BSG - czyli Bij Starego Grata

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2011-04-03, 12:27

Szczerze, to dawno nie czytałem instrukcji do Core Rules i Pegasusa. Ale 2 Cylonów obecnych od samego początku (do 1 z skill testów dorzucono 6 kart na minus ), z Cylon Leaderem mającym niesprzyjającą ludziom agendę to nawet gdybyśmy stosowali się do przepisów (a ani ja, ani C. Leader nie pomyśleliśmy np., by dobierać Treachery Cards), to pewno przedłużyłoby to jedynie agonię ludzi. W chwili, gdy ja się ujawniłem (dostałem Rozkaz Prezydencki, a za chwilę miała być moja tura, boskie ), na planszy były 2 basestary, do tego kilkanaście raiderów i żeton dopiero na 2 polu jump tracku, a do tego sojusznik Cylon, który mógł pomagać (i pomagał - gratulacje mistrzowskiego maskowania, nie podejrzewałem, tym większy Szacun) ludziom w nie przechodzeniu kryzysów - wszystko to raczej nie dawało ludziom szans na zwycięstwo.
No i z zabawniejszych rzeczy - biedny Jacob, 3 razy dolosowywano mu po 2 loyalki (co 10 minut dochodził nowy gracz przy setup-ie) i niestety za każdym razem jego Gaius Baltar był w 100% człowiekiem...
Ostatnio zmieniony 2011-04-03, 12:28 przez GoodNecromancer, łącznie zmieniany 1 raz.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2011-04-03, 12:32

Smoczyca pisze: Czyli paskudne tostery jak zwykle oszukiwały.
Mój cyloński radar wykrywa hipokryzję w powietrzu. :-P Czyżbyśmy zapomnieli, jak w czasie poprzedniej rozgrywki prezydent plus jeszcze jedna postać brali po 20 kart quorum, bo "to na pewno dozwolone"? Cudem Was wtedy pokonaliśmy.
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Awatar użytkownika
Gidea
Wędrowiec
Posty:9
Rejestracja:2011-03-16, 19:59
Lokalizacja:Szumland

Post autor: Gidea » 2011-04-03, 20:59

O tak...to było coś.....oczywiście wynikało z niewiedzy ...W końcu i tak- jak zwykle- Cyloni dali nam popalić.Za tydzień przyłączę się do agonii ludzi

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2011-04-03, 22:34

Co do wczorajszej partii: pogrom ludzi nie był wcale spowodowany dwoma rozkazami prezydenckimi, które Cyloni sobie przekazali. Ludzie mieli wyjątkowego pecha w trzech sferach:

1) dwa razy pod rząd dostali skoki tylko o jeden parsek;
2) raz za razem losowali kryzysy, które albo rozstawiały im cylońska flotę gdzie tylko się dało (w końcu zabrakło basestarów do rozstawienia), albo nie mieli na kryzysach grzania, albo wręcz musieli grzanie "ostudzić" o jedno pole;
3) już od pierwszego rozdania lojalek wśród ludzi grasowało dwóch Cylonów, a w dodatku Cylon Leader miał misję starcia ludzi na proch;

Sytuacja była tak beznadziejna, że pomimo wysiłków pani prezydent (która moim zdaniem praktycznie sama trzymała flotę do kupy, zagrywając karty i próbując się bronić) i naszych "litościwych akcji" (podpowiadania komuś albo pomagania w przejściu wyjątkowo paskudnych kryzysów) ludzie po prostu nie mieli szans. Karty wyjątkowo im nie sprzyjały.
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Smoczyca
Wędrowiec
Posty:19
Rejestracja:2011-03-20, 12:16
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Smoczyca » 2011-04-04, 06:43

Nawiązując do któregoś postu powyżej - który polityk nie jest odrobinkę hipokrytą ...?
:roll:
A i tak miałam karygodną słabość do starego Billa i stąd ten nieszczęsny rozkaz.
Poza tym, rzeczywiście mieliśmy pecha.

A w następnej rozgrywce spróbuję zagrać jednak przywódcą wojskowym, bo im chyba lepiej idzie "trzymanie floty w kupie"... I może zdarzy się ten jeden raz na sto, że będę Cylonem, hehe...
A prezydentem niech sobie będzie Baltar - tylko mam nadzieję, że będzie grał, zamiast toczyć nierówną walkę ze swoim ADHD i robić 50 rzeczy na raz...

Smoczyca
Wędrowiec
Posty:19
Rejestracja:2011-03-20, 12:16
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Smoczyca » 2011-06-08, 06:52

Witam,

W sobotę wybieram się na małą wycieczkę moim Colonial One. Czy koledzy z Galactiki i Pegasusa mają ochotę mi towarzyszyć?
(i popilnować Baltara, który też leci)?
W programie: ćwiczenia na Viperach, impreza integracyjna w areszcie, zaawansowany kurs knucia i spiskowania oraz bliskie spotkania z Cylonami.

Możemy zacząć około 15:30. Kto chętny?

Prezydent Laura Roslin

Awatar użytkownika
BlackDragon
Wędrowiec
Posty:6
Rejestracja:2011-06-08, 06:55
Lokalizacja:Łódź

Post autor: BlackDragon » 2011-06-08, 07:07

Pani prezydent
Ja protestuję! Nikt nie musi mnie pilnować, co to w ogóle są za sugestie?
Jestem uczciwym naukowcem, i nie pozwolę na szykanowanie mojej osoby!
Zobaczymy się na pokładzie, być może Colonial One...

Gaius Baltar

Awatar użytkownika
Poulsen
Osadnik
Posty:317
Rejestracja:2010-02-24, 12:52
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Poulsen » 2011-06-08, 09:47

Zorganizuję patrol bojowy w celu zabezpieczenia trasy wycieczki, Pani Prezydent.
A na Baltara będę miał oko, z jakiegoś powodu mu nie ufam...

Lee "Apollo" Adama, C.A.G
Chicken is delicious because it is without sin.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-06-08, 11:35

Wszystko fajnie, super, ekstra, ale bez Exodusa gra jest nudniejsza :-P
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2011-06-08, 18:36

A ja nikomu nie ufam! W razie czego mogę mieć oko i na Baltara, i na Panią Prezydent...
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-06-08, 18:50

GoodNecromancer pisze:A ja nikomu nie ufam! W razie czego mogę mieć oko i na Baltara, i na Panią Prezydent...
Znasz najlepszą metodę. A raczej drogę postępowania z takimi!
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Smoczyca
Wędrowiec
Posty:19
Rejestracja:2011-03-20, 12:16
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Smoczyca » 2011-06-08, 19:07

Wszelkie aluzje do wyrzucania przez śluzę są niemile widziane i budzą niepokój szacownego Kworum!
Chyba brakuje nam tutaj Admirała...

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-06-08, 19:26

Chyba nigdy nie lecieliście z porządną załogą Battlestara
Przypomniała mi się właśnie chora rozgrywka na Flambergu i reakcja Ziele gdy się dowiedział kim są cyloni
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2011-06-08, 19:27

Taaak... To była iście epicka rozgrywka. ;-)
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Awatar użytkownika
Poulsen
Osadnik
Posty:317
Rejestracja:2010-02-24, 12:52
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Poulsen » 2011-06-08, 19:31

Oj była, była... :)
Chicken is delicious because it is without sin.

ODPOWIEDZ