Moderacja forum - dyskusja

Uwagi i propozycje dotyczące działania i zawartości strony i forum S.M.F.'a

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Sheyrena
Wędrowiec
Posty:11
Rejestracja:2012-02-23, 18:36
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Sheyrena » 2014-07-16, 08:12

Co to za żenujące i haniebne wręcz zachowanie moderacji?! Organizujecie erpegową emeryturkę arioszkowi jak go nawet z Forga wywalili?

Oj, stoczył się ten klub do poziomu samego dna. Będę przestrzegać ludzi przed traceniem czasu na SMF.

Widać, że nowy zarząd już od najgorszych decyzji zapowiada marne rządy i fatalne decyzje. Oby tak dalej. Jeden klubik już się rozleciał, historia najwidoczniej upomina się i o was.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2014-07-16, 09:12

Sheyrena pisze:Co to za żenujące i haniebne wręcz zachowanie moderacji?! Organizujecie erpegową emeryturkę arioszkowi jak go nawet z Forga wywalili?

Oj, stoczył się ten klub do poziomu samego dna. Będę przestrzegać ludzi przed traceniem czasu na SMF.

Widać, że nowy zarząd już od najgorszych decyzji zapowiada marne rządy i fatalne decyzje. Oby tak dalej. Jeden klubik już się rozleciał, historia najwidoczniej upomina się i o was.
Dylemat, dylemat... Nie wiem, czy warto odpowiadać, bo i tak na 99% post zostanie usunięty przez moderację (tą jakże złą, skorumpowaną moderację), ale trudno, poświęcę chwilę czasu.
Mam nadzieję, że widać za co zostanie skasowane? Za wycieczki osobiste, za to. No i za brak powiązania z tematem dyskusji.

Ja do dzisiaj dokładnie nie wiem kto to jest Arioch, na dobrą sprawę nie chcę wiedzieć, pewnie znaczna większość forum nie wie. Odpuśćcie sobie nagonkę na niego tutaj.

Tak, klub się stoczył do poziomu dna, nie napiętnował czarownicy, nie pali jej na stosie, nie bucha złowieszczym ogniem z paszczy jak niektóre tematy na takim Polterze (co nie znaczy, że cały portal taki jest, ale ma swoją "ciemną stronę"), widać dla niektórych to niewystarczająca rozrywka.
Jesteśmy stowarzyszeniem, większymi literami się chyba już nagłówku strony nie dało napisać.

Nowy zarząd, stary moderator, te same osoby raportujące hejto-flejmo posty Lukrecjusza. Jak widać, zmieniło się mniej, niż się wydaje.

Tak, klubik się rozleci, ponieważ całe dwie osoby za misję ustanowiły sobie piętnowanie Ariocha i być może nie przyjdą na zebranie. Co więcej, odgrażanie się oczernianiem stowarzyszenia wśród swoich znajomych... tsk tsk.

Swoją drogą, dziwny zbieg okoliczności, post pojawia się zaraz po daniu bana na pisanie na forum Lukrecjuszowi... nie chcę nic sugerować, ale ja bym to sprawdził, jeżeli się da.

Koniec tematu, czekam na kasowanie. Sam zgłosiłem.
Ostatnio zmieniony 2014-07-16, 09:14 przez Avdima, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sheyrena
Wędrowiec
Posty:11
Rejestracja:2012-02-23, 18:36
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Sheyrena » 2014-07-16, 19:48

Napisałabym tl/dr, ale niestety nie da się merytorycznie odpowiadać, jeśli się nie wie na co.

Jeśli, jak wspomniałeś, jesteście stowarzyszeniem, to się zastanawiam jakim. W wielu byłam i to jest pierwsze, do którego nie zapisałabym się choćby mnie wołami zaciągali. I to nie przez cele statutowe, tylko właśnie przez osoby mające te cele wypełniać. Z jakim skutkiem, wszyscy wiemy. Wszak coś musi być nie tak, skoro sporo osób (i nie mówię tylko o sobie czy Lukrecjuszu) ma awersję chociażby do odwiedzania tegoż.

Btw. Nie wiem co chcesz sprawdzać a propos mojego postu w korelacji do rzeczonego bana dla Lukrecjusza. Jeśli uważasz, że napisałam, bo mi kazał to się mylisz. W przeciwieństwie do niektórych mam swój rozum i nikt mi nie musi mówić co mam myśleć i pisać. Jeśli zaś sugerujesz, że Lukrecjusz jakimś cudem dostał się na moje konto i to wrzucił to primo: to jest wysoce mało prawdopodobne, secundo: pewnie bym tego nie usunęła, bo się akurat z tym zgadzam.

Awatar użytkownika
Freeze
Wędrowiec
Posty:11
Rejestracja:2013-03-16, 01:14
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Freeze » 2014-07-16, 21:28

Wow, ban dla Lukrecjusza na forum? O coście się tym razem pożarli?

To że S'M'F' trzyma coraz niższy poziom to bardzo przewidywalne zjawisko. Od jakiegoś czasu jest jeno gorzej i gorzej, i chyba jedynie 'zapaleni gracze f planszufki' czują się w nim dobrze. Nie ma komu dyskutować. Nie ma komu moderować. I "nie ma komu turlać" jak to Lukr mówi.

A, swoją drogą: Temat zrobić, posty przekleić, co jest do przedyskutowania - przedyskutować. Nie usuwać. Ja wiem że to temat 13 age, ale to tylko przeciąganie konfliktu. To jest trochę roboty, ale wyraźnie lepiej pójść na łatwiznę .

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3991
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2014-07-17, 08:51

Trochę mam tego dość. Przychodzą jacyś dziwni ludzie i rzucają pomyje na stowarzyszenie, które sobie świetnie radzi i realizuje swoje cele. Co Was to w ogóle obchodzi? RPG nie jest w centrum zainteresowania stowarzyszenia od ładnych kilku lat. Nie każdy musi grać w RPG, nikt Was tu na siłę nie trzyma.

A, że moderacja kuleje to fakt. Lukrecjusz powinien dostać bana dawno temu. A posty w tym temacie powinny być dawno zmoderowane.
"44000-Pydna" a true sequel to "300".

Whenever You think Spartans are cool.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Pydn%C4%85

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Post autor: killy9999 » 2014-07-17, 16:39

Silvanel, w końcu jakiś głos rozsądku.

Ludki, które uważacie że w smerfie jest tak strasznie źle! Przychodzę na sobotnie spotkania od 5 lat i od tych 5 lat spotykam się z bardzo przyjemną atmoferą. W RPGi nie gram, jedynie w planszówki, więc nie wiem jaka atmosfera panuje wśród osób umawiających się na RPGi. Czytając to co piszecie musi być strasznie.
Sheyrena pisze:Wszak coś musi być nie tak, skoro sporo osób (i nie mówię tylko o sobie czy Lukrecjuszu) ma awersję chociażby do odwiedzania tegoż.
Jestem co najmniej zaskoczony. Na sobotnich spotkaniach bywa do kilkudziesięciu osób, więc twój pogląd raczej nie jest dominujący. Chyba że na kilkadziesiąt osób które przychodzą przypada kilkaset które nie przychodzą bo im nie odpowiada atmosfera. Szczerze wątpię. Mnie w ciągu tych 5 lat przychodzenia na spotkania raz spotkała sytuacja którą określiłbym jako nieprzyjemną. Raz. Jeden. Czy powiedziałabyś co takiego złego działo się na spotkaniach, że nabrałaś awersji do przychodzenia? Ja rozumiem, że nie z każdym i nie we wszystko trzeba lubić grać, ale można przecież grać z grupą ludzi z którymi się dobrze dogaduje. Chyba, że nie byłaś w stanie znaleźć takich osób na spotkaniach?
Wow, ban dla Lukrecjusza na forum? O coście się tym razem pożarli?
Ban był za ciągłe obrażanie innych osób na forum. To że Lukrecjusz dostał bana teraz to faktycznie objaw słabości moderacji - powinien był go dostać kilka miesięcy temu, kiedy zaczął robić na forum chlew, wycieczki osobiste do osób wszelakich, siać swoje paranoiczne teorie spiskowe i ogólnie - jak to dobrze nazwał Silvanel - lać na całe stowarzyszenie pomyje. I nie powinien był tego bana dostać za krytykę stowarzyszenia, bo każdy może mieć zdanie że stowarzyszenie powinno cośtam robić inaczej, tylko za najzwyklejsze w świecie chamstwo i sianie niezdrowej atmosfery przy każdej nadarzającej się okazji. Gdybym był osobą która nigdy nie była na spotkaniu Smerfa i trafił na wpisy Lukra to myślę, że nigdy bym na spotkanie nie przyszedł.

A skoro o chamstwie mowa:
Freeze pisze:'zapaleni gracze f planszufki'
A może jednak spróbowałbyś traktować z szacunkiem osoby, które mają inne priorytety zainteresowań niż ty? Bo tutaj wyczuwam tylko złośliwą ironię i brak szacunku dla osób które przychodzą na smerfa pograć w planszówki. Mnie naprawdę nie przeszkadza, że wolisz grać w RPGi, a nie w planszówki i nie ironizuję na temat "fanuf erpeguf".
Freeze pisze:To że S'M'F' trzyma coraz niższy poziom to bardzo przewidywalne zjawisko.
Pewnie że to jest do przewidzenia. ŁPGi są kilka razy w roku, przewija się przez nie do kilkuset osób o ile mi wiadomo. Oczywiste więc jest, że o stowarzyszeniu dowiadują się różni ludzie. Niekonicznie tacy którzy trzymają poziom i niekoniecznie tacy, którzy będą się chcieli dogadywać z innymi w stowarzyszeniu. Każdy, komu to przeszkadza, powinien zacząć wymagać trzymania poziomu od siebie. Obrzucanie się błotem na forum poziomu nie podniesie.
Ostatnio zmieniony 2014-07-17, 16:39 przez killy9999, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2014-07-17, 16:49

Wbrew wcześniejszej zapowiedzi, odpowiem.

Sheyrena, skoro znasz statut stowarzyszenia, to i powinnaś wiedzieć, że to stowarzyszenie, a nie klub. Nie widzę innego celu w pisaniu "klub" i "klubik", niż zwyczajne prowokowanie i obrażanie.
Sheyrena pisze:Z jakim skutkiem, wszyscy wiemy. Wszak coś musi być nie tak, skoro sporo osób (i nie mówię tylko o sobie czy Lukrecjuszu) ma awersję chociażby do odwiedzania tegoż.
Um... jeżeli ktoś sobie ubzdurał, że ze stowarzyszeniem jest coś nie tak, to nie będziemy go siłą zaciągać na spotkania. Wszystkim nie dogodzisz, dogadzanie na siłę jest jeszcze gorsze.
Sheyrena pisze:Btw. Nie wiem co chcesz sprawdzać a propos mojego postu
Otwarcie, czy jest to sub-konto Lukrecjusza. Pierwszy Twój post w tym temacie wygląda jak w 95% post napisany przez Lukrecjusza, pojawia się zaraz po daniu mu bana na pisanie, pojawia się dokładnie w tym samym temacie w którym Lukrecjusz dostał swoje trzecie ostrzeżenie, ma dokładnie takie samo przesłanie, jak tamten post Lukrecjusza.
Freeze pisze:Wow, ban dla Lukrecjusza na forum? O coście się tym razem pożarli?
O nic, dostał trzeciego warna, a to skutkuje automatycznym banem na pisanie postów. Można zobaczyć w jego profilu, chociaż ręki sobie uciąć nie dam, czy linki są do forum ukrytego, czy nie (dla nie członka stowarzyszenia).

Freeze, na jakiej postawie oceniasz, że stowarzyszenie trzyma coraz niższy poziom?
Nie ma komu dyskutować? Zacznij dyskutować, ktoś odpisze.
Nie ma komu moderować? Lukrecjusz musi mieć inne zdanie :roll:
Nie ma komu turlać? Są wakacje, zaczynają się upały, ludzie biorą urlopy, ja osobiście również, chociaż przychodzę na spotkania, wolę zaszyć się w "swoim TWA" i pograć z ludźmi, których lubię. Mogę jedynie przyznać, że Garść Przygód miała słaby start, najpierw przez sesje do których zgłaszali się ludzie i nie przychodzili, a teraz z powodu przerwy wakacyjnej. Jest komu turlać.
Freeze pisze:A, swoją drogą: Temat zrobić, posty przekleić, co jest do przedyskutowania - przedyskutować. Nie usuwać.
Ja się zgadzam, tylko trzeba nie pisać w tym temacie, a nowy temat założyć. Inny dział, inny ton wypowiedzi (mam na myśli pierwszy post Sheyreny).
Założyć nowy temat to nie jest dużo roboty, ale lepiej pójść na łatwiznę i zwalić robotę na barki moderacji? :roll:

Awatar użytkownika
Avalanche
Arystokrata
Posty:1779
Rejestracja:2008-06-03, 10:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avalanche » 2014-07-17, 17:36

Temat wydzielony z http://www.smerf.fero.pl/f/viewtopic.php?t=2536

Szanowani Użytkownicy,

Moderacja tego forum wygląda tak jak wygląda z dość prozaicznej przyczyny, mianowicie nie była wcześniej potrzebna. Obecnie pracujemy nad poprawieniem działania tej uwielbianej przez wszystkich grupy. ;-)

Garść wyjaśnień dla niezorientowanych:

Ostrzeżenia dla Lukrecjusza zbierały się, owszem powoli ale dość sumienie i każde z nich dostał za wycieczki osobiste. Za każdym razem prosiłem, żeby swoje sprawy z Kavinskym załatwiał poza forum. Jak widać nie poskutkowało.

Czemu Panowie się tak nie lubią nie wiem i guzik mnie to obchodzi.

A co do teorii różnych spiskowych to pragnę zaznaczyć, że ani Kavinskiego ani Lukrecjusza nigdy nie widziałem i pojęcia nie mam kim są, gdzie byli i co robili etc.

Ostatnio zmieniony 2014-07-17, 17:37 przez Avalanche, łącznie zmieniany 1 raz.
Where life had no value, death, sometimes, had its price.
That is why the bounty killers appeared.

ODPOWIEDZ