The Sitting Duckies

...czyli blog o przygodach w kosmosie

PBCH, PBF, PBEM

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

The Sitting Duckies

Post autor: orions » 2012-08-09, 10:41

Skoro ekipa od Space Alerta nam się rozrasta, pomyślałem, że warto uzgodnić kilka podstawowych zasad tworzenia bloga. A że jest to tworzenie historii wirtualnej luźno opartej o grę w realu, to stwierdziłem, że dział eRPG się nada. Poniżej moja propozycja zasad współtworzenia bloga. Jeżeli ktoś się nie zgadza albo ma coś jeszcze do dodania - feel free.

Ground rule: każdy kto zagra w Space Alerta i przejdzie misje treningowe jest bohaterem bloga, chyba, że wyraźnie sobie tego nie życzy. Każdy bohater bloga może dostać ode mnie dostęp do współtworzenia bloga.

1. Jeżeli piszemy fluff, to raczej o swojej postaci, ograniczając obecność innych w naszych wpisach. Nie do zera, wiadomo, bo by nudno było, ale tak, żeby nie wcinać się w czyjś pomysł na postać. Oczywiście byłoby mega epicko tworzyć wcześniej uzgodnione fluffowe wpisy o kilku postaciach :)

2. Garść propozycji formatowania: teksty fluffowe białą czcionką Helvetica kursywa, otagowane jako "kroniki" (jeżeli dotyczą settingu, świata) albo "dzienniki" (jeżeli dotyczą osobistych przeżyć). Teksty out-of-character czcionką pomarańczową Helvetica nie-kursywa, otagowane jako "misje".

3. Dodatkowo każdy wpis otagowany nickami postaci, które w nim występują.

4. Pamiętajcie, że te postacie służą w jednostce wojskowej - wiecie, militaria, rangi, musztra, te tematy.

5. Możecie wpisy wrzucać z dowolną datą, więc jeżeli chcecie wrzucić coś, co chronologicznie jest dużo wcześniej niż bieżący moment, to problemu nie ma - tylko dajcie wtedy jakoś znać, puścimy jakiegoś linka, bo takto wpis zginie w tłumie.
Kaimada: Najchętniej kupiłbym jeden dodatek i grał na czyjejś podstawce.
Ash: Fuj, to jak uprawianie miłości z własną kobietą, ale na niepościelonym łóżku kolegi.

ODPOWIEDZ