Battleground: Fantasy Warfare

karciana gra bitewna

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Battleground: Fantasy Warfare

Post autor: Tempy » 2011-04-03, 14:50

Pod tą dość mdłą nazwą kryje się gra oparta na ciekawym pomyśle zastąpienia całych oddziałów figurek kartami.

Posiadam obecnie świeżo zakupioną podstawową talię leśnych elfów wraz z talią dodatkową.
Jeżeli ktoś ma ochotę wypytać się o detale lub zobaczyć grę w akcji to przez pewien czas będę nosił ją ze sobą na spotkania. (I szukał okazji do zagrania.)

Trzy główne idee gry to:
- To prawdziwa gra bitewna. Karty zastępują fizycznie całe oddziały ale nie jest to karcianka w stylu MtG itp.
- To nie jest gra kolekcjonerska. Po zakupie startera można spokojnie grać. Po zakupie jednej talii posiłków "reinforcements" masz dość kopii każdej karty by zbudować praktycznie dowolną armie w rozsądnym limicie punktowym.
- Jako dowódca nie masz doskonałej kontroli nad całym wojskiem. Dowodzenie nad większością kart odbywa się za pomocą trzech głównych rozkazów. Możesz przejąć pełną kontrolę nad oddziałem wydając akcję dowodzenia "command action", których masz ograniczoną ilość w każdej turze.

Oczywiście istnieją zróżnicowane armie w klimacie fantasy. (Tu niestety autorzy nie są bardzo innowacyjni.) Oraz dwie armie historyczne: Rzymianie oraz Kartagińczycy. W przyszłych dodatkach mają pojawić się Aztekowie i Hiszpanie oraz Persowie i Macedończycy.
Frakcje historyczne są w pełni kompatybilne z fantastycznymi. (Opinie z forum gry.)

Oto link do oficjalnej strony gry:
http://www.yourmovegames.com/battleground_index.html

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2012-04-12, 17:02

W tą sobotę przyniosę ze sobą kompletną talię elfów. Jeżeli ktoś ma ochotę poświęcić z dwie - trzy godzinki (nie grałem zbyt wiele więc nie jestem pewien ile zajmie) to niech da znać. Przygotuje wcześniej jakieś w miarę sensowne armie.
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2012-04-12, 21:51

A kartagińczyków i rzymian masz? Bo to bardziej dla mnie niźli elfy ;).
Obrazek

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2012-04-12, 22:52

Nie. Mam tylko talie elfów. Na razie nie za bardzo mam z kim grać a czasu też nie było zbyt dużo, więc mimo, że gra mi się podoba to nie kupuje dodatkowych tali.

A korci mnie bardzo, bo bazowy i zaawansowany dek można kupić za 20 zł każdy.
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

ODPOWIEDZ