LARP dla Muzeum Fabryki w Manufakturze

Informacje o konwentach i i innych imprezach przygotowywanych przez stowarzyszenie i jego członków.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Aurra
Osadnik
Posty:157
Rejestracja:2008-06-04, 23:54
Lokalizacja:Kielce/Łódź
Kontakt:

LARP dla Muzeum Fabryki w Manufakturze

Post autor: Aurra » 2010-02-23, 14:54

Muzeum Fabryki w Manufakturze zwróciło się do nas z prośbą o zorganizowanie dla nich LARPa w ramach Festiwalu Nauki i Techniki oraz nowej ekspozycji Muzeum - Moc pieniądze w starej fabryce. LARP miałby się odbyć 25 kwietnia, a jeżeli by się nam udało Muzeum byłoby wdzięczne za cały cykl LARPów. Byłam razem z Niziołem na spotkaniu z szefową ich projektu i oto wstępne założenia:

- Muzeum chciałoby LARPa w klimacie XIX wieku, z naciskiem na kwestie ekonomiczne - walka o wpływy, handel, zakup i sprzedaż fabryk etc. - system RPG dowolny, nie mają też nic przeciwko wątkom fantastycznym, szpiegowskim, horrorowi etc. - jednym słowem są bardzo otwarci
- Muzeum zapewnia budynek, stroje i rekwizyty - mamy dla siebie nową salę na piętrze oraz starą część muzeum z maszynami, zapewnią nam repliki banknotów, gazet z epoki i masę gadżetów wedle zapotrzebowania - dysponują także sporą ilością strojów z epoki które wykorzystywali w swoich eventach
- LARP miałby być otwarty na ludzi z zewnątrz - zgłoszenia i rozdzielanie ról drogą mailową, stąd też fabuła powinna być raczej prosta
- Logo SMF widniałoby na plakatach reklamujących LARP oraz w materiałach Festiwalu i wystawy Muzeum Fabryki
- Zestaw materiałów dot. historii fabrykanckiej Łodzi - głównie różne ciekawostki, pomysły na przygody i postacie etc. przekażą nam pracownicy Muzeum Fabryki - LARP nie ma być stricte historyczny, ważne żeby trzymał realia epoki, to nie rekonstrukcja historyczna

Całość wygląda bardzo zachęcająco :) - świetna okazja do promocji Klubu oraz ewentualnej współpracy na przyszłość (moglibyśmy np. organizować w przyszłości nasze LARPy na terenie Muzeum, wypożyczać stroje itd. - zawsze dobrze mieć takie znajomości).
Stąd też pytanie - POMOŻECIE :) ?

Potrzebne osoby:

- Twórcy fabuły. Doświadczenie nie wymagane, mile widziana pomysłowość i zapał do pracy :)

- NPC (im więcej tym lepiej) - byłoby świetnie gdyby członkowie SMF wcielili się w role ważniejszych NPC - w razie potrzeby moglibyśmy wtedy odegrać scenkę która pomoże nowicjuszom wczuć się w klimat lub "popchnąć" akcję do przodu jeśli zajdzie taka potrzeba.

- (Ewentualnie)- konsultacja historyczna - jeżeli ktoś z Was czuje się mocny w tematyce XIX wieku, zwłaszcza w historii Łodzi to zapraszamy do pomocy :)

Proszę o odzew :) Ja chętnie zajmę się fabułą ale potrzebna jest mi pomoc - im większa, tym lepsza.
Ostatnio zmieniony 2010-02-23, 14:55 przez Aurra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RansomStark
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:773
Rejestracja:2009-06-03, 17:01
Lokalizacja:Łódź

Post autor: RansomStark » 2010-02-23, 16:18

pomysł rewelacyjny moim zdaniem. Jeśli chodzi o LARPy to doświadczenie mam zerowe, ale chętnie pomogę - może jako NPC ?

Awatar użytkownika
Cerbin
Wędrowiec
Posty:60
Rejestracja:2009-03-10, 06:48
Lokalizacja:Lodz

Post autor: Cerbin » 2010-02-23, 17:21

Gruba sprawa. Mysle ze to wielka szansa. Jestem ZA
Co masz zrobic dzis, zrob pojutrze, a bedziesz mial dwa dni wolnego

Awatar użytkownika
Avalanche
Arystokrata
Posty:1779
Rejestracja:2008-06-03, 10:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avalanche » 2010-02-23, 17:29

Ja też jestem za pomogę na ile czas mi pozwoli.

Może na następnym zebraniu przydała by się jakaś sala na to żeby spokojnie ten temat obgadać, a jak nie sala to zawsze można zając kanapy na korytarzu.

To jak małe larpowe zebranko, na zebranku ?
Ostatnio zmieniony 2010-02-23, 17:31 przez Avalanche, łącznie zmieniany 1 raz.
Where life had no value, death, sometimes, had its price.
That is why the bounty killers appeared.

Awatar użytkownika
WitchDoctor
Wędrowiec
Posty:86
Rejestracja:2009-07-19, 12:21
Lokalizacja:Żagań/Łódź
Kontakt:

Post autor: WitchDoctor » 2010-02-23, 18:13

Ja z chęcią mogę pomóc w organizacji. :) Mam trochę w tym doświadczenia. :)

Więc. Piszę się rencyma i nogyma. :)

***

Parę rzeczy moim zdaniem:
- Najlepszy będzie LARP polityczno-ekonomiczny. Czyli gracze mogli by być "możnymi" dyskutującymi o czymś, czym? Fabryce? Wpływach z niej. Rada nadzorcza, żony biznesmenów, które mają też w tym własne interesy. Do tego można by wpleść wątek szpiegowski (kradzież technologii). A w ogóle wszystko bym przeniósł do alternatywnego XIX wieku w konwencji Steampunkowej. :)
- Co do NPCów, to pomysł z członkami SMF jako npcami popieram. To też pozwoli na kontrolę larpa i pewność, że nie pójdzie w złą stronę.


Jeszcze raz z chęcią wspomogę inicjatywę.
Ostatnio zmieniony 2010-02-23, 18:19 przez WitchDoctor, łącznie zmieniany 1 raz.
Do you remember, Odin, when in bygone days
we mixed our blood together?
You said you would never drink ale
unless it were brought to both of us.


Czekam na Ragnarök.

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2010-02-23, 18:24

WitchDoctor pisze:A w ogóle wszystko bym przeniósł do alternatywnego XIX wieku w konwencji Steampunkowej. :)
Czyli Wolsung

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2010-02-23, 18:26

Jako (ostatnio) maniak Wolsunga nie mogę się nie zgłosić.
Kiedy spotkanie organizacyjne?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2010-02-23, 18:34

Ooo, to ja też, ja też! Powiedzcie tylko w czym konkretnie pomóc, co zrobić, a będzie zrobione :-D

Awatar użytkownika
WitchDoctor
Wędrowiec
Posty:86
Rejestracja:2009-07-19, 12:21
Lokalizacja:Żagań/Łódź
Kontakt:

Post autor: WitchDoctor » 2010-02-23, 18:34

Czyli Wolsung
Zdecydowanie NIE Wolsung. :)

Steampunk, zwykły, nie Steampunk fantasy.
Co za dużo to nie zdrowo. :)

Mimo wszystko jednak bym zrezygnował z fantastycznych elementów, a przynajmniej nie tak oczywistych jak w Wolsungu. Więc Steampunk zwykły, proponuję. Książkowy.
Do you remember, Odin, when in bygone days
we mixed our blood together?
You said you would never drink ale
unless it were brought to both of us.


Czekam na Ragnarök.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2010-02-23, 19:00

Jako głos z zewnątrz chciałbym zwrócić uwagę na nastepujący aspekt:

Zamiar Aurry to przygotowanie LARPa dla ludzi nie związanych (domyślnie) z fanatastyką o elementach historyczno-ekonomicznych. Wydaje mi się, ze dla przeciętnego zjadacz chleba idea LARPa jest na tyle awangardowa, że dodawanie kolejnych elementów w warstwie abstrakcyjnej (dodatkowe szczegóły, inny świat, obecność magii, czy achronizmów) może zniekształcić odbiór całości.

To oczywiste, ze jesteśmy zrzeszeniem fantastów a nie koryfeuszy nauki i w naszym projekcie siła rzeczy wedrze sie niezgodność historyczna. Nie jest to jednak powód aby na siłę wprowadzać alternatywne rzeczywistości.
Zadanie wyglada mi na konkretne (Moc Pieniądza w starej fabryce) i radziłbym skupić wysiłki na jego realizację zgodnie z oczekiwaniami potencjalnych uczestników.

PS. wcale nie znaczy to, ze jestem przeciwny elementom fantastyki, po prostu niech maja uzasadnienie w naszej rzeczywistości z naszym brzemieniem kulturowym, historycznym i wielonarodową tradycją maista (patrz: żydowski golem, lechistańczyk Wokulski :-D, czy finał "Prestiżu" ).
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2010-02-23, 19:02

Pomogę - pewnie jako NPC.
Obrazek

Awatar użytkownika
WitchDoctor
Wędrowiec
Posty:86
Rejestracja:2009-07-19, 12:21
Lokalizacja:Żagań/Łódź
Kontakt:

Post autor: WitchDoctor » 2010-02-23, 19:27

skobel,
Popieram Cię, ale musisz zwrócić uwagę na jedno. To ma być rozrywka. Więc jakieś elementy "abstrakcyjne" pojawić się muszą i kropka. To nie jest interesujące, chodzenie w koło, gadanie i knucie. :)
A bez jakiś elementów "fluffowych" "fanstastycznych", to do tego sie będzie sprowadzać. :)
Do you remember, Odin, when in bygone days
we mixed our blood together?
You said you would never drink ale
unless it were brought to both of us.


Czekam na Ragnarök.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-02-23, 20:07

Rincewind1 pisze:Pomogę - pewnie jako NPC.
Też.

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2010-02-23, 20:25

Jak już mówiłem, jestem chętny do pomocy. Jeśli będę miał jakieś pomysły to może pomogę przy fabule, a jeśli nie to jako NPC ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2010-02-23, 20:51

I ja! I ja! :D

Ja bym zorganizował larpa steampunk, a scenariusz osadziłbym na charytatywnej zbiórce pieniędzy wielkich w ówczesnym świecie. A jeśli chodzi o fantastykę w tym wszystkich to myślę, że wystarczy wszystko skumulować dodając ze dwóch wielkich przedsiębiorców ;] Żeby potencjalni gracze nie czuli się niezręcznie można nazywać ich znanymi imionami i nazwiskami z literatury, np. Wokulski, Rzecki itp. Zresztą, w Polsce się działo wiele ciekawych rzeczy, które można by wykorzystać w wątkach :P.

ODPOWIEDZ