Pyrkon 2009

Tu przeczytacie o wszystkich godnych uwagi imprezach...

Moderator:Avalanche

Forvald
Arystokrata
Posty:1864
Rejestracja:2008-06-14, 01:58
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Forvald » 2009-03-26, 21:27

mam dwa sai-e stalowe i dwie kamy co najwyżej, choć ostrza kam mi ostatnio lekko pośniedziały...

z_Narcyzem
Wędrowiec
Posty:60
Rejestracja:2008-08-20, 12:26
Lokalizacja:Łódź

Post autor: z_Narcyzem » 2009-03-26, 21:32

Nurg wybierasz sie na LArpa L5K?:>

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-03-26, 21:37

oczywiście że się wybieram!! potrzebuję jeszcze trochę taśmy dwustronnej - weźcie plisssssssssss

za kamy i sai dziękuje - nie pasują do postaci :)
Obrazek

z_Narcyzem
Wędrowiec
Posty:60
Rejestracja:2008-08-20, 12:26
Lokalizacja:Łódź

Post autor: z_Narcyzem » 2009-03-26, 22:10

Ej! A masz już postać?
Przeciez miały byc rozdawane tuż przed...?:>

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

+ i - Pyrkonu

Post autor: Nurgling » 2009-03-30, 10:48

Przeżyliśmy konwent (przynajmniej większość z nas) - wróciliśmy do domu.
Napiszmy co się nam podobało - co można ubyło ulepszyć. Uczmy się na wpadkach i mocnych stronach innych - Polcon już blisko :P

Przeżyliśmy konwent (przynajmniej większość z nas) - wróciliśmy do domu.
Napiszmy co się nam podobało - co można ubyło ulepszyć. Uczmy się na wpadkach i mocnych stronach innych - Polcon już blisko :P

+ Paszko - ten człowiek był jak ostoja spokoju - bardzo podobała mi się jego postawa, gdy się na niego patrzył człowiek był pewien, że jest wszytko ok (dawał subiektywne poczucie spokoju ducha :P)
+ Program - nie zmieniał się, Orgowie bardzo pilnowali punktualności - było great
+ Opaski na rękę - zajefajna sprawa - podejrzewam że bardzo podwyższyły bezpieczeństwo całego konwentu (Ifka w łodzi próbowała moją zerwać - zabrakło siły w paluszkach :P)
+ System waluty konwentowej - wygrywanej w konkursach i wymienianej na nagrody - bardzo, bardzo dobry pomysł
+ Ogrowie mieli ciągły dostęp do netu - super spawa
+ Szatnia - sprawowała się wyśmienicie - duża obsługa - odwalili kawał dobrej roboty
+ Dużo sprzętu rzutniki itp - praktycznie w większości sal jakiś stał - nie trzeba było biegać i wypożyczać

- zezwolenie na picie alkoholu w szkole w której spaliśmy
- słaba przepustowość akredytacji - dało by się to zrobić lepiej
- gamesroom - bardzo ciasny, brakowało krzeseł, system wydawanie gier też troszkę kulał
- sale sypialne - bardzo przepełnione sprawiało to wrażenie ze Orgowie nie przewidzieli potencjalnej liczby osób
- wandalizm uczestników (małej grupy - ale zawsze) - porozbijane toalety itd - szkoda słów podejrzewam że w dużej części odpowiedzialne było za to zezwolenie na spożywanie alko
w szkole w której spaliśmy
Ostatnio zmieniony 2009-03-30, 10:49 przez Nurgling, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2009-03-30, 14:37

Przewidzieć, że ilość osób zwiększy się o 15% (dodatkowe 700 osób) to nie jest proste. Nie każdy jest takim optymistą jak Tredo. Co do uczestników, to jak na ilość uczestników (ok. 2800 wg. nieoficjalnych danych) to było świetnie, choć kilka osb mam do dziś ochotę ukrzyżować. Jak dla mnie najlepszy konwent na jakim byłem.

Obrazek

(zdjęcie z jednej z mnóstwa galerii, które można już znaleźć na forum Pyrkonu)
Ostatnio zmieniony 2009-03-30, 14:48 przez NukeOn, łącznie zmieniany 2 razy.

Maciass0
Wędrowiec
Posty:28
Rejestracja:2008-08-28, 19:24
Lokalizacja:Widawa

Post autor: Maciass0 » 2009-03-30, 21:40

Dziękuje wszystkim za spędzony czas, całkiem przyjemny konwent :) Do zobaczenia na następnych konach w tym Polcon

Awatar użytkownika
^sadam
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2009-03-30, 15:16
Lokalizacja:Łódź // Rawa Maz.
Kontakt:

Post autor: ^sadam » 2009-03-31, 16:41

Było świetnie :). Nie spodziewałem się nawet. Dzięki za miłe towarzystwo, śmiechy i pogadanki w pociągu. Potem jak stworzę swoją relację na Topory, to wrzucę ją i tutaj. Pozdrawiam i zapraszam na http://www.forum.topory.org/

SADAM

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-04-01, 20:11

http://picasaweb.google.pl/watson.konwe ... 9136237810

Tutaj możecie zobaczyć co porabia nasz nowy członek na prelekcjach :) proponuję go usunąć :P
Obrazek

z_Narcyzem
Wędrowiec
Posty:60
Rejestracja:2008-08-20, 12:26
Lokalizacja:Łódź

Post autor: z_Narcyzem » 2009-04-01, 20:54

Pyrkon rewelacyjny. Nie oszukujmy się najlepszy konwent w Polsce dał radę:)

Dziękuję ekipie łódzko rawsko zielonogórskiej :) Wymieniać ludzi po kolei mi sie nie chce;P Za rewelacyjną zabawę....:)


Nurgling - musimy coś z L5K pokombinować - chcę wiecej - mozna by do Poznania czasem sie na larpa przejechać

Nizioł - obiecałeś! :)

Pozdrawiam i ściskam i wracam chorować :|

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-04-01, 22:05

Zgadzam się - można by było - planuję zaprosić organizatorów tego larpa na Polcon - sam na bank przygotuję prelekcję o l5k i poprowadzę przygodę :)
jak tylko oddam mgr możemy jechać do poznania :)
Obrazek

z_Narcyzem
Wędrowiec
Posty:60
Rejestracja:2008-08-20, 12:26
Lokalizacja:Łódź

Post autor: z_Narcyzem » 2009-04-02, 09:53

A kiedy oddajesz?:P

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-04-02, 09:57

.... niedługo - został mi jeszcze jedne szczegół - napisanie :) - fajnie jest to że ludzi nadal dyskutują na forum :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-04-06, 21:10

http://picasaweb.google.pl/bartoszczapnik/Pyrkon2009#

kilka moich fotek z Pyrkonu - mówię serio - kilka :) i to bardzie z drogi tam i z powrotem :P
Obrazek

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1290
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2009-04-07, 00:23

Nurgling pisze:http://picasaweb.google.pl/watson.konwe ... 9136237810

Tutaj możecie zobaczyć co porabia nasz nowy członek na prelekcjach :) proponuję go usunąć :P
Będzie: Z sarkazmem i NA POWAŻNIE.
Te, mądrala. A może lepiej usunąć takiego prelegenta (z listy potencjalnych kandydatów na prelegentów Polconu 2009, na przykład), którego rozważania są tak interesujące, że przyprawiają o sen. A poza tym, to widać totalny brak orientacji u postronnego i nieuważnego obserwatora w osobie fotografa, który fotkę zrobił. Toż rzeczony słuchacz uchwycony został w chwili głębokiej zadumy nad wyjątkowo udaną perorą prelegenta, widać głowę lekko pochyloną, a nie na przykład opadłą całkowicie z brodą wciśniętą pod szyję. Widać usta lekko przymknięte, a nie uświadczysz owego charakterystycznego wybrzuszenia warg towarzyszącego głębszej drzemce. Od razu poznać, że to słuchacz doświadczony, który wielu dziesiątek, a nawet setek prelekcji wysłuchał i byle jakie wywody nie wprawią go w stan podgorączkowy i rozdziawienie ust, czy kurczowe zaciskanie palców. Ten słuchacz smakuje wywód prelegenta, zadumany nad usłyszaną mądrością płynącą z jego ust i ów słuchacz wie, że najłatwiej oddać się rozmyślaniom nad usłyszanym przekazem poprzez chwilowe wyłączenie się i wyciszenie, które osiąga się w trakcie prelekcji przy pomocy krótkiej symulację pozostawania w objęciach Morfeusza. Mniej doświadczeni słuchacze w takich sytuacjach potrafią zamyślić się na pół minuty z rozdziawionymi usteczkami i wzrokiem utkwionym w jakiś niezwykle istotny punkt na ścianie 2 metry powyżej prelegenta i, uwierzcie mi, TO dopiero wygląda zabawnie. A cóż autor tego zdjęcia? Czy to doświadczony bywalec konwentowy? Nie sądzę, może się trochę kręci po terenie, dbając bardziej o zaspokojenie swego fotografowego ego niż o cokolwiek innego. No uchwycił człowieka z zamkniętymi oczami, choć siedzącego zadziwiająco prosto jak na głęboką drzemkę, bez główki spoczywającej na lewym lub prawym ramieniu (własnym lub sąsiedniego słuchacza) czy wycelowanej w górę z wysuniętymi na wierzch górnymi jedynkami. I dorabia do tego fotograf ideologię, a dodatkowo nawet się nie pofatygował żeby zapytać, czy może zdjęcie zamieścić na stronie jakiejś-tam. A już parokrotnie robiono mi czy obojgu z Olą zdjęcia i zadawano pytania, czy nie mamy nic przeciwko temu, by znalazły się na stronie konwentu czy któregoś z fantomowych bądź innych portali. Pewno, że nie mamy, nigdy nie mieliśmy, o ile zdjęcia są normalne, a nie udziwnione. To ostatnie kwalifikuję w zasadzie do kategorii neutralnych – ani zbyt oficjalne, ani zbyt udziwnione. Ale dorabianie do tego ideologii, jak w dopisku pod zdjęciem, już podpada pod lekkie przegięcie, ale, niech ma, laserowy móżdżek, odrobinę satysfakcji.
Po odrobince sarkazmu będzie NA POWAŻNIE – w kontekście zbliżającego się Polconu, który organizujemy:
UCZULAM WSZYSTKICH na to, komu, w jakich okolicznościach i jakie zdjęcia będziemy robili, jeżeli te zdjęcia będą miały być umieszczone gdzieś na jakiejś oficjalnej stronie. Wiadomo, że zdjęcia będą robione i już. Ale najlepiej je obejrzeć dokładnie przed dołączeniem do strony, żeby od razu zrezygnować z tych, na których ktoś tam ziewa, dłubie w uchu, w nocie, w zębie (kolejność dowolna). Oczywiście nie będzie to dotyczyło żadnych „zbiorówek” typu fotki malowniczej kolejki do akredytacji na Pyrkonie 2009, w których detale są mniej dostrzegalne. Ale przy wszelkich fotografiach z bliska UWAŻAJMY na to, co potem się znajdzie na stronie. A już SZCZEGÓLNIE UWAŻAJMY na komentarze towarzyszące zdjęciom czy filmom. Ja już pomijam rzecz tak oczywistą, jak prawo do pewnej prywatności czy fakt, że pewne osoby są o wiele bardziej fotogeniczne od innych, co szczególnie widoczne jest, jak im cyknąć zdjęcie. Ale dochodzą również inne rzeczy – zrobi człowiek przypadkiem, choć w dobrej wierze, zdjęcie jakiemuś Karpowiczowi, którego poziom uduchowienia i wczucia się w rolę przekroczy znacznie średnią dobrego aktora i potem będzie miał człowiek pretensje, że go jacyś poważni kontrahenci z życia poza-fandomowego widzieli przy „jakiś wygłupach” etc. A komentarz może być i zabawny, ale nijak się mieć do faktów. Znam z pierwszej ręki dwie sytuacje, w których ktoś zrobił komuś zdjęcie (niezbyt urodziwe, to fakt) na konwencie i je potem umieścił w załącznikach-zdjęciach z konwentu. I się potem kilkumiesięczny spór ciągnął w prywatnych mailach oraz na jakimś forum jak smród po gaciach, gdzie każda strona miała rację wedle własnej opinii i długo nie można było rozstrzygnąć, czy fotografujący miał prawo umieścić zdjęcie na stronie. Twierdził, że miał, bo nikogo w ten sposób nie chciał obrazić, a sfotografowany na to, że w swojej opinii (oczywiście subiektywnej, zdaniem fotografującego) wyszedł na zdjęciu tragicznie i nie chciałby, żeby coś takiego wisiało na publicznym forum itede, itepe. Po co nam to? Niepotrzebnie mogłoby spaskudzić dobrą opinię.
I na koniec sugestia – w razie jakiś wątpliwości co do tożsamości, charakteru, przynależności klubowej fotografowanego „biedaka”, bezpieczniej zapytać go (czy ją), czy nie będzie mieć nic przeciwko zamieszczeniu jego zdjęcia na oficjalnej stronie konwentu.
Ale nie bójmy nic – na szczęście fani to nie parlamentarzyści, którzy by się o byle co mieli irytować. Bo gdyby na przykład w około-konwentowych sklepach były tylko 3 gatunki piwa, to wtedy byłaby granda. Ale kto by tam się przejmował jednym małym zdjęciem…
I tym optymistycznym akcentem kończę te prześmiewczo-poważne wywody.
P.s. A na fotce wyłączyłem się z prelekcji, bo musiałem sobie przypomnieć fragment muzyczny ilustrujący przejście między zbliżającą się do końca walką ewoków ze szturmowcami na Endorze do kolejnego kawałka bitwy nad Endorem. Czyż to nie słodkie mieć takiego fijoła na punkcie muzyki do Star Wars?
Necro
aka
Good Necromancer

Zablokowany