RPG - chciałbyś pograć?

Nigdy nie miałeś styczności z grami fabylarnymi? A może już zapomiałes jak to jest?

Łódzki Port Gier - cykliczny łódzki minikonwent

Moderator:Avalanche

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

RPG - chciałbyś pograć?

Post autor: skobel » 2009-05-25, 01:34

Mamy dobra wiadomość - w sobotę i w niedzielę będzie mogli zagrać prowadzone przez naszych Mistrzów Gry sesje w najpopularniejsze systemy. Zapewniamy salę, kostki i gotowe postacie - jedyne co będziecie musieli wsiąść z domu to własną wyobraźnię (i słone paluszki oczywiście:)

Zachęcam do zapisywania się na sesje w tym temacie. Zarówo jako MG, jak i gracze.

Dwie sesje podano już na stronie:
Sobota 15-18: Legenda Pięciu Kręgów
Niedziela 18-21: Pendragon

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-05-25, 09:41

Y... Napisz coś więcej - kto prowadzi itd -gdzie jest to opisane na stronie?
Obrazek

Bizioo
Wędrowiec
Posty:24
Rejestracja:2009-05-23, 22:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Bizioo » 2009-05-25, 20:34

Ja zajmę się prowadzeniem przygód w realiach WFRP i Gasnących Słońc. W sobotę rozegram 1 (być może 2, choć trochę wątpię..) przygodę w którymś z w/w systemów, a w niedzielę np. po jednej z tego i z tego.

Jeśli chodzi o 'graczowanie', to wiadomo, że nie wymienię WFRP i GS :D ale chętnie piszę się na Neuroshimę, Dzikie Pola i Monastyr.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-05-26, 00:00

Lista Sesji (post uaktualniany wraz ze stroną)

Sobota 15 - 18: L5K

Nad twierdzą rodu Mirumoto zebrały się ciemne chmury – losy młodego spadkobiercy się ważą. Zaś w noc letniej nawałnicy do zamku zmierza tajemniczy przybysz, zwiastujący kolejne nieszczęścia… Samuraje, którym nieobcy los ich pana staną przed ciężkim wyborem.

Legenda Pięciu Kręgów to system RPG rozgrywający się w realiach zbliżonych do Japonii XII w. – to świat, w którym honor znaczy więcej niż życie, a chwała więcej niż śmierć. Fani Kurosawy powinni być wniebowzięci.

MG: skobel Liczba miejsc: 3 Kontakt: forum lub GG 7126299

Sobota 18 - 21 Warhammer FRP
"Warhammer Fantasy Roleplay" należy do najpopularniejszych systemów RPG. Akcja tej utrzymanej w konwencji 'dark fantasy' gry fabularnej rozgrywa się w Starym Świecie - miejscu pełnym czyhających zewsząd niebezpieczeństw i nękanym nieustającymi konfliktami. Nad tą krainą zawisł cień - Chaos, który niczym szpony, próbuje wyrywać świat kawałek po kawałku. Imperium - największa z krain Starego Świata - atakowane ze wszystkich stron, mężnie i z wiarą przeciwstawia się zagrażającej światu Ciemności. Ale wróg zagraża także od wewnątrz, nawet w obrębie pozornie bezpiecznych miejskich murów. W lasach grasują potworni zwierzoludzie, skaveny sieją zepsucie ze swojego podziemnego królestwa, a szaleni kultyści odprawiają odrażające rytuały ku czci Chaotycznych bogów.

MG: Bizioo Liczba miejsc: 3-5 Kontakt: forum

Niedziela 12 - 15 Neuroshima

Więc jesteś tu nowy? Entuzjazm Cię rozpiera, no nie? Zmienisz zdanie, jak zobaczysz front na własne oczy, bo teraz to jest jedynie cisza przed burzą. Cisza przed czym? Przed burzą, przecież mówię. Aha, źle zrozumiałem, pytasz, co nam zagraża? No to Ci powiem, tylko słuchaj uważnie.
Dalej, na północ, rozciągają się tereny Molocha... Zaraz, co to jest Moloch? Człowieku, nawet tego Ci nie wytłumaczyli i wysłali na pierwszą linię obrony? Moloch to taki przerośnięty odkurzacz, który z czasem pochłania Amerykę. Zbuntowane maszyny, jak to lubią nazywać goście z Posterunku. Zajmuje jakieś dwadzieścia procent Stanów i pewnie z pół Kanady, albo i nawet całą...


Neuroshima to gra fabularna. Jej tłem jest świat po zagładzie, podobny do rzeczywistości przedstawionej w serii filmów o Mad Maxie, w grze komputerowej Fallout czy w powieści Aleja Potępienia. Książka prezentuje oryginalną wizję świata zniszczonego przez wojnę i zbuntowane maszyny.
MG: Avdima Liczba miejsc: 4 kontakt: forum, GG

Niedziela 15 - 18 Gasnace Słońca

Rozpoczyna się szóste tysiąclecie ery nowożytnej. Niebiosa stają się coraz mroczniejsze, bowiem słońca jedno po drugim gasną. Ludzkość już dawno temu sięgnęła gwiazd, stworzyła wielką republikę wolnych istot i rozwinęła technologię. Potem zaś - w jedną ledwie chwilę - zmarnowała wszystko, co zbudowała. Nastały Nowe Mroczne Wieki. Cywilizacja upadła i nawet gwiazdy umierają...

Pandemonium. Węzeł. Od kilku dni miasto aż huczy od plotek związanych z potężną burzą, która jeszcze kilka dni temu szalała zaledwie kilkaset kilometrów od miasta. W jej trakcie zaginął bez wieści statek Gildii Pozyskiwaczy. Teraz szukają go właściciele, desperacko pragnący odzyskać wieziony przezeń ładunek. Nie trzeba było jednak długo czekać, by tajemniczym cargo zainteresowali się także członkowie rodu Decadosów, którzy obecnie nie próżnują w poszukiwaniach. Choć Pozyskiwacze nie chcą powiedzieć, co naprawdę znajduje się na pokładzie, za odnalezienie ładunku i dyskrecję oferują bardzo wysoką nagrodę...



"Gasnące Słońca" (ang. Fading Suns) jest niezwykłą grą fabularną, utrzymaną w konwencji 'space opera'. Jej niezwykłość polega na umiejętnym połączeniu czegoś na pierwszy rzut oka sprzecznego - science fiction i fantasy. W tej grze mamy do czynienia z pojazdami kosmicznymi, pancerzami energetycznymi, obcymi rasami i niesamowitą nauką. Jednak tuż obok są heroiczni bohaterowie i ich zmagania, stosunki feudalne, potężne artefakty i wielkie tajemnice. To gra, w której pojawia się też horror - przerażające bestie i ocierające się o szaleństwo odkrycia, pozwalające dotrzeć do przerażającej metafizycznej prawdy.


MG: Bizioo Liczba miejsc: 3-4 Kontakt: forum


Niedziela 18 - 21: Pendragon

Zanim młodych połączy świętym węzłem małżeńskim Jego Eminencja Biskup Salisbury , jak każe tradycja ojciec przyszłej panny młodej - earl Jolieorence zwołuje ucztę i polowanie, podczas którego narzeczeni mają okazję się poznać, zaś rodziny uzgodnić szczegóły korzystnego związku. Rzecz jasna, od tego momentu nic nie pójdzie po myśli władyki.

Pendragon to gra o czasach, w których żył król Artur syn Utera i Lady Igreny. O czasach, które stały się natchnieniem dla wielu poetów i bardów opiewających męstwo i honor rycerzy, oraz piękne damy ich serc. Dzięki tej grze możemy przeżyć przygody Lancelota i Galahada, Persifala i Turkina, możemy wziąć udział w poszukiwaniu Graala, lub w polu pobić armię Saksonów - tylko po to, by zrozumieć, że czyny prawe i nikczemne maja jednaki rodowód- serce śmiałych.

MG: skobel Liczba miejsc:5 Kontakt: forum lub GG 7126299
Ostatnio zmieniony 2009-06-03, 14:29 przez skobel, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-05-26, 00:04

Zgłaszam się do sesji w L5k
Obrazek

MindReaver
Wędrowiec
Posty:58
Rejestracja:2009-05-09, 21:59
Lokalizacja:Wejherowo/Łódź

Post autor: MindReaver » 2009-05-27, 21:35

Ja się piszę na Warhammera i Gasnące jeśli masz tam miejsca...

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-05-27, 21:44

Jasne- miejsca zaklepane.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Berengar1984
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2009-05-29, 18:45
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Berengar1984 » 2009-05-30, 13:32

Mam pytanie, czy takie systemy jak dnd lub WoD byłyby na sesjach? Czy tylko tylko te wymienione? Ja się zastanawiam nad graczowaniem w WFRP. Byłaby to moja pierwsza sesja na żywo. :-P

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-05-30, 22:08

Aktualnie mogę obiecać tylko te, które są podane na stronie i forum. W nadchodzącym tygodniu oczekujcie nasilenia atrakcji RPGowych na ŁPGu, więc trudno mi zaprzeczyć.
Berengar? Zaklepać Ci miejsce na WFRP?
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Berengar1984
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2009-05-29, 18:45
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Berengar1984 » 2009-05-31, 09:22

No ok ;-) btw. mam przynieś podręcznik, czy wszystko na miejscu?

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-05-31, 15:11

To pytanie kierujemy do Bizioo, ale pewnie wszystko będzie na miejscu.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

exan
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2009-05-31, 23:32
Lokalizacja:LODZ

Post autor: exan » 2009-05-31, 23:35

zgłaszam się na L5K

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-05-31, 23:48

Przyjeto. Jeszcze tylko jedno miejsce wolne.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Awatar użytkownika
Cerbin
Wędrowiec
Posty:60
Rejestracja:2009-03-10, 06:48
Lokalizacja:Lodz

Post autor: Cerbin » 2009-06-01, 10:18

Ja tez zagram chetnie w L5k. Jeszcze nie mialem przyjemnosci a system wydaje sie mega ciekawy
Co masz zrobic dzis, zrob pojutrze, a bedziesz mial dwa dni wolnego

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-06-01, 11:14

All right.
W teorii mamy komplet na krążki i czekam na zgłoszenia na Pendragona. W prektyce- jeżeli, ktoś ma sie ochotę dopisać, niech zgłasza. Przedyskutujemy sprawę.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

ODPOWIEDZ