RPG: chciałbyś pograć?

Nigdy nie miałeś styczności z grami fabularnymi? A może już zapomiałes jak to jest?

Łódzki Port Gier - cykliczny łódzki minikonwent

Moderator:Avalanche

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

RPG: chciałbyś pograć?

Post autor: skobel » 2010-01-29, 03:28

Mamy dobra wiadomość - w sobotę i w niedzielę będzie mogli zagrać prowadzone przez naszych Mistrzów Gry sesje w najpopularniejsze systemy. Zapewniamy salę, kostki i gotowe postacie - jedyne co będziecie musieli wziąć z domu to własną wyobraźnię (i słone paluszki oczywiście:)

Zachęcam do zapisywania się na sesje w tym temacie. Zarówo jako MG, jak i gracze.

Aktualna lista sesji:
Sobota
15:00-18:00 Warhammer
18:00- 21:00 Star Wars

Niedziela

15:00-18:00 Mutant Chronicles
18:00-21:00 Paranoia XP

+ dwie sesje niepotwierdzone
Ostatnio zmieniony 2010-02-17, 16:43 przez skobel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2010-02-04, 12:50

Karl Franz nie żyje!

Imperator dokonał swojego żywotu, pozostawiając pusty tron.
Brak potomka wprowadził niemałe zamieszanie na cesarskim dworze oraz otworzył pole do manewru władcą Imperialnych prowincji, wszakże kto nie chciałby posiadać swojego człowieka w roli cesarza?

Król Karak Hirn, twierdzy sławetnej z handlu i górnictwa, postanowił wspomóc starych sojuszników z Altdorfu. Wysłał posłańca z zapieczętowaną wiadomością, a wraz z nim trzech zaufanych krasnoludów.
Muszą zdążyć przed nasileniem się zimy, kiedy szlaki są jeszcze przejezdne.



Przygoda w świecie Warhammera (druga edycja), świecie przypominającym technologicznie wczesny renesans, kulturowo zaś przeplatający się z mrokami średniowiecza.
Gracze wcielą się w krasnoludów, którym powierzono zadanie dostarczenie wiadomości do samej stolicy Imperium, Altdorfu.

Przygoda powinna zawierać wszystko, tj. podróż, walkę, rozmowy i wiele innych rzeczy trapiących przeciętną drużynę bohaterów (jak rzucanie kostkami).
Wszystko podane w przyjaznej dla nowych graczy formie.

Edit: Dodano podstawowe informacje.
Edit2: Dodano opis i zmieniono cały post.
Ostatnio zmieniony 2010-02-08, 21:10 przez Avdima, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Skrzydło
Wędrowiec
Posty:49
Rejestracja:2009-03-14, 23:11
Lokalizacja:Łódź / Poznań

Post autor: Skrzydło » 2010-02-13, 19:10

Witajcie!

Wieki minęły od czasu kiedy moja stopa ostatni raz znalazła się w murach tego domostwa.
ŁPG to dobry czas, żeby na chwilę Was odwiedzić. Bardzo jestem zapracowana, ale w tym czasie na szczęście będę w Łodzi.
Bardzo chętnie zagrałabym w WH. Rozumiem, że do obstawienia są trzej Krasnoludowie. A kiedy dokładnie ma być ta sesja, tzn. którego dnia ŁPG-u? I w jakich godzinach miałaby ię ona odbywać?
Jeśli w sobotę, to zgłaszam się, wraz z moim wiernym druhem, towarzyszem wielu wypraw, do sesji.
Każden jeden by se chciał zagrać w te erpegi,
ale robić to ni ma komu ;-D

Esgaroth
Wędrowiec
Posty:5
Rejestracja:2009-12-10, 19:09
Lokalizacja:Wawa

Post autor: Esgaroth » 2010-02-14, 12:02

Witajcie

Chętnie bym tam pojechał, bo jestem zarówno MG jak i graczem w systemie Warhammer Fantasy Role-Play (II ed.).

Jako, że Łódź jest daleko i nie mogę i sądzę, że wielu graczy również chciałoby w warhammera zagrać, to wrzucę tu reklamę swego forum - już popularnego (ponad pół setki graczy i 15000 postów) - dla tych, którzy chcieli by sobie pograć w tego świetnego RPG. Jest to typowy PBF (Play-By-Forum), leciutko zmodyfikowany mechanicznie. Zapraszam, bo warto :)

Obrazek


Wkrocz do mrocznego, brutalnego i bezlitosnego świata Warhammera. Świata targanego wojnami, w którym motywem przewodnim są wieczne konflikty z Chaosem. Olbrzymi, tętniący życiem, legendarny świat Warhammera Fantasy, przeniesiony wprost z gry fabularnej-wyobraźni o tym samym tytule, na forum internetowe. Gra została zmodyfikowana tak, aby osoby niebardzo znające się na Warhammerze jak i te, które znają go na wylot, nie miały żadnych problemów i trudności z rozpoczęciem i samą rozgrywką. Zapraszam więc miłośników fantasy do zagrania w tą niesamowitą grę PBF. Dostępna pod linkiem:

http://warhammer-pbf.phorum.pl

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5794
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Adam » 2010-02-15, 23:46

Zapraszam na sesje Star Wars (mechanika d6)

Krótki opis:
Dziewiętnaście lat zdążyło minąć od dnia, gdy siły Sojuszu Rebeliantów zniszczyły pierwszą Gwiazdę Śmierci. Trwającą dwie dekady wojna doprowadziła do strzaskania potęgi Imperium Galaktycznego. Pięć miesięcy temu wielki admirał Pellaeon podpisał wraz z prezydentem Nowej Republiki Gavrisonem traktat pokojowy ...

Myśliesz, że w Galaktyce nastał czas pokoju, a Nowa Republika wspierana potęgą odrodzonego zakonu rycerzy jedi już okrzepła i jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom? Nic bardziej mylnego. Wciąż istnieją siły, które mogą wzniecić pożogę wojny.

W bazie przemytników położonej na asteroidzie XN -03 orbitującej wokół gazowego giganta Naredo, położonego na rubierzach zewnętrznych światów zaginął agent wywiadu Nowej Republiki. a Coruscant zostaje podjęta decyzja o wysłaniu grupy wywiadowców mających za zadanie dowiedzenie się, co się wydarzyło...


Termin sesji - sobota, po 16 jak tylko zbiorą się gracze.
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2010-02-17, 14:19

Skrzydło pisze:Witajcie!

Wieki minęły od czasu kiedy moja stopa ostatni raz znalazła się w murach tego domostwa.
ŁPG to dobry czas, żeby na chwilę Was odwiedzić. Bardzo jestem zapracowana, ale w tym czasie na szczęście będę w Łodzi.
Bardzo chętnie zagrałabym w WH. Rozumiem, że do obstawienia są trzej Krasnoludowie. A kiedy dokładnie ma być ta sesja, tzn. którego dnia ŁPG-u? I w jakich godzinach miałaby ię ona odbywać?
Jeśli w sobotę, to zgłaszam się, wraz z moim wiernym druhem, towarzyszem wielu wypraw, do sesji.
Przepraszam za moją nieprędką odpowiedź, ale nie miałem możliwości odpisać wcześniej.
Krasnych ludzi do obstawienia będzie czterech (w tym posłaniec).
Sesja zacznie się w sobotę, godzina 15:00 do maksimum 18:00.

Zapraszam.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2010-02-20, 03:00

Poprawiona i najbardziej aktualna lista sesji na ŁPG5.
Proszę chętnych o ostatnie zapisy.

Sobota:
15-18 Warhammer
Imperator dokonał swojego żywotu, pozostawiając pusty tron.
Brak potomka wprowadził niemałe zamieszanie na cesarskim dworze oraz otworzył pole do manewru władcą Imperialnych prowincji, wszakże kto nie chciałby posiadać swojego człowieka w roli cesarza?

Król Karak Hirn, twierdzy sławetnej z handlu i górnictwa, postanowił wspomóc starych sojuszników z Altdorfu. Wysłał posłańca z zapieczętowaną wiadomością, a wraz z nim trzech zaufanych krasnoludów.
Muszą zdążyć przed nasileniem się zimy, kiedy szlaki są jeszcze przejezdne.
18-21 Star Wars

Myśliesz, że w Galaktyce nastał czas pokoju, a Nowa Republika wspierana potęgą odrodzonego zakonu rycerzy jedi już okrzepła i jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom? Nic bardziej mylnego. Wciąż istnieją siły, które mogą wzniecić pożogę wojny.

W bazie przemytników położonej na asteroidzie XN -03 orbitującej wokół gazowego giganta Naredo, położonego na rubierzach zewnętrznych światów zaginął agent wywiadu Nowej Republiki. a Coruscant zostaje podjęta decyzja o wysłaniu grupy wywiadowców mających za zadanie dowiedzenie się, co się wydarzyło...

Niedziela:
15-18 Kroniki Mutantów
Amanda Bayer-Hrothger najmłodsza córka medialnego barona zostaje zamordowana podczas wakacji w Fukido- egzotycznym porcie, gdzie o wpływy współzawodniczy Imperial (któremu wkrótce wygasa dzierżawa miasta) i Mishima (w apogeum bratobójczych walk). Śledztwo jest prestiżowe i winny z pewnością nie ujdzie karze.
Lecz dla marszałak-ambasadora Romanova to za mało – musi jeszcze znać motyw, bo tylko nieliczni wiedzą, że to drugie w przeciągu tygodnia zabójstwo obywatela oficjalnie neutralnego Bauhausu. Musi uzyskać pewność, czy zbrodni nic nie łączy. Najlepiej najmniej oczywistymi metodami.

Wróg mojego wroga – przygoda-śledztwo w konwencji przygodowej w świecie Kronik Mutantów
18-21 Paranoia XP
...
lub
18-21 Wolsung
W muzeum Narodowym w Lyoneese w skrzydle poświeconemu starożytnemu Sunirowi popełniono zuchwała zbrodnię! Podczas oficjalnego rautu zbrodniarz nie miał czasu schować łupu i prawdopodobnie podrzucił go któremuś z gości.

Kto uratuje reputacje kustosza? Kto uchroni się przed skandalem, gdy bedzie trzeba przeszukać odzież śmietanki towarzyskiej (i paru zajadłych reporterów)? Kto pokrzyżuje plany złoczyńcy i pozna powód rabunku?
Szeregi śmiałków niech nie przerzedzi fakt, że skradziono najniezwyklejszy przedmiot, jakiego możnaby się spodziewać. I bynajmniej nie jest to eksponat, a zawartość tabakiery...
Ostatnio zmieniony 2010-02-20, 03:01 przez skobel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Someirhle
Wędrowiec
Posty:12
Rejestracja:2009-05-22, 10:27
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Someirhle » 2010-02-20, 10:30

W takim razie moje ostatnie zapisy:
1.Jesli jest jeszcze jakieś miejsce na Warhammera, to ja bardzo chętnie. Wiem, późno, ale długo nad Młotkiem myślałem, czy rzeczywiście mi się chce - nie chcę przyłazić i po prostu psuć zabawy. I chce mi się.
2. Paranoia XP - Mimo braku opsiu sam sobie psozukałem informacji i to jest sesja która interesuje mnie najbardziej.
3. Jeśli paranoia nie ruszy (ten brak opisu...) to Wolsung.

Jakby ktoś się chciał ze mnaskontaktować w czazsie trwania Łpg, to tylko przez komórę, bo tam będę - 662616775
Ostatnio zmieniony 2010-02-20, 10:33 przez Someirhle, łącznie zmieniany 1 raz.
Cogito, ergo argh...!

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2010-02-22, 11:17

Chciałbym serdecznie podziękować moim graczom za sesję. Mam nadzieję że już wkrótce zagramy ponownie.

MuHAHAHAHAHA !!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2010-02-23, 07:34

Czemu mucha?

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2010-02-23, 09:04

Bo lubię dręczyć graczy - a muchy se do tego nadają.
Obrazek

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2010-02-23, 09:57

Muchy w nosie?

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2010-02-23, 10:30

To miał Kuba jak chciał go rozdeptać mój golem - bdw - na moim blogu pojawił się opis sesji.

Zapraszam do klikania w czerwony usrbaner w podpisie.
Obrazek

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2010-02-23, 11:48

My dear Sir! It is magnificent!! :-D

Zablokowany