BSG - czyli Bij Starego Grata

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2009-12-12, 20:01

Dzięki za fajną rozgrywkę ;). Co prawda nawet nie wiem z kim grałem, ale był fajnie. Ja byłem Lee Adamą tak informacyjnie dla tych co grali.
Po całej rozgrywce zapomniałem się zgadać z "prezydentami" apropo pocketów ale to może następnym razem
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-02-08, 19:32

"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-04-10, 22:55

O znalazłem kolejne dodateczki ciekawe. 1. jest mini i must-have:
Karta CAG:
http://files.boardgamegeek.com/file/dow ... _cards.pdf?

Drugi jest zbiorem wariantów, który podobno np poprawia New Caprice. Poczytajcie.
http://files.boardgamegeek.com/file/dow ... or_Cut.pdf?
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Kajor3k
Wędrowiec
Posty:98
Rejestracja:2009-01-31, 21:21
Lokalizacja:Wieś obok Łodzi

Post autor: Kajor3k » 2010-04-11, 12:08

Powiem szczerze, że nowy wariant rozgrywania egzekucji przetestowałbym chętnie ;)

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2010-04-24, 12:38

http://www.boardgamegeek.com/image/6923 ... -galactica

Świetnie obrazuję grę hrhr :] polecam poza tym obejrzeć całą serię minimalistycznych plakatów tego autora
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-10-23, 23:17

Battlestar Galactica: Exodus Expansion
http://new.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=1696 <- opis
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... m=1&epmi=s <- zawartość

Także tego.

Btw. ostatnio widziałem klimatyczne nakładki na karty postaci w sensie inne nazewnictwo umiejętności postaci. Rozbiła mnie umiejętność Cavila pod nową nazwą: "Frak you" .
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

&#8220;Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!&#8221;

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-10-28, 21:44

Obrazek
Anders jako pilot, Gaeta jako postać, więcej cylońskich raiderów i Vipery MK VII
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

&#8220;Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!&#8221;

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-11-10, 18:31

"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

&#8220;Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!&#8221;

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2011-01-16, 08:36

Hej, osoby grające wczoraj w Exodusa, napiszczcie kilka słów jak wrażenia po tym najnowszym dodatku.

Jestem tego bardzo ciekaw, w szczególności że dla smfowego gamesroomu właśnie nabywamy ten tytuł.
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-01-16, 10:06

No to 1. rozgrywka w Exodusa za nami. Graliśmy w zestawie:
Ja - Felix Gaeta Cylon
Admirał - Helo Cylon
CAG - Anders z Personale Goalem że jest w Brigu
Prezydent - Foster
Naprawiaczka - Cally
Nowe postacie są bardzo fajne. Od tego zacznijmy.
Już chyba w jakimś 5-6 kryzysie admirał wysłał Cally do ambulatorium. Cally tam trafia i bach nie przeżyła operacji i została odrzucona. 3 kryzysy później ja dostaje kryzys gdzie sukces podglada lojalke jakiegos gracza. Podglądam admirała mówię że nie jest cylonem. Kryzys później wyskoczyły nam 2 basestary a chwilę później wypluły 6 raiderów. Admirał został zmuszony do rzucenia nuke'a i rzucił 8. Dodam, że było już sporo cywilnych na planszy. Kolejny kryzys i admirał może zabrać prezydenta i dać komuś innemu.Myśli co zrobić ja strzelam tekstem, że dla floty najlepszy prezydent to Felix Gaeta albo zrobie pucz i zostanę admirałem. Zostałem prezydentem. W tym momencie filmik z youtube cobyście się wczuli co się zaczyna dziać:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Tory chce odzyskac prezydenture i rzuca 6 że każdy dostaje akcje. Ze swojej wsadzam CAGa do aresztu. Admirał rzuca mi prezydencki którym poszedłem odpalić jakiegoś sojusznika który cośtam urwał. Sam ustawiłem antagonistyczny symbol na Kellym i obniżyłem ludziom morale. Chwilę później Anders zamiast zagrać normalnie i coś zrobić to ujawnił personal goala. Ja ze swojego poszedłem aktywować Kelly'ego który coś tam ludziom zniszczył. Próba wsadzenia admirała do aresztu nieudana. Pojawia się multum raiderów. Admirał odpalił skok ftl na -3 który oczywiście przerzuciłem. Raidery robią czystke z cywilnych. W sumie po drodze się poznęcaliśmy jeszcze trochę ale generalnie był koniec. Przegrali na populacje i prawie na morale.




Później więcej. Teraz takie przekopiowanie z mojgo opisu rozgrywki mini na forum galakty.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

&#8220;Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!&#8221;

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2011-01-16, 20:35

Dzięki za opis :-)

Hmm a jak wrażenia innych ? Obcy, Borek ?


Ja byłem trochę przerażony wrażeniem chaosu jaki panował, wyglądaliście tak jakby zwycięstwo cylonów było cały czas pewne, to była sprawa układu przy tej grze, czy też zmiany zasad serwują lojalnym dużo większe piekło ?

OBcY
Mieszczanin
Posty:403
Rejestracja:2008-06-02, 21:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: OBcY » 2011-01-16, 20:59

Generalnie wydaje mi się że ludzie mają jeszcze trudniej, ale ponieważ wprowadzono indywidualne cele/warunki zwycięstwa mogą być sytuacje kiedy cyloni zniszczą ludzką flotę, ale gracze-ludzie mają powypełniane questy. Z tym, że dokładnie instrukcji nie czytałem :P

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2011-01-16, 21:00

Czyli teraz może być sytuacja że Cylon won, a oprócz tego jakiś ludzik też jest uznany zwycięzcą, czy jak to działa ?
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-01-16, 21:12

Przyczyny pewnego zwycięstwa cylonów:
Po 1.: podejrzałem lojalke Obcego.
Po 2.: to Obcy wylosował kryzysy z przekazywaniem prezydenta i innym podglądaniem lojalki przez co pkt 3.
Po 3.: Cally umarła po kilku kryzysach.
Po 4.: jednym z latających był cylon, 2. został wrzucony do aresztu. Przy tym dodatku piloci są bardzo ważni.
Po 5.: Borek robi wybory w momencie kluczowym + daje mi dodatkowe 2 akcje z pewnej nowej karty
Po 6.: Marek zamiast rzucić prezydencki z aresztu to sobie zrobił personal goala przez co stracona ostatnia sensowna szansa na 7.
Po 7.: Ludzie nie wykorzystali NPC Heleny Cain. Jak zaczęliśmy z Obcym się bawić otwarcie a ludzie wciąż byli w dobrej kondycji MUSIELI pójść do Cain i ją aktywować. Albo Obcy trafiłby do więzienia albo by mnie executowali.



Apropo 6. sprawy: personal goale nie dają ludziom zwycięstwa. Po prostu JEŚLI ludzie wygrają a ktoś nie wykonał personal goala to jakiś zasób jest obniżany o 1 i mogą jednak przegrać.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

&#8220;Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!&#8221;

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2011-01-16, 22:13

Obserwowałam większą część wczorajszej rozgrywki (a że była ona była zaskakująca krótka, to już inna sprawa) i wydaje mi się, że nowy dodatek rzeczywiście nieco komplikuje sytuację ludzi. Mam jednak wrażenie, że do wczorajszej klęski ludzkości przyczyniły się główne ich własne złe decyzje (między innymi te wymienione przez Kaimadę) oraz wyjątkowy pech, który wyeliminował biedną Cally.

Ciekawie wygląda możliwość kontrolowania przez ujawnionych cylońskich graczy swojej własnej floty, co na pewno byłoby w stanie nieźle namieszać, a co wczoraj nie zostało niestety przetestowane, gdyż do samego końca żaden Cylon się nie ujawnił ani też nie wyfrunął przez airlock.

Świetnym motywem są postaci NPC, które mogą albo poprawić sytuację ludzi, albo ją pogorszyć. Jeszcze nie bardzo ogarniam sens wprowadzania kart Final Five, ale pewnie i one mają swoje bonusy.

Generalnie dodatek wygląda na ciekawy, choć pewnie warto by prześledzić (albo stworzyć własne) statystyki zwycięstw ludzi i Cylonów żeby ocenić, czy jest dobrze zbalansowany.
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

ODPOWIEDZ