Ciekawostka cenowa

czyli jak kupić nową planszówke za połowe ceny

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Ciekawostka cenowa

Post autor: tattva » 2008-06-16, 01:26

Curse of the Dark Pharaoh a Expansion for Arkham Horror w cenie 31,93 zł
Munchkin w cenie 37,35 zł
World of Warcraft Board Game w cenie 121,18 zł
Descent: Journeys in the Dark w cenie 117,87 zł
Talisman w cenie 77,02 zł
Arkham Horror za 77 zł

To tylko nieliczne spośród wielu nowych gier które można kupić dosłownie za pół ceny. Pytanie brzmi gdzie? Opowiedź:

http://stores.ebay.pl/Discount-Games-In ... QpZ6QQtZkm

USA. To tylko jeden z wielu sklepów który handluje na amerkańskim ebayu. A ceny planszówek okazuje sie mają sie do cen w Polsce tak samo jak ceny elektroniki , czyli piorunująco.

Fakt faktem że odbieranie tych paczek pocztą lotniczą to momentalna opłata po 40-50 $ za przesyłke średniej wielkości gry. Ale tutaj z pomocą przychodzą stateczki.

http://www.polamerusa.com/oblicz%20koszt%20paczki.aspx

Firma Polamer wysle paczke do Polski. I teraz zeby nie byc goloslownym. Np. 2 gry o wadze i wielkości podstawowego Arkham Horror zapakowane i wyslane przez powyzsza firme. Opłata przypadająca na gre wynosi 15 zł (no chyba że sie gdzieś walnołem). Co nie zmienia faktu że 15 zł + 77 zł << 155 zł jak dla mnie różnica jest znaczna.

Jedyna wada to czas. Stateczek płynie 4-6 tygodni. Ale coś za coś. W miejsce jednej gry dostajemy 2. Co myśle że nam wynagrodzi starania.

Są jeszcze inne problemy. Cło. Tutaj nie wiem jak sie ma sytuacja bo nasza polska strona na ten temat obecnie jest (poza zasiegiem). I nie wiem czy gry są obłożone cłem / podatkiem a jeżeli tak to jakim i od jakiej wielkości.

Warto też pomyśleć o rodzinie / znajomych w stanach ponieważ , gdy ktoś wraca do Polski lub jeździ do Polski to zabranie ze sobą planszówki jakoś go mega chyba nie obciąży a zysk jest znaczący. Albo opcja nr. 2. Taka osoba może sprezentować nam planszówke/planszówki. Bo tutaj fajna sprawa którą wyczytałem. Prezenty nie są ponoć obłożone ani podatkiem ani cłem. I jeżeli na deklaracji celnej pisze że to jest prezent to nie jest przykładane cło.

Normalne jest że lepiej zamawiać całymi zestawami , czyli zebrać sie w kilka osób i zamówić bo wtedy można nawet zniżke dodatkową w sklepie dostać. Pytanie co o tym sądzicie i kto jest zainteresowany?
Ostatnio zmieniony 2008-06-16, 01:27 przez tattva, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Renifer
Wędrowiec
Posty:131
Rejestracja:2008-06-07, 23:36
Lokalizacja:Znikąd

Post autor: Renifer » 2008-06-16, 10:15

No Tattva tutaj mnie osobiście bardzo zaciekawiłeś:] Pomysł całkiem spoko trza by było popatrzeć na to co ewentualnie chcielibyśmy zakupić pościagać składki od niektórych i można kombinować:]
P.S. Jest jeszcze jedna wada tego rozwiązania... wszystkie gry są zapewne po angielsku ale myślę że większości z nas to nie przeszkadza :]

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2008-06-16, 10:20

No oczywiście o instrukcji w języku polskim można zapomieć. No chyba że np. na Rebelu będzie dostępna do ściągnięcia (czasami bywa).

Ja oczywiście pisze sie na to tylko teraz szukamy chętnych :)

Awatar użytkownika
Tredo
Mieszczanin
Posty:660
Rejestracja:2008-06-03, 06:27
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tredo » 2008-06-16, 20:38

Myślę, że Stowarzyszenie mogłoby ewentualnie zamówić coś w ten sposób :)

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2008-06-16, 21:48

Tylko pytanie brzmi kiedy Stowarzyszenie będzie podejmowało się takiego zakupu. Bo jeżeli to będzie dopiero po wakacjach to dla mnie troche zbyt późno, biorąc pod uwage że paczka idzie 4-6 tygodni.

Nie chodzi mi tutaj o konkretną date, tylko tak mniej więcej.

Awatar użytkownika
Tredo
Mieszczanin
Posty:660
Rejestracja:2008-06-03, 06:27
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tredo » 2008-06-16, 23:01

myślę, że my pewnie dopiero po wakacjach

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2008-06-17, 22:10

Wstrętni celnicy zepsuli cały master plan :(


[shadow=green]Rozwiń wypowiedź? - Tredo
[/shadow]
Ostatnio zmieniony 2008-06-17, 22:11 przez tattva, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ