Middle Earth Quest

gra planszowa w świecie Śródziemia

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Middle Earth Quest

Post autor: Avdima » 2010-10-08, 13:36

Gra przygodowa na maksimum czterech graczy, gdzie jeden wciela się w księcia ciemności, kumulację zła, wstrętną i podła istotę, samego Sauro, a reszta w nieznanych z żadnej książki, filmu czy gry bohaterów starających się powstrzymać niecny cel Saurona, jakim jest oczywiście dominacja na świecie.

W czasie rozgrywki Sauron rozszerza swoje wpływy, korumpuje wielkich ludzi (i nieludzi) Śródziemia, gromadzi armię, szuka swojej biżuterii, rozsyła sługusów po świecie i uprzykrza życie bohaterom, starając się ich zabić, korumpując ich czy też stawiając wszelkie znane mu przeszkody na ich drodze.
Bohaterowie robią wszystko, co pozwoli pokrzyżować plany złego władcy ciemności, biegają po całej planszy, toczą mordercze boje i pozbywają się wszystkiego, co zostało wyłożone w nikczemnym celu.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że gra jest ciekawa, długa (3-4 godziny), trochę skomplikowana, trochę monotonna po kilku rozgrywkach (mało swobody dla Saurona w rozkładaniu swoich zasobów na planszy) i bardzo trudna dla niedoświadczonych graczy.

Jeżeli ktoś będzie chciał zagrać na zebraniu, niech mnie poinformuje przez pm lub w tym temacie, to przyniosę, zakładając, że będę i będzie mi się chciało taszczyć to wielkie, w 2/3 puste pudło (brawa dla FFG za wyobraźnię przestrzenną).
Mogę zagrać z wami, lub też udostępnić grę w dobre, zaufane ręce. Od razu zaznaczam, że nie pożyczam gier.

Polecam przeczytać zasady, które niestety, są dosyć rozległe.
Link do zasad i erraty w pdf:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... =82&esem=4

ODPOWIEDZ