzonych" jest jeszcze podgrupa tych lepszych.

Głównym motywem gry jest eksploracja światów, poznawanie ich. Z założenia, gracze wcielają się w rolę międzywymiarowych agentów, którzy zwalczają międzywiarowych przestępców, zapobiegają anomalią oraz wielkim potworom które pożerają światy.

Ciekawostką jest, że kiedy postać przenosi się ze świata do świata, nie zachowuje swojej normalnej fizyczności. W jednym świecie może być wielkim, dwutonowym golemem, a kiedy przeniesie się do świata starożytnego Rzymu, może zostać ludzkim centurionem. To również ograniczone jest głównie przez wyobraźnię, można zmieniać jeden z trzech pakietów na które składa się postać, który to pakiet definiuje mniej więcej rasę postaci oraz jej specjalizację (lider, wielki golem, cyborg który integruje bronie w sobie itd.).
Nie można przenosić między światami pakietów, które do nowego nie pasują. Nie będziemy w tym Rzymie biegali wielkim golemem, dopóki nie jest to naturalny element tego świata. Ekwipunek również się zmienia, gra została prawie całkowicie pozbawiona zarządzaniem pieniędzmi. Są nieistotne, w jednym świecie jesteśmy królem, a w innym miejskim złodziejaszkiem który w kieszeni ma jedynie scyzoryk i 50 dolarów. Powtarzam, to głównie decyzja graczy w co się zmieniają, po konsultacji z MG.

System posiada swoje mechaniczne udziwnienia, jak zarządzanie punktami doświadczenia, takie typowe storytellingowe elementy wepchnięte w dosyć solidny system. Nie lubię tego, ale cała reszta przeważa fajnością, więc da się przeboleć (a jak to ostatecznie zinterpretuje MG to i ja nawet nie wiem).
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 15:47 przez Avdima, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2015-05-11, 19:48

Jeżeli kiedykolwiek będę ogłaszał sesję na forum, gdzie podam czyjekolwiek dane osobowe, tego samego będę wymagał od zgłaszających się. Dodam, że taka sytuacja nigdy nie nastąpi, to jest dla mnie zabawa, a nie pisanie CV.

Kilkadziesiąt minut w barze czy kawiarni to mniejszy nakład czasu, niż kilka godzin na sesji. Nie trzeba rozmawiać o hobby, naprawdę, wystarczy się polubić i mieć wspólny cel: zagrać w rpg.
Do tego zagranie sesji po to, by przekonać się, że nie chce się z kim grać jest zwyczajną stratą czasu dla obu stron. Nie chcę też grać z osobami, których nie znam, dlatego wyrażam chęć poznania kogokolwiek kto się zgłosi.
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 19:49 przez Avdima, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2015-05-11, 20:27

Podałeś sensowny argument, bicie się po autobusach nie jest fajne. Podałeś również formę spotkania się - dokładnie o to mi chodziło. Przekażę, ale wątpię, żebyśmy się pojawili, te imprezy w ogóle nas nie interesują.

Awatar użytkownika
JMM
Wędrowiec
Posty:55
Rejestracja:2013-11-28, 09:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: JMM » 2015-05-13, 15:06

Niestety, nie będę mógł wziąć udziału w sobotnich sesjach, natomiast czy będzie można liczyć na jakieś wrażenia czy opinie o grze?

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2015-05-13, 16:05

JMM pisze:Niestety, nie będę mógł wziąć udziału w sobotnich sesjach, natomiast czy będzie można liczyć na jakieś wrażenia czy opinie o grze?
Nie twierdzę, że będziemy grali w soboty, ale faktycznie, jest to najbardziej prawdopodobny termin.

Jasne, jak tylko zagramy jedną sesję (jeżeli zagramy), zdam jakiś raport gdzieś tutaj na forum.

Awatar użytkownika
JMM
Wędrowiec
Posty:55
Rejestracja:2013-11-28, 09:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: JMM » 2015-06-09, 11:51

Udało się zagrać?

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2015-06-09, 16:53

JMM pisze:Udało się zagrać?
Udało się zagrać, tylko jeden raz. Wiem na czym polega system, więc jak będę miał trochę więcej wolnego czasu, napiszę jakąś recenzję czy coś w tym stylu. Na pewno nie raport z sesji.

Myślę, że ogłoszenie nieaktualne. Po sesji solowej odechciało nam się dalej grać, nie jest to system w którym takie sesje mają większy sens. Trzech graczy + MG określiłbym jako minimum.

Zablokowany