Poszukiwany gracz do paru planszówek na 25.X

Lost Patrol, Foki szatana i Bulwa.

Awatar użytkownika
Noname
Wędrowiec
Posty:110
Rejestracja:2008-10-12, 22:54
Lokalizacja:Łódź

Poszukiwany gracz do paru planszówek na 25.X

Post autor: Noname » 2008-10-22, 14:56

Czy znalazłby się ktoś chętny do zagrania w przyszłą sobotę w parę gier planszowych? Konkretnie chodzi o:

Lost Patrol (http://www.boardgamegeek.com/game/2268). Gra jest dosyć prosta i instrukcja to tylko 4 strony (mogę wysłać pdf na mail'a).

Druga gra to Foki szatana (http://www.boardgamegeek.com/game/15805). To taka trochę absurdalna, gra która znajdowała się w jednym z numerów Magii i miecza. Instrukcja to jakieś 9 stron, ale jest sporo wodolejstwa i zasady są łatwe (ewentualnie mogę zeskanować i wysłać).

Trzecia gra to Bulwa. Nie wiem czy ktoś o niej słyszał, bo to zabytek wydany jakieś 20 lat temu w liczbie 15000 egzemplarzy (na BoardGameGeek nie ma o niej wpisu). Zasady dosyć proste (właściwie to gra dla dzieci) i zamykają sie w 17 stronach instrukcji pisanych bardzo dużą czcionką. W każdym razie jest hexagonalna plansza, żetony (gra ma dosyć zabawną grafikę) i kostka 6-ścienna.

Z wymienionych gier miałem okazję grać jedynie w ostatnią i tylko raz, a chętnie przekonał się na ile są ciekawe

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2008-10-22, 16:29

Lubię starocie, z checią z godzinkę poświence na nie na przyszłym zebraniu, a jak się uda może więcej czasu :-).
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2008-10-22, 16:36

Foki szatana wyglądają ostro, wchodzę w to*


*gram fokami
Obrazek

Awatar użytkownika
Noname
Wędrowiec
Posty:110
Rejestracja:2008-10-12, 22:54
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Noname » 2008-10-23, 22:40

Ostatnio zmieniony 2008-10-23, 22:44 przez Noname, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Noname
Wędrowiec
Posty:110
Rejestracja:2008-10-12, 22:54
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Noname » 2008-10-25, 22:22

Dziękuję osobom z którymi mogłem zagrać. Moje wnioski są mniej więcej takie:

Lost Patrol - Gra się bardzo szybko, a walka wręcz (czyli zasadzki lurkerów) jest bardzo losowa np. przy dobrym rzucie jeden lurker może pokonać 3 marines (więc zawsze opłaca się zaryzykować atak). Siła ognia marines jest na prawdę niezła i przy wyrównanych siłach marines wyczyszczą hex z lurkerów. Marines wygrali stosunkowo łatwo tylko przez wyjątkowy pech tracąc dwóch ludzi. Jako "dowodzący" dżunglą nie nadążałem za ruchem marines i nie byłem w stanie zgromadzić na ich drodze stosu większego niż 2 lurker'y (no właściwie raz miałem 3 na jednym polu). Wydaje mi się to trochę dziwne, więc albo coś źle zinterpretowałem w instrukcji, albo przyjąłem jakąś fatalną taktykę. Ogólnie gra fajna, bo jest ładnie wykonana i szybka.

Bulwa - Grając bulwą zostałem dwukrotnie rozgromiony. Powodem było przyjęcie złej taktyki (dążyłem do zwarcia zamiast go unikać). Okazuje się że gra wymaga trochę główkowania. Chętnie bym w to jeszcze zagrał choćby dlatego, że intryguje mnie jaka taktyka daje Bulwie szanse na zwycięstwo.

Foki Szatana - niestety nie rozegrane, choć rozpoczęte. Wniosek z tego był taki że zanim zaproponuję komuś grę powinienem przynajmniej raz spróbować ją rozegrać "na sucho" sam ze sobą - przeczytanie zasad nie wystarczy.

{update} Okazuje się, że pominąłem dwie zasady w Lost Patrol co sprawiło, że rozgrywka była zbyt łatwa dla grającego marines. Rozegrałem zgodnie z zasadami grę parę razy i jeśli ktoś chce to mogę zrobić małą prezentacje przy najbliższej okazji.
Ostatnio zmieniony 2008-11-03, 13:05 przez Noname, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ