Strona 1 z 1

Gwiezdny kupiec

: 2017-03-22, 09:28
autor: GoodNecromancer
Na skrzynkę smerfową odezwał się człowiek, który spytał o tę owianą już legendą i dostępną tylko na portalach aukcyjnych produkcję firmy Encore. Chętnie zagrałby w Gwiezdnego Kupca i - tak mi się z pamięci kojarzy, chyba ma tę grę.
W tej chwili nie pamiętam dokładnie szczegółów rozgrywki, jedynie ogólne zarysy, pamiętam natomiast, że często bardzo wydłużało się samo jej rozpoczęcie, bo każdy sobie czytał instrukcję, aby wybrać właściwy statek i chyba agenta.
Stąd pytanie - czy ktoś chciałby zagrać w GK?
Jeśli tak - można ustawkę zrobić za tydzień czy dwa - to piszcie, ja natomiast doradzałbym wcześniejsze przeczytanie instrukcji - raz że ogólny zarys gry będzie jasny, dwa, że można wtedy wybrać te zasoby flotowo-osobowe.
Szczerze - sam bym w GK ponownie zagrał, jak ktoś chętny, to piszcie - chyba na 4-5 osób najlepiej się sprawdzało.

: 2017-03-22, 16:00
autor: Janusz
Z chęcią zagram, ale z wytłumaczeniem zasad.

Re: Gwiezdny kupiec

: 2020-05-24, 17:24
autor: Krakov
Pozwalam sobie odkopać temat. Dziś to już w sumie nie lada gratka zagrać w oryginalnego Gwiezdnego Kupca, skoro nieliczne egzemplarze dostępne w sieci chodzą po 400 - 600 złociszy.

Z drugiej strony za 50 zł można kupić kompletny zestaw żetonów (400 sztuk, to w sumie większość komponentów). Wydrukowanie planszy i instrukcji, które są dostępne w sieci to już formalność... Tak tylko mówię ;)

Ale jest też inna opcja, szczególnie interesująca biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną. W Gwiezdnego Kupca można zagrać on-line, o tutaj:

http://gra.projekt-sekator.pl/