battletech

najlepsza gra od czsów wynalezienia kostki

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2011-03-10, 14:14

Uuuuuu!! Ale maleńkie te domki by były:/ Obgadamy sprawę wieczorem między jedna a drugą serią z boltera;)
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-03-11, 08:17

No małe bo to microscale jest. Ale spoko budynki mogą zajmować więcej niż 1 heks.

http://www.sarna.net/files/media/cardstock/

Tu masz dużo tekturowych budynków do przetestowania. Spójrz też tutaj

http://www.thewarstore.com/page987.html

Wysokość figurki Mecha podam wieczorem.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2011-03-11, 09:27

Atlas: 54mm (Ral Pantha)
Stinger 36mm (podstawka Encora)
Typowy mech jest bliski 50mm.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-03-30, 21:26

Kto jest uznawany za oficjalną polską stronę Battletecha, no kto?

MY!!

http://www.classicbattletech.com/index.php?action=links

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-03-31, 07:57

Machcio, niestety wypadła mi nagła sprawa i nie dam rady z BT w tę sobotę. Sorry bardzo. Najwcześniej to 16.04 mogę niestety.

Awatar użytkownika
Machcio
Wędrowiec
Posty:37
Rejestracja:2011-03-15, 12:36
Lokalizacja:Woodge

Post autor: Machcio » 2011-04-01, 00:51

spoko, ja w tę sobotę i tak jestem w pracy, a do najbliższej przewidywalnej przeszłości to też na razie nic nie wiem.
they see me gamin', they hatin'


Awatar użytkownika
Machcio
Wędrowiec
Posty:37
Rejestracja:2011-03-15, 12:36
Lokalizacja:Woodge

Post autor: Machcio » 2011-04-05, 23:27

kusisz diable, kusisz :-D
they see me gamin', they hatin'

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-04-10, 18:19

Panowie, 21-22 maja 2011 w Warszawie organizowany jest konwent Grenadier. Ostatnio pojawiła się tam idea pogrania w BT. Czy ktoś byłby zainteresowany?


Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-04-20, 12:50

Ponawiam pytanie. Ktoś chce skoczyć do Warszawy 22.05 na Battletecha?

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-05-13, 22:12

Rankiem 25 kwietnia 3028 regimenty Ryuken razem z Regularnymi Galedonu ustawiły się w wielką linię poprzez pole lodowcowe Opdal, naprzeciw zgromadzonych regimentów Dragonów Wolfa. Obie strony zatrzymały się obserwując przeciwnika - wojownicy Zjednoczenia spoglądali na sławne schematy malowania wybitnych jednostek przeciwnika, takich jak Batalion Zeta, czy Regiment Beta, zaś na Dragonach zrobiła wielkie wrażenie ilość zgromadzonych przeciw nim sił. Ku zdziwieniu MechaWojowników Smoka, samotny Dragon wystąpił naprzód i wyzwał wojowników Ryuken na pojedynek.

"Jestem Hans Vordel, porucznik Dragonów Wolfa. Jestem MechaWojownikiem czwartego pokolenia. Przeżyłem 24 cykle i walczyłem na większej ilości światów niż mam lat. Który z Was ma wystarczająco odwagi by zmierzyć się ze mną jeden na jednego?"
Jego wyzwanie było dziwne, a jego japoński odrażający, jednak jego zamiar był czytelny. Przywitało go milczenie. Wszyscy w oddziałach Kurita siedzieli cicho, niezależnie czy na otwartym kanale, czy na kodowanych częstotliwościach. Nikt nie spodziewał się wyzwania. Teki zachowujący się jak starożytny samuraj? Szok wytrącił ich z równowagi i pozbawił możliwości ruchu. Nagle pojedynczy Thunderbolt wyłamał się z szeregu i ruszył naprzód zatrzymując się na kilometr przed Victorem Dragonów. Kanał komunikacyjny zabrzmiał odpowiedzią jego pilota.
"Łotrze, jestem Tadashi Bolivar, zwykły Chu-i w wielkich siłach Zjednoczenia Draconis. Nie jestem aż tak stary i zramolały jak ty, ale jestem samurajem Domu Kurita z piątego pokolenia, i własnoręcznie zabiłem trzech MechaWojowników Davionów. Przyjmuję twoje wyzwanie. Pomódl się do jakichkolwiek bliskich ci bogów teki i przygotuj się na śmierć z mojej ręki."

- za The Coldest Dish: A Narrative of the Battle of Misery, Sho-sa (rez) Juan LaRusso, 3053.


Tym krótkim wprowadzeniem chciałbym zaprosić Was na grę w Battletecha, która odbędzie się już niedługo, 22.05.2011 na konwencie GRENADIER, w Cytadeli w Warszawie. Scenariusz, przewidziany na max. 8 osób przedstawi starcie Mechawojowników Regimentu Gamma Dragonów Wolfa z przeważającymi siłami Ryuken-Go, podczas wielkiej bitwy na lodowych polach równiny Opdal.

Stajemy do walki w niedzielę o godzinie 10.00. Jeśli będzie trzeba przypomnę graczom zasady. Mapy, karty Mechów i figurki będą przygotowane. Na 90% każdy Mech biorący udział w walkach będzie miał oryginalną figurkę, pozostałe to proxy.

Serdecznie zapraszam.

Brathac.

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-08-17, 17:02

Battletech na Polconie!!

Będę tam wraz z ekipą www.solaris7.pl aby promować tam Battletecha w różnych jego formach.
Serdecznie zapraszam

Program:
czw 16:00 - Games Room - Battletech - Destination: Planet Poznan: Prezentacja i nauka gry w Classic Battletech
Status: przypisana godzina
Blok programowy: Games Room
Czas trwania: 4 godz. (bez 10 minut na przerwę przed kolejnym punktem)
Opis: Nauka gry dla chętnych, scenariusze treningowe i dla początkujących, opisy podstawowych taktyk.
Czas trwania: 16-22.

pt 10:00 - Games Room - Battletech - Destination: Planet Poznan: Prezentacja i nauka gry w Classic Battletech
Status: przypisana godzina
Blok programowy: Games Room
Czas trwania: 4 godz. (bez 10 minut na przerwę przed kolejnym punktem)
Opis: Nauka gry dla chętnych, scenariusze treningowe i dla początkujących, opisy podstawowych taktyk.
Czas trwania: 10-17.

pt 17:00 - Games Room - Battletech - Destination: Planet Poznan: Prelekcja "Battletech - rzecz o wielkich robotach"
Status: przypisana godzina
Blok programowy: Games Room
Czas trwania: 1 godz. (bez 10 minut na przerwę przed kolejnym punktem)
Opis: Prelekcja na temat wszystkiego co związane z Battletechem na świecie i w Polsce: historia i dzieje gry, opisy poszczególnych systemów gry, obecny stan i przyszły rozwój. Ponadto duża dawka „fluffu”: opis Uniwersum, timeline’u, frakcji i technologii. Będzie to raczej „pogadanka” przy stołach/makiecie do gry.
Prowadzący: Ryoken, brathac

sob 10:00 - Games Room - Battletech - Destination: Planet Poznan: „In the Dragon’s Coils”
Status: przypisana godzina
Blok programowy: Games Room
Czas trwania: 3 godz. (bez 10 minut na przerwę przed kolejnym punktem)
Opis: Battletech - Destination: Planet Poznan: „In the Dragon’s Coils” - prezentacja systemu strategicznego Battleforce 3:
Jest to większy scenariusz do systemu Battleforce 3 - rodzaju gry w Battletecha, w której biorą udział większe oddziały jednostek (bitwy na dużą skalę) zgrupowane w poszczególne żetony. Prezentację poprowadzą Piotr (Ryoken) i Bartosz (brathac). Scenariusz może być rozgrywany przez 2 – 6 graczy.
Czas trwania: 10-13.

sob 13:00 - Games Room - Battletech - Destination: Planet Poznan: Miniturniej w Classic Battletech
Status: przypisana godzina
Blok programowy: Games Room
Czas trwania: 4 godz. (bez 10 minut na przerwę przed kolejnym punktem)
Opis: Zasady ustalane będą na bieżąco - zależności od liczby chętny. Prosimy dowiadywać się u organizatorów.
Czas trwania: 13-18.

sob 18:00 - Games Room - Battletech: "Back in Control"
Status: przypisana godzina
Blok programowy: Games Room
Czas trwania: 4 godz. (bez 10 minut na przerwę przed kolejnym punktem)
Opis:Battletech - Destination: Planet Poznan: "Back in Control" - autorski scenariusz do systemu Gry Quick Strike. Quick Strike to szybki system gry w Battletecha na dużą skalę za pomocą figurek na makiecie. Scenariusz może być rozgrywany przez 2 – 6 graczy. W zależności od szybkości przeprowadzenia bitwy będzie możliwość powtórnego jej rozegrania z zamianą stron.
Czas trwania: 18-22.
Prowadzący: Ryoken.

ZAPRASZAM!


Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-09-16, 09:27

Przypominam, że rusza II sezon Ligi MegaMeka. Do 18.09.11 można zgłaszać zespoły.

Zasady II sezonu znajdują się tutaj:
http://solaris7.pl/forum/viewtopic.php? ... 2347#p2347

ODPOWIEDZ