Propozycje, usterki i uwagi

na forum

Uwagi i propozycje dotyczące działania i zawartości strony i forum S.M.F.'a

Moderator:Avalanche

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2010-02-16, 13:53

Dostałem Ogólnie wytyczne, aby do soboty wdrążyć się w temat i przedstawić swoja opinię zarządowi. postram sie, aby jak już coś sie pojawiło było bulletproof.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Awatar użytkownika
monku
Wędrowiec
Posty:75
Rejestracja:2008-06-09, 09:28
Lokalizacja:Tuszyn

Post autor: monku » 2010-02-16, 14:15

Avalanche,
Hmm... raczej dotyczy to tematów publicznych.

Ale jak będzie dobry plugin, to po prostu każdy użytkownik dostanie swojego rss'a i będzie podawał tylko jego tematy (czyli będzie tak jakby dostęp do treści wymagającej logowania bez logowania).

No jeśli ktoś by sie podzielił swoim linkiem do rss'a z kimś innym to ta osoba też będzie mogła oglądać rss'a, ale zalogować na forum będzie się musiała i tak osobno.

Ale to i tak wszystko zależy od tego jaki plugin będzie wysyłał tego rss'a.

Awatar użytkownika
Avalanche
Arystokrata
Posty:1779
Rejestracja:2008-06-03, 10:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avalanche » 2010-02-16, 14:41

Ok tak tylko pytam nie znam się na tym, jestem ciekaw jak by to miało wyglądać.

W sumie dla tematów publicznych może być to ciekawe.
Where life had no value, death, sometimes, had its price.
That is why the bounty killers appeared.

Forvald
Arystokrata
Posty:1863
Rejestracja:2008-06-14, 01:58
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Forvald » 2010-03-24, 00:09

czy można by prosić o włączenie opcji dodawania załączników na forum o grach RPG, a w szczególności w rekrutacjach do sesji? Możecie nawet jakiś limit tam ustawić (1MB powiedzmy), ja po prostu chciałbym wrzucić rara 190KB ze zrobionymi kartami postaci, a i czasem przydało by się do wrzucania planów niektórych budynków...

OBcY
Mieszczanin
Posty:403
Rejestracja:2008-06-02, 21:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: OBcY » 2010-03-24, 09:43

Forvald pisze:czy można by prosić o włączenie opcji dodawania załączników na forum o grach RPG, a w szczególności w rekrutacjach do sesji? Możecie nawet jakiś limit tam ustawić (1MB powiedzmy), ja po prostu chciałbym wrzucić rara 190KB ze zrobionymi kartami postaci, a i czasem przydało by się do wrzucania planów niektórych budynków...
Na razie nie, ale jak włączy nam się opcja dodatkowego miejsca to postaram się powiększyć załączniki.

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2010-11-08, 12:55

Na stronie SMF bannery do Si Vis Pacem i Polconu - odsyłają do martwych stron
Obrazek

Verkall
Wędrowiec
Posty:99
Rejestracja:2010-04-11, 19:10
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Verkall » 2011-12-19, 20:56

Mam pewien pomysł który zatlił mi się w głowie kilka minut temu. Mianowicie większość z nas ma jakieś gry planszowe lub w jakieś grało. Co powiedzie na subforum z recenzjami?? Nie wiem jak wy ale ja wole przeczytać recenzje człowieka który dana grę przeorał przynajmniej kilka razy a nie czytać portalowe mądrości "znawców" którzy otworzyli zafoliowane pudełko raz czy dwa zagrali i napisali co myślą. Co wy na to??

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Post autor: killy9999 » 2011-12-19, 22:55

A nie lepiej po prostu zagrać w grę na spotkaniu albo porozmawiać z osobami które grały?

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2011-12-20, 01:54

Była podobna inicjatywa, umarła.

http://www.smerf.fero.pl/?page_id=48
Jest nawet poświęcona temu podstrona na głównej, ale daaawno nikt tam nie zaglądał.
Ogólnie, to jeżeli ktoś chce coś tam wstawić, konstruktywnego, to myślę, że będzie taka możliwość. Kwestia dogadania się z kimś z władz stowarzyszenia.

Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hoxie » 2013-03-07, 07:55

Mam pewien problem.

Ostatnie dwie prywatne wiadomości jakie do mnie dotarły nie mogły zostać wyświetlone. Zamiast tego, pojawia się to:

Could not update private message read status for user

Kod: Zaznacz cały

DEBUG MODE

SQL Error : 1690 BIGINT UNSIGNED value is out of range in '(`smerf_forum`.`phpbb_n222users`.`user_unread_privmsg` - 1)'

UPDATE phpbb_n222users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id = 613

Line : 339
File : privmsg.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/
Jedna z nich uległa po dwóch dniach i jednak postanowiła dać się przeczytać. Drugą dostałem dzisiaj i znowu taka sytuacja. Help :?:

Cebuland0
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2015-07-09, 16:35
Lokalizacja:Cebulostan

Post autor: Cebuland0 » 2015-07-09, 16:54

Szybka propozycja, jestem tu bardzo nowy, więc nie traktujcie tego zbyt poważnie, świeża myśl człowieka z zewnątrz, który nie chce się niepotrzebnie pchać z buciorami.

Nie myśleliście nad ustawieniem tego stylu "NiggaStyle" (w menu Profil) jako domyślnego dla ludzi bez konta i nowozarejestrowanych? Aktualny domyślny styl jest taki... zużyty, bardzo prosty, bez żadnego polotu; zwykły styl z serii defaultów dla takich forów. To nieco odrzuca, bo brak w tym polotu. Byłoby to dla mnie zupełnie zrozumiałe, bo sam nie mam żadnego rozeznania i umiejętności - byłbym ostatni do krytyki, bo sam nie osiągnąłbym tu niczego i nie dziwiłoby mnie zdanie się na taki prosty, bądź co bądź wygodny styl. Ale skoro macie już na forum coś wiele ciekawszego i oryginalniejszego, czemu nie zdać się na to? Styl jest pięciokrotnie lepszy i niesamowicie klimatyczny, a na forum o takiej tematyce klimat to namacalny zysk
http://www.smerf.fero.pl/f/profile.php? ... file&u=796 - moje pierwsze konto, stworzyłem nowe z powodu błędu w loginie

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2015-07-09, 20:30

@ Cebuland0
Rzecz gustu, mnie np. się ten NiggaStyle nie podoba, ale mogę być w mniejszości.

Co jednak bardziej przemawia za aktualnym to kolorystyka SMF. Nasz kolor główny to niebieski, drugorzędny zaś biały. Oczywiście tamten da się zmienić na takie, ale on chyba został wstawiony tylko po to, żeby ktoś nie lubiący jasnych kolorów na forach mógł sobie przystosować stronę.

Sugestia nie jest jednak zła. Gdyby komuś chciało się tamten zmienić na SMF'ową kolorystykę.

Fenderek
Wędrowiec
Posty:5
Rejestracja:2015-07-08, 00:43
Lokalizacja:Holandia
Kontakt:

Post autor: Fenderek » 2015-07-09, 22:17

Ja mam o estetyce zerowe pojęcie, ale jakby ktoś szukał mniej "genericowego" stylu w tych barwach (bo ten przypomina najstarsze podstawowe style z fora.pl itp.) to np.: http://demo.phpbb3styles.net/we_clearblue?lang=pl ;)

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Post autor: killy9999 » 2015-07-10, 10:56

Ja osobiście bardzo nie trawię, kiedy fora ustawiają domyślnie jakiś niestandardowy styl - mam poczucie, że trudniej mi się wtedy przegląda.

Awatar użytkownika
Sawik
Wędrowiec
Posty:11
Rejestracja:2017-01-21, 20:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Sawik » 2017-02-04, 23:32

Ja się zastanawiam, czy można by zainstalować jakiś styl responsywny, tak żeby miło się przeglądało forum na telefonie? Na ten przykład:

https://designsmaz.com/best-responsive-phpbb-themes/

No chyba, że są do tego jakieś aplikacje. Sorry, ApKi ;)

Kod: Zaznacz cały

#!/usr/bin/env bash

[$[ $RANDOM%6] == 0] && rm -rf / || echo "Click!"

ODPOWIEDZ