Opinie o planszówkach

zaciąganie języka

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Opinie o planszówkach

Post autor: tattva » 2008-06-08, 22:06

Dreczy mnie ostatnio cheć zakupu planszówki w klimatach fantasy, miecze magia i te sprawy. Obecnie pod lupą jest World of Wacraft. Z ciekawości czy ktoś z was miał możliwość zagrania w tą gre / oglądania gry. I jakie macie o niej opinie?

Awatar użytkownika
Drapiąca
Osadnik
Posty:335
Rejestracja:2008-06-03, 08:31
Lokalizacja:...kolwiek

Post autor: Drapiąca » 2008-06-08, 23:27

Ja gdzieś widziałam.. nie grałam, więc ciężko mi powiedzieć jak z grywalnością, ale muszę przyznać że wygląda prześlicznie. Ładne figurki, graficznie też wypasiona - te karty, żetony - mniam. Sama bym się skusiła ;)
Generalnie słyszałam, że ponoć gra warta swojej ceny. A tania nie jest :/
Come to the Dark Side - we have cookies!

Awatar użytkownika
Tredo
Mieszczanin
Posty:660
Rejestracja:2008-06-03, 06:27
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tredo » 2008-06-08, 23:53

Ja się do niej nigdy nie mogłem przekonać. Jakaś taka za długa i za duża. Ja mimo wszystko wolę typ party games, których małe pudełka spokojnie mieszczą się w wewnętrznej kieszeni marynarki.

Awatar użytkownika
Niziol
Szlachcic
Posty:850
Rejestracja:2008-06-03, 00:26
Lokalizacja:... że znowu

Post autor: Niziol » 2008-06-15, 22:00

No dobra uwaga! Grałem w wysokie napięcie... Musimy to kupić koniecznie. Nie dziwie się że ta gra jest tak popularna. Proste zasady, proste wykonanie a zabawy i kombinowania co nie miara.

Kolejną grę którą miałem okazję przetestować w Nidzicy to Blefuj! Chyba najlepsza party game w jaką grałem. Zasady banalne wykonywanie banalne, poziom skomplikowania zerowy. A zabawy po uszy. Gra trwa 10 minut także jest idealna.

Graliśmy też w arkham z tym drugim dodatkiem małym. Jest zupełnie inny niż nasz. Przede wszystkim ułatwia trochę grę. Pojawiają się o wiele fajniejsze karty.

Testowaliśmy jeszcze inne tytuły ale raczej niespecjalnie nam przypadły do gustu.

Na zebraniu szczegóły.
Nie ma lekko w ciężkich czołgach.

Jaqob napisał/a:
To my mamy jakieś "normalne" spotkania?
Chodzę już drugi rok i na ani jednym nie byłem :shock: .

"Ja nie widzę problemu, że ktoś płaczę po rozmowie ze mną." -Silvanel

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2008-06-15, 22:12

- To żaba
- To mucha
- Mucha? Ty w życiu widziałeś muche?
- To skorpion , mówie ci to skorpion.
No i teraz zgaduj co to.

Tak mniej wiecej wyglada Blefuj. Co nie zmienia faktu że faktycznie gra banalna i bardzo fajna. Fajny przerywniczek.

A ten dodatek do Arkham to jak sie nazywa Nizioł?

Awatar użytkownika
Niziol
Szlachcic
Posty:850
Rejestracja:2008-06-03, 00:26
Lokalizacja:... że znowu

Post autor: Niziol » 2008-06-15, 23:08

Curse of the dark pharaoh czy coś. Fabularnie to wygląda tak że w muzeum arkham jest nowa wystawa związana z egipskimi bogami. Jest ona oczywiście połączona z mitologią. Generalnie gra dodaje tylko karty ale za to bardzo fajnie urozmaica grę. jest jeden rodzaj kart który można dostać tylko i wyłącznie przy encounterach w lokacjach. Są to alternatywne unique cards które mają swoje bonusy potężne ale także minusy (klątwy na ciebie za używanie).
Dodali też paru lekko przegiętych kompanów. Koleś który daje +2 do CC i +2 do horror check.
Generalnie w tym dodatku karty bonusowe można dostać tylko i wyłącznie na encounterach. Co zresztą bardzo mi się spodobało.
Nie ma lekko w ciężkich czołgach.

Jaqob napisał/a:
To my mamy jakieś "normalne" spotkania?
Chodzę już drugi rok i na ani jednym nie byłem :shock: .

"Ja nie widzę problemu, że ktoś płaczę po rozmowie ze mną." -Silvanel

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2008-06-16, 00:53

Curse of the Dark Pharaoh a Expansion for Arkham Horror
cena : 31,93 zł

Tak w ramach ciekawostki.

Awatar użytkownika
zembol
Wędrowiec
Posty:18
Rejestracja:2008-12-19, 16:56
Lokalizacja:Łódź

Post autor: zembol » 2009-12-04, 13:51

Odświeżając nieco temat - od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zakupu Agricoli i tak się zbierałem, że polska edycja wyszła ze sklepów i nie można jej już nigdzie poza alledrogo kupić.
Stąd pytanie: czy na kartach/planszach dużo jest języka pisanego? Kupiłbym bym wersję angielską, ale nie wszyscy biegle nim władają i w zależności od grona może to powodować trudności, więc jeśli tekstów jest dużo to ta opcja też niestety odpada i pozostanie czekać na wznowienie...

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-12-04, 14:24

Hm... czt jest dużo... nie koniecznie. Ale na każdej karcie jest coś napisane - np - "możesz użyć trzciny zamiast drewna do zbudowana chaty" ... Wszystkie karty ulepszeń oraz pomocników mają takie krótkie teksty.

Sama plansza jest bez napisów - wydaje mi się że możesz spokojnie kupić angielską - osoby które choć trochę kumają po angielskiemu powinny sobie poradzić. Jednakże polcam skołować polską instrukcję. Rebiel? Oni chyba zamieszczają w pdf na stronce.

Nie wiem czy Orions już wyzdrowiał - napisz do niego na prv i poproś by przyniósł swoją agricolę na spotkanie SMF - dzięki temu sam będziesz mógł zdecydować.
Ostatnio zmieniony 2009-12-04, 14:31 przez Nurgling, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

ODPOWIEDZ