Smerfowe Mistrzostwa

Forumowe zgadywanki powiązane z fantastyką.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1290
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2012-06-13, 00:21

To się pochwalę - brakuje mi jakiegoś łączonego typowania dwóch meczów w grupie w danym dniu, tzn. jakieś dodatkowe punkty za to, że np. odgadnę , że w jednym meczu grupy padnie zwycięstwo gospodarza, a w drugim remis. Weźmy np. wczorajszy dzień - byłem pewny, że ani Anglia, ani Szwecja swoich meczów nie wygrają i tu typowałem prawie na zasadzie rzutu monetą, że Francuzi wygrają 2:1, a Ukraińcy zremisują 1:1.
I nawet nie rozważałem dokładnie za i przeciw takim typom, uznałem że dam Francuzom większą szansę na zwycięstwo, niż Ukrainie. gdybym zamienił moje typy pomiędzy tymi dwoma meczami, to wczoraj też skasowałbym "Ósemkę".

A weźcie pod uwagę jeszcze jeden czynnik - zespoły, które wyjdą z naszej grupy zagrają z dwoma najlepszymi ekipami z grupki Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia. Dlatego dzisiaj Rosjanom nawet mogło tak nie przeszkadzać, że z nami nie wygrali, ale zremisowali, dla nich dzisiaj było ważne, aby nie przegrać. Bo może być tak, że po następnych 2 dniach będzie wiadomo - jeszcze przed trzecim meczem w tej grupie - kto (na 90%) zajmie 1-e miejsce w tej grupie. Wystarczy że Dania wygra drugi mecz z Portugalią, a Niemcy przegrają z Holandią. I się zacznie zabawa - bo wiadome będzie, że zwycięzca naszej grupy zagra z drugą ekipą z grupy B, czyli bardzo prawdopodobne, że z Holandią albo Niemcami. Tzn. w kalkulacje zaczną się bawić Rosjanie, bo już mają 4 punkty i gdybyśmy my np. w 80 minucie prowadzili z Czechami 3:1, a Rosjanie remisowali z Grekami 1:1, to nie zdziwiłbym się, gdyby sobie nasi przyjaciele zza Buga dali celowo strzelić bramkę, aby przegrać z Grekami, a i tak zająć drugie, a nie pierwsze miejsce w grupie. Bo wtedy ćwierćfinał zagrają z Danią, a nie z Holendrami czy Niemcami.
Taka sytuacja nie musi oczywiście wcale wystąpić, bo po 2 meczach w grupie B może być wiadomo tylko to, że nic nic na pewno nie wiadomo. Ale gdyby opisana wyżej sytuacja wystąpiła, to ja będę ostrożny w typowaniu ostatniego meczu Rosjan, bo na dawniejszych mistrzostwach świata czy Europy takie sytuacje się zdarzały.
Powodzonka w jutrzejszych typach ;-)
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Avalanche
Arystokrata
Posty:1779
Rejestracja:2008-06-03, 10:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avalanche » 2012-06-14, 20:04

Obrazek
Where life had no value, death, sometimes, had its price.
That is why the bounty killers appeared.

Awatar użytkownika
Bombel
Szlachcic
Posty:1409
Rejestracja:2008-06-04, 17:06
Lokalizacja:

Post autor: Bombel » 2012-06-17, 14:27

o lol tylko ja dostałem punkciki :D
Szalony jestem bo widzę
rzeczy których inni nie widzą
Szalony jestem bo myślę tak jak
inni nie myślą ...

Awatar użytkownika
Avalanche
Arystokrata
Posty:1779
Rejestracja:2008-06-03, 10:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avalanche » 2012-06-17, 17:19

Hańba ci
Where life had no value, death, sometimes, had its price.
That is why the bounty killers appeared.

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2012-06-17, 19:17

Podsumowanie nr 2, czyli szaleństwo w każdej grupie


Euro jak na razie utrzymuje świetny poziom. Piękne mecze, niespodzianki, walka do ostatniej chwili, jednym słowem dzieje się (szkoda że też poza stadionami się dzieje i nie zawsze dobrze). Nasza zabawa też nabiera rumieńców, powoli już widać peleton w którym znajduję się nasz finałowy zwycięzca.

Duży punkt zachłannie zagarnął Szczep, w dobrym stylu wygrywając drugą rundę. Gratulacje !

Obecny lider - krew_na_ścianie która twardo broni pozycji :)

Reszta podium - jiimmythebest i Henry Twardo idą krok w krok za liderką, ale i za ich plecami robi się tłoczono i trudno będzie utrzymać pozycję na podium.

Panteon zwycięzców etapów - Szczep, jimmythebest i krew_na_ścianie komu się uda wygrać 3 etap dowiemy się już za chwilę :)

Snajperzy - W klasyfikacji snajperów na prowadzenie wyszedł Henry, ale tylko 1 trafienie mniej ma kilku innych zawodników, więc jeszcze wiele zmian w tej klasyfikacji przed nami.

Teraz 4 finałowe dni fazy grupowej, już we wtorek będziemy znać 8 najlepszych zespołów starego kontynentu.

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2012-06-20, 22:00

Podsumowanie nr 3, czyli krwawe walki za nami, krwawsze masakry przed nami


Euro dalej błyszczy, jak na razie chyba najładniejsze od 2000 roku. Szkoda że naszych już nie ma, ale zapewnili nam emocji na 3 mecze, a nie jak zwykle na 2, więc jakiś progres jest. W naszej zabawie pozostało już tylko 7 meczów do obstawienia, ale przez pytania tak naprawdę tylko kilka osób już nie ma realnych szans na zwycięstwo, reszta jest jak najbardziej w grze.

Przed wyjazdem na wyspy w brawurowy sposób, duży punkt zdobył Sil, pobijając zarazem rekord punktów zdobytych w jednej rundzie.!

Obecny lider - Bombel który dzięki wgraniu punktów z rudny pytań, solidnie rozsiadł się na tronie :)

Reszta podium - Szczep i Henry z Adamem Dystans może nie będzie łatwy do przeskoczenia ale cała ta trójka może po ćwierćfinałach przeskoczyć Bombla.

Panteon zwycięzców etapów - Sil,Szczep, jimmythebest i krew_na_ścianie jeszcze 4 punkty duże do rozdysponowania, więc każdy może wpisać się do powyższego panteonu.

Snajperzy - W klasyfikacji snajperów zażarta walka chwilowo na pierwszej pozycji Szczep i Silvanel, ale tuż za kafloelfowym duetem kilka innych osób z tylko jednym trafieniem mniej. W tej klasyfikacji do ostatniej chwili będą się ważyć losy pierwszego miejsca.

Nadchodzą ćwierćfinały, tu dopiero będzie się działo :-)

Awatar użytkownika
Szczep
Mieszczanin
Posty:408
Rejestracja:2008-06-08, 14:03
Lokalizacja:HQ

Post autor: Szczep » 2012-06-21, 01:47

Nawiasem pisząc może uda mi się zdobyć polską koronę euro i zahaczyć jeszcze Gdańsk. Póki co dla mnie mistrzostwa bardzo rozwijające zawodowo, a widziałem tylko 1 mecz w tv :D
Ostatnio zmieniony 2012-06-21, 01:47 przez Szczep, łącznie zmieniany 1 raz.
"No Pity! No Remorse! No Fear!"

Awatar użytkownika
Bombel
Szlachcic
Posty:1409
Rejestracja:2008-06-04, 17:06
Lokalizacja:

Post autor: Bombel » 2012-06-22, 22:49

Grrrrr głupie szkopy musiały spierdzielić tak ładny wynik ....

Szczep zabraniam Ci zdobywać więcej punkcików niż ja !! :P to jest rozkaz :D
Szalony jestem bo widzę
rzeczy których inni nie widzą
Szalony jestem bo myślę tak jak
inni nie myślą ...

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1290
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2012-06-22, 22:56

Tez mnie ten palant wkurzył tą ręką.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Bombel
Szlachcic
Posty:1409
Rejestracja:2008-06-04, 17:06
Lokalizacja:

Post autor: Bombel » 2012-06-28, 22:18

nosz .... mać co jest ze szwabami trybiki się połamały ??
Szalony jestem bo widzę
rzeczy których inni nie widzą
Szalony jestem bo myślę tak jak
inni nie myślą ...

Awatar użytkownika
Avalanche
Arystokrata
Posty:1779
Rejestracja:2008-06-03, 10:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avalanche » 2012-06-28, 22:30

tak czy inaczej w tabeli to wiele nie zmieni :D
Where life had no value, death, sometimes, had its price.
That is why the bounty killers appeared.

Awatar użytkownika
Tredo
Mieszczanin
Posty:660
Rejestracja:2008-06-03, 06:27
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tredo » 2012-07-01, 15:32

słuchajcie a może by się tak zabawić w typowanie naprawdę różnych meczy? :P

http://www.kicktipp.de/testenme/
To na razie stronka testowa na eliminacje do mistrzostw świata 2014 :P

Ma ktoś ochotę? :D

Np.
WCQua 15/10/13 00:00 Färöer Austria Group C

Färöer-http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspy_Owcze
Ostatnio zmieniony 2012-07-01, 15:37 przez Tredo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bombel
Szlachcic
Posty:1409
Rejestracja:2008-06-04, 17:06
Lokalizacja:

Post autor: Bombel » 2012-07-01, 21:32

Szczep gratki za 1 miejsce ...
ehhh ale 2 to też nie jest źle ...
Szalony jestem bo widzę
rzeczy których inni nie widzą
Szalony jestem bo myślę tak jak
inni nie myślą ...

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3992
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2012-07-02, 11:05

Ja tylko chciałem zauważyć że punkty za króla strzelców są naliczone nieprawidłowo. Królem strzelców jest Torres a nie gomez.

http://www.caughtoffside.com/2012/07/02 ... lden-boot/

http://euro.wp.pl/title,Torres-ze-Zloty ... omosc.html


Ps. W moim przypadku oznacza to trzy miejsca do góry:P
Ostatnio zmieniony 2012-07-02, 11:08 przez Silvanel, łącznie zmieniany 1 raz.
"44000-Pydna" a true sequel to "300".

Whenever You think Spartans are cool.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Pydn%C4%85

Skaurus
Wędrowiec
Posty:41
Rejestracja:2011-06-05, 21:16
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Skaurus » 2012-07-02, 11:46

Wydaje mi się że jest dobrze.
Ponieważ sześciu zawodników miało tyle samo bramek, wszyscy którzy wymienili jedno z tych państw otrzymali punkty.

ODPOWIEDZ