Vasco da Gama

Kolejna bardzo ciekawa pozycja odwiedzająca sobotnie zebrania.

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Vasco da Gama

Post autor: Tjal » 2011-01-16, 16:55

Na ostatnim zebraniu miałem okazję zagrać tylko w jedną grę, na całe moje szczęście tym tytułem był wspomniany w tytule Vasco da Gama.

Gra ciesząca uczestników bardzo interesująca mechaniką, ale pomimo że to właśnie ona była jest głównym atutem tego projektu, otoczka fabularna nie zginęła i osoby lubiące gry z pewnym klimatem też co nieco dostają.

Tytuł został bardzo ładnie wydany, plansza jest bardzo czytelna, wręcz sama przypominająca o wszystkich zasadach. Zasady proste, dość intuicyjne, nowi gracze bez trudu się w nich odnajdowali. Po jednej rozegranej partii pozostał duży niedosyt, po rozgrywce widać że jest nie jedna droga do zwycięstwa (chociaż nie można mówić tu o dużym wachlarzu taktyk), widać też bez trudu co się zrobiło źle i w którym miejscu zwycięstwo zostało nam wyrwane z rąk.

Gra jest przynoszona na nasze zebrania przez Staśka"orionsa", więc jak go dojrzycie w ŁDKu, naprawdę warto podejść i zaproponować wspólny wyścig do Kozhikode :).

Na poprzednich zebraniach kilka innych osób zapoznawało się z tym tytułem, jak wam się on podobał ?
Załączniki
pic495883_md.jpg

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-01-16, 17:18

Zapoznawało... zawsze wychodziła nam rozgrywka w Grand Cru albo w Faune w efekcie :-P
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2011-01-18, 21:32

No to żeście mnie zaskoczyli, myślałem że ten tytuł był już co najmniej kilka razy grany u nas.]

To tym bardziej bardzo polecam szukanie okazji do zagrania, naprawdę udany produkt.

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2011-01-18, 22:16

Dodam jeszcze, że gram ma to do siebie, że w zasadzie nawet w ostatniej rundzie nie jest się na 100% pewnym, kto wygra. Tyle rzeczy się dzieje pod koniec, że wszystko jest możliwe. Nota bene, moją pierwszą partię wygrałem wynikiem 90 do 90, gdzie o wygranej musiał decydować tie-breaker.

ODPOWIEDZ