Dzień Gier Planszowych SP nr 81

Informacje o konwentach i i innych imprezach przygotowywanych przez stowarzyszenie i jego członków.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Dzień Gier Planszowych SP nr 81

Post autor: GoodNecromancer » 2016-02-03, 02:56

Zapodaję temat - mój wieloletni kumpel (od RPG i działalności fandomowej, regularnie bywa na ŁPG) jako Członek Prezydium Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 81 w Łodzi zwrócił się z prośbą o pomoc przy zorganizowaniu dnia planszówek dla dzieciaków z ich szkoły. Tzn. konkretnie impreza jest skierowana do uczniów, ich rodziców i grona pedagogicznego Pomoc w zakresie wypożyczenia kilkunastu gier i ewentualnie możliwości pomocy naszej przy tłumaczeniu zasad. Te event będzie dopiero w kwietniu - planowany na 16 IV, czyli tydzień po Pyrkonie. Stąd zapytuję, czy ktoś z nas miałby możliwość tego dnia pomóc na miejscu w kwestii ewentualnego tłumaczenia gier. Myślę, że 2-3 osoby by wystarczyły. Świadomie zamieszczam info już dziś, bo wspomniany Komitet Rodziców chciałby w miarę wcześniej wiedzieć, nz jaką pomoc i zaangażowanie z naszej strony może liczyć.
W związku z tym moja prośba o ewentualne deklaracje - kto by ewentualnie mógł. Najlepiej w czasie najbliższych 1-1,5 tygodnia, aby szkoła odpowiednio wcześniej miała jasność sytuacji.
Necro
aka
Good Necromancer

Dodo
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2015-12-10, 12:00
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Dodo » 2016-02-09, 18:14

Podbijam, bo mi zależy :)

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2016-04-13, 02:17

Czy ktoś miałby czas w tę sobotę i możliwości pomóc w zorganizowaniu tej mini imprezki dla uczniów tej szkoły? Ma się to odbyć w SP nr 81 (Na Emilii Plater koło Boya-Żeleńskiego) w najbliższą sobotę w godz. 10-14, w piątek Dodo weźmie od nas kilka gierek i zaraz po evencie je przywieziemy do łdk-u. Każda para rąk się przyda, no i głowa do tłumaczenia zasad. Ja się postaram być, więc jeszcze 1 osoba byłaby ok. Gdyby ktoś mógł, to piszcie pod tym tematem.
Necro
aka
Good Necromancer

Rav
Wędrowiec
Posty:18
Rejestracja:2013-12-06, 14:48
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Rav » 2016-04-14, 22:42

Ja mógłbym przyjść i służyć pomoocą przy tłumaczeniu zasad (jeżeli dalej " Każda para rąk się przyda" ). Jakie gry zamierzacie zabrać ze smerfa?

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2016-04-15, 01:55

Generalnie takie, w które :
- może na raz grać 4-5 (lub więcej graczy)
- równocześnie są w miarę nieskomplikowane zasady (aby młodzież szkolna mogła w miarę szybko opanować zasady i zagrać)
- aby nie trwały zbyt długo (czas eventu 10-14), bo zaraz po zakończeniu zabieramy gry i jedziemy z nimi do ŁDK-u.
Przy sobie mam już kilka tytułów, które zabieram spoza ełdekowych zbiorów:
- kościany "Bang"
- Splendor
- Szmal
- Potwory w Tokio

Jutro bierzemy z Piotrem z ŁDK-u jeszcze jakies inne tytuły spełniające powyższe kryteria, np.:
- Hollywood
- Pociągi Europa
- Manila
- Tik Tak Bum
- Mega-Wojownicy
- Metropolia
- Pedzące żółwie

i inne, jakie mi tam w oko wpadną według powyższych kryteriów. Może jakąś mniej skomplikowana strategię.

Każda pomoc mile widziana - jeżeli znasz zasady jakis gier, jakie mamy w Smerfie i które wg Ciebie nadają się dla młodzieży szkolnej, to może zasugeruj jakis tytuł, to go zabierzemy.

I prośba - sugestie co do poszczególnych tytułów zmesuj do mnie - 667601168, bo jutro od samego rana będę az do wieczora poza kompem.
Necro
aka
Good Necromancer

Dodo
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2015-12-10, 12:00
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Dodo » 2016-04-21, 10:24

Bardzo dziękuję za udzielone wsparcie. Dzieciaki były przeszczęśliwe, rodzice zadowoleni, a nauczyciele pod wrażeniem, że bez ich udziału rodzice też coś potrafią w szkole zrobić ;)
Padły już oczywiście pytania o kolejne edycje imprezy. Mam nadzieję, że współpraca ułożyła się na tyle gładko, że nie odrzucicie całkowicie takiej możliwości.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2016-04-23, 12:31

Jak się podobało, to najważniejsze. Rafale, dzięki za przybycie i pomoc.
W kwestii formalnej, w przyszłości nie powinno być problemów z wypożyczeniem gier od nas na takie eventy, szczególnie że tuż po imprezie je przywozicie bezpośrednio do ŁDK-u na nasze zwyczajowe sobotnie spotkanie. Natomiast nie mogę obiecać, Piotrze, że ktoś od nas będzie mógł osobiście być u Was w szkole i pomóc przy grach, bo u nas zwykle ludzie regenerują w sobotnie przedpołudnia siły na popołudniowe rozrywki w postaci planszówkowania i dalszego zwiedzania - w przypadku sporej liczby osób - lokali rozrywkowych. Jak to przy sobocie, samo rozumiesz. Niemniej jakis rekonesans wczesniej nie omieszkam zrobić, może ktoś będzie akurat w tym dniu czasowy.
A gdybyście jakieś info a posteriori na stronie Waszej szkoły zamieszczali, to może zamieście w treści coś takiego, że ten event zrobiliście przy pomocy działającego przy Łódzkim Domu Kultury Łódzkiego Stowarzyszenie Miłośników Erpegów i Fantastyki.
Współpraca z ŁDK układa nam się b. dobrze i zależy mi, by oprócz nas w pozytywnym kontekście był wspomniany również eŁDeK, przy którym mamy swoją siedzibę.
Ostatnio zmieniony 2016-04-23, 12:33 przez GoodNecromancer, łącznie zmieniany 1 raz.
Necro
aka
Good Necromancer

ODPOWIEDZ