cos dobrego fantasy :)

Proza oraz poezja

Moderator:Avalanche

Shu Ghar
Wędrowiec
Posty:13
Rejestracja:2009-06-27, 16:11
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Shu Ghar » 2009-06-28, 19:12

A.Norton zacząłem kilka ładnych lat temu czytać, ale jakoś nie "podeszło" mi :-/

"Królowa Potępionych" czy przypadkiem nie nakręcono filmu o tym samym tytule? To na podstawie książki?

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2009-06-28, 21:43

Królową potępionych nakręcono właściwie po części z dwóch książek: Wampira Lestata i Królowej potępionych. Film jest mierny, ale książki całkiem całkiem

Shu Ghar
Wędrowiec
Posty:13
Rejestracja:2009-06-27, 16:11
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Shu Ghar » 2009-06-30, 09:00

Gambit pisze:Królową potępionych nakręcono właściwie po części z dwóch książek: Wampira Lestata i Królowej potępionych. Film jest mierny, ale książki całkiem całkiem
No właśnie skądś znałem ten tytuł, szkoda jednak, że oglądałem film bo podejrzewam, ze kiepski film będzie wpływał destrukcyjnie na czytanie fajnej książki.

Shu Ghar
Wędrowiec
Posty:13
Rejestracja:2009-06-27, 16:11
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Shu Ghar » 2009-07-02, 21:18

Odświeżam temat, tym razem mam pytanie o książki z tematyki warhammera, akurat w tej dziedzinie jestem kompletnie zielony. O ile w literaturze fantasy jako tako się orientuje to literatura z tematyki warhammera to dla mnie dziewiczy teren.

Awatar użytkownika
Niziol
Szlachcic
Posty:850
Rejestracja:2008-06-03, 00:26
Lokalizacja:... że znowu

Post autor: Niziol » 2009-07-04, 09:55

Kiepsko pod względem stricte literackim, całkiem w porządku klimat, bardzo skrajne poziomy poszczególnych książek. Jeśli ktoś byłby fanem tego uniwersum to szczerze polecam (przeczytanie książki przed sesyjką mega pomaga wczuć się w klimat) tą serie a w szczególności przygody Felixa i Gotreka (skaveni są opisani mistrzowsko). Książki są także
fajnym podkładem pod bitewniaka bo bardzo często bohaterami książek są figurki którymi można grać (taki mocny fluff).
Nie ma lekko w ciężkich czołgach.

Jaqob napisał/a:
To my mamy jakieś "normalne" spotkania?
Chodzę już drugi rok i na ani jednym nie byłem :shock: .

"Ja nie widzę problemu, że ktoś płaczę po rozmowie ze mną." -Silvanel

iselor
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2014-05-12, 23:58
Lokalizacja:Łódź

Post autor: iselor » 2014-05-13, 00:08

Tak na początek:

Bardzo proste (nie uwzględniam Tolkiena ani Sapkowskiego):
1. cykl "Ziemiomorze", autor: Ursula K. Le Guin - czyli najlepsze co fantasy nam dało, absolutny majstersztyk, zwłaszcza "Czarnoksiężnik z Archipelagu" i "Grobowce Atuanu".
2 trylogia "Lyonesse" ("Lyonesse", "Zielona perła", "Madouc") autor: Jack Vance - czyli najlepsze baśniowe fantasy jakie powstało, oparte na legendach brytyjskich/celtyckich. Ciężko dziś zdobyć ale szukać trzeba! W zasadzie wszystkie książki Vance'a trzeba przeczytać.
3. cykl "Księga Nowego Słońca"; a.: Gene Wolfe - rewelacyjne science fantasy, chyba najlepsze co w tym podgatunku fantastyki stworzono.
4.Roger Zelazny "Kroniki Amberu" - kolejne mistrzostwo w nurcie science fantasy.
5. Glen Cook "Kroniki Czarnej Kompanii" - rewelacyjne militarystyczne fantasy. Absolutny must have dla wszystkich!
6. Guy Gavriel Kay dylogia "Sarantyńska mozaika" ("Pożeglować do Sarancjum" + "Władca cesarzy") - znakomite fantasy osadzone w Bizancjum za Justyniana. Niesamowity klimat.
7. Peter S. Beagle - tego pana wszystko, zwłaszcza "Pieśń karczmarza" i "Ostatni jednorożec"
8. Gene Wolfe "Żołnierz z mgły" + "Żołnierz Arete" - mistrzostwie fantasy osadzone w starożytnym świecie hellady.
9. Patricia A. McKillip - wszystko

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3991
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2014-05-13, 09:30

Ale necro:P Odpowiedziałeś na posta z 2009 roku :)
"44000-Pydna" a true sequel to "300".

Whenever You think Spartans are cool.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Pydn%C4%85

Awatar użytkownika
JMM
Wędrowiec
Posty:55
Rejestracja:2013-11-28, 09:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: JMM » 2014-05-13, 19:24

A co to jest klasyczne fantasy? : )

ODPOWIEDZ