[K] Kupie World of Warcraft The board game

dyndaj
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2013-02-11, 19:53
Lokalizacja:tm

[K] Kupie World of Warcraft The board game

Post autor: dyndaj » 2013-02-11, 19:55

Jak w temacie Kupie WoW The Board Game.

Edycja Polska lub Angielska

Info na pw lub gg: 2746844

Awatar użytkownika
RansomStark
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:773
Rejestracja:2009-06-03, 17:01
Lokalizacja:Łódź

Post autor: RansomStark » 2013-02-15, 16:55

trochę się spóźniłeś, sprzedałem tą grę na Allegro kilka miesięcy temu. Ale ogólnie to nie polecam, gra ma fajne wykonanie ale gameplay słaby

dyndaj
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2013-02-11, 19:53
Lokalizacja:tm

Post autor: dyndaj » 2013-02-18, 10:52

a co wg Ciebie lepsze
Board game czy Adventure game?

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2013-03-02, 14:12

Gra ma play nie taki strasznie słaby, no może trochę długo się w nią gra, ale play jako taki jest najlepszy, gdy jedna strona prowadzi 2 postacie i druga tak samo. Można grać w 2 osoby i wtedy każda gra 2 postaciami. Dlaczego 2 kontra 2, a nie np. 3 kontra 3? Ano dlatego, że gdy każda ze stron rywalizacji gra 3 postaciami, to balans w grze jest ogólnie kiepski. Tzn. łatwe questy robi się b. łatwo, trudne również, natomiast wszystko długo trwa, gdyż w 1 rundzie każdy wykonuje określony zestaw operacji 3-ma postaciami. Oczywiście jeśli w grze uczestniczy 6 osób, to wówczas każdy - prowadząc jedną postać - robi swoje w określonej kolejności i gra po prostu, zwyczajnie toczy się bardzo długo. Zwykle w czasie 6-7 godzin słabe są szanse na jej ukończenie.
Dodatkowo mechanika gry powoduje możliwość powstawania wewnętrznych konfliktów w drużynie, bo np. każdy z trójki graczy jednej strony chciałby wykonać swoją postacią określony quest na planszy, gdyż są spore szanse pokonania wroga i zgarnięcia atrakcyjnego skarbu, przedmiotów itp.
Z powyższych względów optymalnie gra się według mnie w WoW Board Game, gdy uczestniczą 2 osoby i każda gra dwoma postaciami. Wówczas znacznie zyskuje balans w grze, bo już niektóre questy robi się znacznie trudniej i samo ich planowanie i zaliczanie wymaga jakiejś taktyki i odpowiedniej kolejności, gra się toczy znacznie szybciej i nie ma tych wewnętrznych konfliktów, bo np. jako gracz sam planuję co i która moja postać zrobi, a także w jakiej kolejności.
W mojej opinii gra w takim wariancie (i mam wrażenie, że tylko w takim) bardzo zyskuje na płynności i rozgrywce, mam nawet wrażenie, że jest może przez wiele osób trochę niedoceniana. Nie mogę jedynie odnieść jej grywalności do WoW Adventure Game, bo w tamtą jakiś czas temu grałem raz i tylko gdzieś do połowy gry, bo z jakiejś tam przyczyny trzeba było ją przerwać.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
TomekVT9
Wędrowiec
Posty:97
Rejestracja:2011-04-04, 16:12
Lokalizacja:Lodz

Post autor: TomekVT9 » 2013-03-03, 16:17

Gra nawet w 2 osoby sterujące po 2 postaciami ma BARDZO DŁUGI downtime. 20 minut oczekiwania na swoją kolejkę, to jednak trochę za długo. W dodatku, praktycznie NIC mnie nie interesuje co robi przeciwnik, bo ma to BARDZO MAŁY wpływ na to co robię ja. Rzut oka n a planszę na początku mojej kolejki, to wszystko co potrzebuję wiedzieć o ruchach przeciwnika. Gra jest beznadziejna.
It is an immortality of a sort...

ODPOWIEDZ