Blood Feud

Ciekawa gra planszowa na wielu graczy

Ciekawe kampanie, dyskusje, wspólne wspieranie?
Mrówek
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2019-03-22, 21:57

Blood Feud

Post autor: Mrówek » 2019-11-14, 22:37

Kto już widział, kto zainteresowany? Wydaje się, że to może być świetne doświadczenie semi-larpowe.


sympara'menoi
Szlachcic
Posty:812
Rejestracja:2013-12-17, 01:27
Lokalizacja:Łódź

Re: Blood Feud

Post autor: sympara'menoi » 2019-11-18, 21:00

Zwróciłam na to kiedyś uwagę na BGG. Ciekawe, dlaczego mieli tak długie (od września) opóźnienie z uruchomieniem Kickstartera. :P

Pomysł jest całkiem intrygujący. Patrzę na to z punktu widzenia osoby planszówkującej, bo z RPG-ami miałam zaledwie kilkukrotną styczność (a z larpami wcale), ale wydaje mi się, że dla podobnych osób jak ja, to mogłoby być unikalne i zapadające w pamięć doświadczenie. O ile kiedykolwiek będę miała okazję w to zagrać, bo trochę wątpię (sama wspierać na pewno nie będę). ;)

Muszę przyznać, że kiedy trafiłam na to po raz pierwszy, od razu zaczęłam się zastanawiać, jak taka gra wypadłaby na przykład na ŁPG-u ("zawodowa" ciekawość). Jeśli rozgrywka spełniałaby pokładane w niej nadzieje, to mogła by być z tego niezła atrakcja. Choć w polskich realiach angielska edycja gry dla wielu osób stanowiłaby pewien problem.

Hej, reszto smerfów, nie ociągajcie się, tylko piszcie, co sądzicie. Wspieramy? ;) Szkoda, że jako stowarzyszenie za bardzo nie możemy, ale pomarzyć wolno.
symparanekromenoi

Mrówek
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2019-03-22, 21:57

Re: Blood Feud

Post autor: Mrówek » 2019-11-23, 15:01

Wrzuciłem tutaj właśnie z myślą, że może zakupicie to jako stowarzyszenie. :)
Bo sensowność kupowania tego jako 1 gracz jest niestety znikoma przez raczej nieosiągalną normalnie potrzebną liczbę graczy. Zakładam, że jest to gra w którą we 4 nie będzie się grało tak fajnie jak przy co najmniej 12 osobach, ale może się mylę - jest to raczej moje wyobrażenie niż logiczny wniosek. Gra za to wygląda bardzo ciekawie na takie imprezy jak ŁPG :) No nic poczekamy zobaczymy. Chętnie bym w to zagrał.

sympara'menoi
Szlachcic
Posty:812
Rejestracja:2013-12-17, 01:27
Lokalizacja:Łódź

Re: Blood Feud

Post autor: sympara'menoi » 2019-11-25, 21:06

Na skromne możliwości finansowe naszego stowarzyszenia to raczej za droga gra. ;) I zakup byłby trochę ryzykowny: na ŁPG-ach mogłyby się znajdować chętne grupy, a mogłyby nie. A poza ŁPG-ami gra by praktycznie leżała niegrana.

Tak czy inaczej sądzę, że nie jest to dylemat na teraz. I tak prawdopodobnie jako stowarzyszenie nie moglibyśmy dokonać wsparcia na Kickstarterze - nie wiem, jak to formalnie dałoby się rozwiązać. Ale co jakiś czas dyskutujemy nad zakupem nowych gier (spóźniłeś się trochę na ostatnią turę ;) ). Kiedy ta gra już się ukaże, będą dostępne recenzje i oceny, na ile osób sprawdza się w praktyce, to podrzucę tytuł pod dyskusję. Nie zbywam Cię, naprawdę podrzucę. ;)
symparanekromenoi

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Re: Blood Feud

Post autor: GoodNecromancer » 2019-12-13, 00:59

Mam podobne wrażenie - jeśli gra chodzi lepiej na więcej osób, to czasami byy sie taka ekipa znalazła, czasami niekoniecznie, na sobotnich spotkaniach pewno tez by trudno zebrac ekipę.
Necro
aka
Good Necromancer

ODPOWIEDZ