TransSolar

gra planszowa ENCORE

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Floater
Wędrowiec
Posty:31
Rejestracja:2008-12-06, 23:32
Lokalizacja:Shakuras

TransSolar

Post autor: Floater » 2009-02-08, 15:49

Jest to "kosmiczna" gra planszowa z tej samej stajni, co Gwiezdny Kupiec, niemniej jednak o znacznie mniejszym (porównywalnym do grzybków) stopniu komplikacji .

Gracze prowadza swoje statki kosmiczne po planszy, na której rozrysowany jest Układ Słoneczny oraz "orbity" (czyli w praktyce różne dróżki).

Rzucamy 2k6, wynik możemy dodawać, odejmować, bądź mnożyć. Jeśli otrzymany rezultat jest nieparzysty, na wszystkich "rozgałęzieniach orbit" skręcamy w lewo, a w przeciwnym razie w prawo. Mnożenie i odejmowanie oznacza działanie silnikiem (za co należy wydatkować paliwko), a dodawanie lot bezwładny (na który paliwka wydatkować nie potrzeba).

Oprócz tego paliwko wydawane jest też na lądowanie i start.
Paliwko się kupuje, pieniążki się zarabia za dotarcie do określonego celu (wylosowanego).

Oprócz tego w czasie podróży mogą nas spotkać rozmaite przygody, jak np. awaria silników, aparatury tlenowej, albo zderzenie z meteorytem :)

Można też ewentualnie spotkać kosmitów.

I to tyle tytułem w prowadzenia...
Prędzej czy później przytargam to pudełko na zebranie.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-02-08, 17:26

ile czasu trwa przeciętna rozgrywka?
ilo osobowa jest to gra?
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Floater
Wędrowiec
Posty:31
Rejestracja:2008-12-06, 23:32
Lokalizacja:Shakuras

Post autor: Floater » 2009-02-08, 17:44

2 do 7 osób...

Rozgrywka w podstawowym wariancie (osiągnięcie Plutona i Charona) może trwać długo, ale jest też możliwy wariant czasowy (warunki zwycięstwa podliczane są po upływie umówionego czasu) oraz wariant szybkościowy (zwiększenie możliwości graczy na samym starcie), zatem w zasadzie odpowiedź brzmi:

"Trwa tyle, ile się chce".


Ta gra ma w ogóle dość duże możliwości "customizacji" - można nawet wymyślać własne warianty zwycięstwa. Ważne natomiast, że zasady główne są proste.

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2009-02-08, 19:18

Gra jest dość losowa, ale jak ktoś lubi poczytać o planetach, to karty zawierają podstawowe informacje. Da się pograć nawet jednoosobowo jak komuś nie zależy na elemencie rywalizacji. Osobiście uważam, że gra co najwyżej na dwa razy i trzeci z sentymentu.

Awatar użytkownika
Święty Jerzy
Wędrowiec
Posty:101
Rejestracja:2008-09-22, 20:21
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Święty Jerzy » 2009-02-10, 17:24

Ludzie nie grałem w TransSolar parę ładnych lat. Zastanawiałem się czy aby samemu gdzieś od kogoś nie zdobyć. Możliwe że w tym tygodniu zjawę się na zebraniu, ale tego jeszcze nie wiem. Generalnie CHCE GRAĆ !!!!

Axegrinder
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2009-03-17, 21:52
Lokalizacja:Małopolska

Post autor: Axegrinder » 2009-03-17, 23:34

Mam pytanko do posiadaczy gry Trans Solar. Prosiłbym o sprawdzenie ilości brązowych kart. Gdzieś w sieci natknąłem się na spis elementów, z którego wynikało, że ma ich być 64. Kupiłem niedawno używanego Trans-Solara i mam 63 karty. Przeliczyłem wszystkie planety / satelity na planszy i wyszło mi... 63. Jeśli rzeczywiście ma być 64 to nie bardzo wiem czego może mi brakować.
Druga sprawa to instrukcja do gry. Byłby ktoś uprzejmy udostępnić skany? Kopałem za tym w necie, ale niestety nie znalazłem :( . Będę bardzo wdzięczny.
Hmm...

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2009-03-18, 09:31

Zerknę wieczorkiem. Karty mam pewnie niekompletne, ale instrukcję powinienem mieć.

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2009-03-18, 20:54

Więc tak. Kart zielonych: 48. Kart brązowych 63 - w instrukcji stoi "Kart tych jest tyle ile obiektów kosmicznych". Instrukcję mam, nawet dwie. Jeśli upierasz się przy skanowaniu, to musisz uzbroić się w cierpliwość. Nie mam skanera A3 pod ręką, a nawet częściowe skanowanie A4 zajmie mi dłuższą chwilę. Chyba, że chcesz jedną z tych instrukcji - mogę wysłać listem. Jest tylko miejscami pomazana ołówkiem. Adres do korespondencji możesz mi rzucić na PW. No chyba, że będziesz na Pyrkonie - wtedy możesz odebrać osobiście. Podobnie jak w Łodzi (raczej poza weekendami).

Axegrinder
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2009-03-17, 21:52
Lokalizacja:Małopolska

Post autor: Axegrinder » 2009-03-19, 10:00

Dzięki za info. Przynajmniej ilość kart mi się zgadza :). Co do instrukcji to jak najbardziej jestem zainteresowany (skontaktuję się na priva).
Hmm...

Floater
Wędrowiec
Posty:31
Rejestracja:2008-12-06, 23:32
Lokalizacja:Shakuras

Post autor: Floater » 2009-03-29, 17:45

Co do skanowania, to ja też nieziabaldzio, bo nie mam skanera.

No a jak to będzie z graniem ? Święty Jerzy, dobrze by się jakoś umówić, bo to wiesz: jak już jest dwóch grających, to reszta może się "dołaNczać", ale fajnie by było, żeby początek został dany...

Np. w następny tydzień możemy i w zanastępny i 25go też. Tylko coś ustalmy, bo tak to nie chcę jej ciągle nosić ze sobą, bo mi żetoniki w końcu poginą.

ODPOWIEDZ