Ostrza w Mroku

Dział z szeroko rozumianymi grami RPG

Moderatorzy:Avalanche, Elmo

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2027
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Ostrza w Mroku

Post autor: Krakov » 2020-08-09, 23:33

Ostrza w mroku” to gra fabularna o grupie śmiałych łotrów rozwijających działalność przestępczą pośród ulic fantastyczno-industrialnego miasta. Są w niej skoki, pościgi, ucieczki, niebezpieczne układy, krwawe potyczki, podstępy, zdrady, zwycięstwa i śmierci.

Gramy, aby przekonać się, czy początkująca szajka zdoła prosperować, zawieszona pomiędzy rywalizującymi gangami, potężnymi rodami szlacheckimi, mściwymi duchami, Błękitnymi Płaszczami ze Straży Miejskiej i własnymi słabościami.

Rozgrywka toczy się w mroźnym i zamglonym industrialnym mieście Doskvol (zwanym również Zmierzchomurzem lub „Zmierzchem”). Wyobraź sobie świat podobny do naszego podczas drugiej rewolucji przemysłowej lat 70. XIX wieku. Są tu pociągi, statki parowe, prasy drukarskie, różne urządzenia elektryczne, powozy oraz wszędobylski czarny smog wydobywający się z kominów. Doskvol jest niczym połączenie Wenecji, Londynu i Pragi, pełne szeregowej zabudowy i krętych uliczek oraz poprzecinane setkami małych kanałów i mostów.

W mieście występują także elementy fantastyczne. Świat jest pogrążony w wiecznej ciemności i nawiedzany przez duchy – to skutek kataklizmu, który tysiąc lat temu roztrzaskał słońce i zniszczył Bramy Śmierci. Miasta imperium są otoczone trzaskającymi wieżami piorunów, trzymającymi na dystans mściwe duchy i wynaturzone koszmary nawiedzające martwe ziemie. Aby zasilić w energię te ogromne bariery, poławiacze lewiatanów wyruszają z Doskvol na gigantycznych statkach, by pozyskiwać elektroplazmową krew prosto z cielsk potężnych, demonicznych koszmarów zamieszkujących atramentowoczarne wody Oceanu Pustki.
Ostrza w Mroku to polska edycja gry fabularnej Blades in the Dark. Została ufundowana na platformie wspieram.to w kwietniu tego roku i pachnące nowością podręczniki niedługo trafią to osób, które wsparły kampanie. Gra ufundowała się na bogato, a jednym z końcowych progów było ufundowanie 2 podręczników dla każdego klubu fantastyki, który się o takowy upomni. Informację podrzucił nam na FB Tredo i tak oto dołączyliśmy do tego grona, a co za tym idzie Ostrza w Mroku zasilą niebawem naszą biblioteczkę.

I tu pojawia się moje pytanie: czy mamy w stowarzyszeniu jakiegoś MG, który chciałby się z systemem zapoznać i może poprowadzić jakąś sesję pokazową? Naszych spotkań w ŁDK-u nie ma, ale pewnie dałoby się to zrobić np. w Goblinie. Nie żebyśmy byli do tego jakoś zobligowani czy coś, ale pomyślałem, że można by się odwdzięczyć choć w ten skromny sposób za to, że dają nam coś za darmochę. Tym bardziej, że nic za bardzo nie robimy ostatnimi czasy, a erpegowego to już w ogóle ;)

Link do zbiórki: https://wspieram.to/ostrza
FB: https://www.facebook.com/ostrzawmroku/
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1299
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Re: Ostrza w Mroku

Post autor: Elmo » 2020-08-10, 09:11

Na razie czekam, aż podręcznik fizyczny i może coś się uda ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2027
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Re: Ostrza w Mroku

Post autor: Krakov » 2020-08-11, 00:29

Ok, super. Dzięki za info ;)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

ODPOWIEDZ