Small World

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Small World

Post autor: Enzeru » 2009-08-30, 00:30

Obiecałem (jako NIE członek SMF) lobbować za zakupem gry Small World. Czemu?
Zagrałem...i wsiąkłem! Gra jest świetnie pomyślana, dość dobrze zbalansowana i ma to czego inne gry tego typu nie posiadają - dzięki kombinacji cech rasy i umiejętności specjalnej tworzy KILKASET opcji pokonania przeciwników. Po prostu za każdym razem tą samą rasą gra się w inny sposób. Myślę,że ta gra byłaby świetnym uzupełnieniem waszej kolekcji
Ktoś ma jakąś opinie na jej temat?
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Ziele
Mieszczanin
Posty:721
Rejestracja:2008-11-22, 23:32
Lokalizacja:masz Tytuł Top Buły

Post autor: Ziele » 2009-08-30, 12:47

Potwierdzam, świetna gra :) Zasady nie są skomplikowane, łatwo przyswajalna, kolorowa i przyciągająca uwagę. Również cena nie jest wygórowana jak przy większości "większych" planszówek. Na allegro zafoliowaną nówkę widziałem za 150zł.

Trollowe twierdze rox ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2009-09-02, 00:00

Jak dla mnie w tej grze jest odrobinę zbyt duża losowość, a zdolność przemieszczania smoka jest po prostu przerypana, zwłaszcza jeśli połączy się ją z którąś tam rasą. To zbalansowanie opiera się na tym, że rasy MOGĄ, choć nie muszą, być dorypane. Osobiście mam mieszane odczucia co do tej gry.

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-09-02, 06:36

Zgadza się, ale losowość jest właśnie zaletą tej gry. Dobry strateg jest w stanie wykorzystać każdą kombinację ;-) Nawet niekończące się szkielety ze smokiem da się zatrzymać Poza tym posiadanie szczególnie dorypanej rasy wiąże się z ewentualnym sojuszem pozostałych graczy przeciw nam więc czasem lepiej siedzieć cicho - ostatnio Zielu tak zrobił i podczas gdy my tłukliśmy się jak wariaci on gromadził złotko
I to jest kolejna zasada, która mnie urzekła - do samego końca nie ma pewności kto wygrał! Możesz kontrolować pół kontynentu a i tak możesz przegrać w ogólnym rozrachunku
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Major
Osadnik
Posty:319
Rejestracja:2008-10-22, 09:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Major » 2009-09-02, 08:50

Akurat smallworld jest bardzo mało losowy. Zmieniaja się tylko warunki(rasy), ale sa takie same dla wszystkich. Ponadto gracze którzy nie mieli mozliwosci jako pierwsi wybierac rasy dostaja za to kase przeciwnika. Co do smoka i szkieletów, nie jest to jakies rewelacyjne kombo. Nie ruszy taki ktos heroicznych hobbitów, albo dostanie ostre becki od podziemnych sorcerów. Albo wezmy commando amazonki, ktore w ture po wejsciu zostawia ze szkieletów rase tak osłabiona ze trzeba bedzie z niej zrezygnowac. Albo co powiesz na bagiennych magów ktorzy z jednego pola potrafiac zebra 3 coiny. Mozliwosci jest bardzo duzo, trzeba umiec zastosowac odpowiednia rase w odpowiednim momencie.

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-09-02, 13:11

Szkielety może nie były specjalnie dopakowane ale smok dawał im niezłą dopałkę :evil:
Skończyło się na tym,że szkielety starły się z plądrującymi amazonkami co zakończyło się wykrwawieniem obu ras :-P (o ile można mówić o wykrwawieniu w przypadku szkieletorów )
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-06-24, 15:44

"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Ziele
Mieszczanin
Posty:721
Rejestracja:2008-11-22, 23:32
Lokalizacja:masz Tytuł Top Buły

Post autor: Ziele » 2010-06-24, 16:02

Powiem, że to super pomysł ;)
Kiedy Kaimada napisał o kolejnym dodatku do SW, pomyślałem 'łolaboga, znowu dwie nowe rasy... ile można?'
A tu taka miła niespodzianka. Ciekawe jak bardzo owe zdarzenia wpływają na rozgrywkę.
Obrazek

ODPOWIEDZ