Last Night on Earth

Człowiek, człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

serdel
Wędrowiec
Posty:31
Rejestracja:2010-03-29, 16:44
Lokalizacja:Łódź

Last Night on Earth

Post autor: serdel » 2011-01-16, 11:18

Witam,

Wczoraj pojawiłem się po raz 1 na zebraniu ze swoją grą planszową w klimacie zombie: Last Night on Earth. Po ogarnięciu zasad udało się rozegrać chyba udaną partię. Jeśli ktoś ma ochotę na taką zabawą to dajcie znać a mogę pojawić się na kolejnych zebraniach. Można jeszcze raz rozegrać zwykły scenariusz wybijania zombie, lub coś ambitniejszego np. Ucieczka ciężarówką lub wysadzenie siedlisk zombiaków.

Dla tych którzy o grze nic nie wiedzą: to lekka i szybsza gra (myślę, że po opanowaniu zasad 2h wystarczy nawet na rozgrywkę z bardziej rozwiniętym scenariuszem). Przesiąknięta jest klimatem zombie rodem z filmów klasy B - grupka bohaterów (np. szeryf, pielęgniarka, szkolna piękność czy rozgrywający szkolnej drużyny footballowej) w małym miasteczku walcząca z grupą wypełzających zewsząd zombie. Warto zaznaczyć, że gra jest mocno losowa. Trochę rzucania kością i ciągnięcia kart z potasowanej talii. Gracze lubiący strategie, kalkujący każdy następny ruch pod kątem zwycięstwa mogą się nie odnaleźć w tej planszówce. Poniżej parę fotek z bgg dla zaciekawienia.

http://www.boardgamegeek.com/image/8471 ... ombie-game
http://www.boardgamegeek.com/image/8424 ... ombie-game
http://www.boardgamegeek.com/image/8407 ... ombie-game
http://www.boardgamegeek.com/image/7528 ... ombie-game
http://www.boardgamegeek.com/image/2746 ... ombie-game

Podsumowując dla fanów filmów zombie to myślę dość fajna pozycja. Jeśli interesuje was granie księdzem szerzącym ewangelię tasakiem, seksownej pielęgniarki z shotgunem lub ponętnej, nastoletniej córki farmera z piłą łańcuchową robiącą sieczkę wśród zgniłych rozpadających się żywych trupów, to dajcie znać, a mogę pojawić się na kolejnych spotkaniach gamesroom ;>

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2011-01-16, 14:11

Widziałem w zamieszaniu dnia wczorajszego waszą rozgrywkę, jeżeli byłaby taka możliwość, ja bym się pisał na partię 5 lutego :-).

Ja jestem (zarażonym przez moją lepszą aczkolwiek mniejszą :P połówę) fanem klimatów zombiowatych (mały oftop, kiedy kolejne shotgun diaries Nizioł ?) wiec zawsze chętnie zasiądą do takiej gry.

A jak wrażenia pozostałych uczestników rozgrywki ?
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

serdel
Wędrowiec
Posty:31
Rejestracja:2010-03-29, 16:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: serdel » 2011-01-16, 15:03

W takim razie zapraszam z połówką (ale 0.7 też może być :P) Reszta wyglądała na zaciekawioną, ale pozostawię to im do przedstawienia :>
Z poważaniem....
Prezes Związku Kiełbas Zjednoczonych

'PARÓWKI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!'

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2011-01-16, 16:22

No drodzy państwo, z zombimi żeście wojowali wczoraj, pobudka, czekamy na opinie :-)

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2011-01-16, 16:40

Ja również chętnie bym z Wami zagrała, jeśli ktoś poświęciłby czas i energię na wtajemniczenie mnie w zasady rozgrywki. :-)
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

serdel
Wędrowiec
Posty:31
Rejestracja:2010-03-29, 16:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: serdel » 2011-01-16, 17:04

Jak już pisałem zasady nie należą do najtrudniejszych, bo gra jest dość lekka. W razie czego przed samą rozgrywką można przejrzeć:

http://www.flyingfrog.net/lastnightonea ... ok_web.pdf
Z poważaniem....
Prezes Związku Kiełbas Zjednoczonych

'PARÓWKI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!'

Awatar użytkownika
Jet
Osadnik
Posty:171
Rejestracja:2010-12-03, 22:18
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jet » 2011-01-16, 21:08

Byłem wśród graczy na ostatnim zebraniu i muszę przyznać że gierka całkiem przyjemna, choć boję się że szybko się znudzi. Owszem, są dodatkowe scenariusze i nie ma przeszkód w tworzeniu nowych, ale mimo to brakuje tego czegoś co sprawia że da się grać bez końca. Może z dodatkiem będzie lepiej, ale póki co jest i tak zabawnie. Polecam spróbować, nie obraziłbym się gdybyśmy jako SMERF zaopatrzyli się we własny egzemplarz.

serdel
Wędrowiec
Posty:31
Rejestracja:2010-03-29, 16:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: serdel » 2011-01-19, 10:18

OK Tjal pisał o 5 lutym, a ktoś jest chętny na najbliższą sobotę 22? 'Jedno rozgrywkowi weterani' mogą spróbować innego scenariusza. Z resztą nie tylko weterani :>

Odnośnie znudzenia: w podstawowym scenariuszu być może się nudzić (chociaż jak do tej pory gram głównie ten i jest ok :>), ale inne scenariusze sporo zmieniają. Są np. takie które zmieniają całkowicie wygląd planszy np. nie duży kwadrat a długi wąski prostokąt. Więc kombinowania jest dużo, zwłaszcza że wydawca dokłada różne tokeny np. uderzający meteoryt, niemające zastosowania w podstawowych zasadach - są tylko po to by tworzyć do nich dodatkowe scenariusze :>
Z poważaniem....
Prezes Związku Kiełbas Zjednoczonych

'PARÓWKI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!'

Awatar użytkownika
jervon
Mieszczanin
Posty:431
Rejestracja:2009-02-06, 09:24
Lokalizacja:Łódź KZN

Post autor: jervon » 2011-01-20, 14:27

A to może ja z Zombies!!! wpadnę :)

serdel
Wędrowiec
Posty:31
Rejestracja:2010-03-29, 16:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: serdel » 2011-01-23, 12:55

Wczoraj była kolejna rozgrywka tym razem w 6 osób (2 graczy kontrolujących zombie i 4 bohaterów). Myślę, że można zaliczyć ją do udanej bo zwycięstwo było o minimalny włos. Bohaterom zostało jeszcze tylko 1 zombiak do ubicia, ale rzutem na taśmę (chyba na przestrzeni 2-3 tur) zombie udało się ubić 2 ludzi, co oznaczało ich zwycięstwo. Jak widać nawet w podstawowej wersji scenariusza gra potrafi dostarczyć dreszczyk emocji :> Jeśli są chętni na dalsze próby, można wprowadzić nowe scenariusze.

Odnośnie Zombies!!! to ciekawy pomysł. Zastanawiałem się nad tą pozycją przed wyborem gry. Można by porównać obie gry.
Z poważaniem....
Prezes Związku Kiełbas Zjednoczonych

'PARÓWKI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!'

Awatar użytkownika
jervon
Mieszczanin
Posty:431
Rejestracja:2009-02-06, 09:24
Lokalizacja:Łódź KZN

Post autor: jervon » 2011-01-27, 23:33

Ja na tą sobotę powinienem mieć czas by przyjść i pograć.

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2011-01-27, 23:53

serdel pisze:Jak widać nawet w podstawowej wersji scenariusza gra potrafi dostarczyć dreszczyk emocji :>
To prawda. Przez sporą część gry wydawało się, że ludzie mają przewagę; trzeba jednak liczyć się z tym, że to nie jest rozgrywka typu gracze-kontra-system, tylko gracze-kontra-gracze. Zombiaki mają swoje karty akcji, a więc strategię trzeba wymyślać na biegu, w zależności od nowej sytuacji. Muszę przyznać, że rozgrywka była bardzo wciągająca i emocjonująca. Ciekawa jestem pozostałych scenariuszy. :-)
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Awatar użytkownika
jervon
Mieszczanin
Posty:431
Rejestracja:2009-02-06, 09:24
Lokalizacja:Łódź KZN

Post autor: jervon » 2011-01-28, 15:16

Wygląda na to, że przyjdę i przyniosę Zombies!!! powinienem być ok 16.

serdel
Wędrowiec
Posty:31
Rejestracja:2010-03-29, 16:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: serdel » 2011-01-30, 15:26

Zombies!! było ciekawe, szkoda że tylko w 3 graliśmy.

Chociaż Tjal deklarował chęć gry na 5 lutego, ja niestety za tydzień mogę się nie pojawić. Jeśli dojadę na czas to przyniosę LNOE, ale jest spora szansa, że nie dotrę.
Ostatnio zmieniony 2011-01-30, 15:44 przez serdel, łącznie zmieniany 1 raz.
Z poważaniem....
Prezes Związku Kiełbas Zjednoczonych

'PARÓWKI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!'

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2011-01-30, 15:53

To może 19 :-) ?

ODPOWIEDZ