Wiedźmin 2

cRPG oraz inne gry komputerowe o tematyce fantastycznej

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Wiedźmin 2

Post autor: krew_na_scianie » 2011-05-23, 08:54

Miał już ktoś przyjemność zagrania (oprócz mnie) w Wiedźmina 2? Chciałam poczekać, aż gra stanieje i wtedy ją zakupić (zwłaszcza, że mam pełno gier, których nawet jeszcze ani razu nie odpaliłam), ale nie wytrzymałam presji. Kusiło mnie strasznie by sprawdzić czy te wszystkie pochwały są w pełni zasłużone.

I są zasłużone. Gra jest zachwycająca, czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Grafika jest przecudna, wszystko jest maksymalnie dopieszczone, aż miło popatrzeć! Fabuła wciąga, i to strasznie. Dialogi są siarczyste i zabawne, głosy świetnie dobrane. Dla mnie mistrzostwo, dawno nie czerpałam takiej przyjemności z grania (pomijając frustrację gdy n-ty raz ginę).

Pomarudzę ino na poziom trudności. Nawet na najłatwiejszym poziomie męczyłam się początkowo straszliwie, nekkery ładnie potrafiły mnie zakleszczyć. Zapominam pilnować pleców..

Forvald
Arystokrata
Posty:1864
Rejestracja:2008-06-14, 01:58
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Forvald » 2011-05-23, 11:32

Ja się rzuciłem na tą limitowaną edycję kolekcjonerską, i teraz trochę żałuje patrząc jak gra staniała po premierze, a z dodatków jedynie artbook przedstawia jakąś wartość, no może i płyta z muzyką, ale i tak nie jest źle.

Najzabawniejsze było że grę miałem już tydzień temu w sobotę, ale nie mogłem jej uruchomić. Przeinstalowałem wszystko, ściągnąłem nowe sterowniki, po czym dałem sobie spokój i w tą sobotę zainstalowałem open offisa który coś mi tam zaktualizował i wiedźmin działa

Gra faktycznie świetna, grafika, dialogi itp, tyle że nie mogę walczyć bo lekko mi się tnie podczas walki i komendy są wydawane z lekkim opóźnieniem, przez co nawet nie jestem w stanie odbić balisty :-/ Muszę chyba zamontować dodatkowe wiatraczki i podkręcić procka, bo tak to tylko on jest lekko poniżej wymagań...

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-05-23, 11:59

Ja też padłem ofiarą "preorderu droższego niż cena premierowa" a na dodatek z mojej płyty gry się nie da zainstalować także jest fantastycznie
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Zielu
Wędrowiec
Posty:134
Rejestracja:2009-09-26, 22:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Zielu » 2011-05-23, 18:31

Najzabawniejsze było że grę miałem już tydzień temu w sobotę, ale nie mogłem jej uruchomić. Przeinstalowałem wszystko, ściągnąłem nowe sterowniki, po czym dałem sobie spokój i w tą sobotę zainstalowałem open offisa który coś mi tam zaktualizował i wiedźmin działa
Było mówione, że gry są zabezpieczone w pewien sposób, który jest ostatnio modny. Otóż zabezpieczenie pozwala na instalację gry, a raczej jej uruchomienie, dopiero po ustalonej dacie premiery. (dościągnięcie małej ilości danych z internetu).
I są zasłużone. Gra jest zachwycająca, czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Grafika jest przecudna, wszystko jest maksymalnie dopieszczone, aż miło popatrzeć!
Powiedzmy. Jako że studiuję informatykę mógłbym polemizować. Bardzo słaba gra emocji na twarzach postaci. Mogli się bardziej postarać.
Tak samo czasem ruchy postaci są nieco dziwne.


Teksty w grze za to są piękne. Nie mam co się tu rozpisywać.
Pomarudzę ino na poziom trudności. Nawet na najłatwiejszym poziomie męczyłam się początkowo straszliwie, nekkery ładnie potrafiły mnie zakleszczyć. Zapominam pilnować pleców...
Ja gram na trudnym, bo nie lubię za szybko przechodzić gier. I powiem jedno... nie mam pojęcia co za maniak przejdzie tę grę na szalonym (pierwsza śmierć to koniec gry i konieczność odpalenia jej od początku).

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-05-23, 18:55

Zielu pisze:Powiedzmy. Jako że studiuję informatykę mógłbym polemizować.
Nie no jasne. Bo drugi rok informatyki to już po prostu jest uber pro i poziom technologi Borga
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Forvald
Arystokrata
Posty:1864
Rejestracja:2008-06-14, 01:58
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Forvald » 2011-05-23, 22:49

Co do zabezpieczeń to wiem o nich, grę próbowałem dopiero instalować i tak dwa dni po tym jak już mogłem, tym bardziej że wersja kolekcjonerska mogła dzień wcześniej niż inni...

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2011-05-24, 09:14

Zielu pisze:Powiedzmy. Jako że studiuję informatykę mógłbym polemizować. Bardzo słaba gra emocji na twarzach postaci. Mogli się bardziej postarać.
Tak samo czasem ruchy postaci są nieco dziwne.
A tam.. :roll:

Grasz na trudnym? Rany, męczę się już drugi dzień z pokonaniem upiorów, nie wiem za którym razem bym je pokonała na trudnym (jeśli w ogóle).

Mam jeden problem - nie mogę pobrać śluzu kejrana. Z kilka minut badałam tą ścianę i nic to nie daje. Da się pokonać tego stwora bez tej mikstury na jego truciznę??

Awatar użytkownika
Ziele
Mieszczanin
Posty:721
Rejestracja:2008-11-22, 23:32
Lokalizacja:masz Tytuł Top Buły

Post autor: Ziele » 2011-05-24, 17:47

Ja również gram na trudnym ;) Są problemy, jest zabawa.

Gra naprawdę przypadła mi do gustu, chociaż zostałem w tyle za kumplami, którzy grają na normalu :-P
Obrazek

Awatar użytkownika
Zielu
Wędrowiec
Posty:134
Rejestracja:2009-09-26, 22:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Zielu » 2011-05-26, 10:15

Ja ostatnio nie mam w ogóle czasu na grę wam powiem... za dużo medialnego szumu było chyba. I teraz potrzebuję się nastroić do gry.

Co do upiorów, chodzi Ci o szpital psychiatryczny? Cóż... pokonałem z pięć upiorów, po czym wczytałem grę do wcześniejszego punktu, bo po piętnastym podejściu się wkurzyłem, postanowiłem tam wrócić później :P

Awatar użytkownika
Ziele
Mieszczanin
Posty:721
Rejestracja:2008-11-22, 23:32
Lokalizacja:masz Tytuł Top Buły

Post autor: Ziele » 2011-05-26, 13:27

Grasz na trudnym? Rany, męczę się już drugi dzień z pokonaniem upiorów, nie wiem za którym razem bym je pokonała na trudnym (jeśli w ogóle).
Jaskółka (Jedna wystarczy na cały szpital)
Yrden
LPM żeby zaatakować i doskoczyć, PPM żeby wykończyć.
Wpadasz w drugiego, uwięzionego.
Nie wiem jak jest na normalu, ale na trudnym zawsze jestem pod działaniem jakiegoś eliksiru :)
Mam jeden problem - nie mogę pobrać śluzu kejrana. Z kilka minut badałam tą ścianę i nic to nie daje. Da się pokonać tego stwora bez tej mikstury na jego truciznę??
Powinna się pojawić cut-scenka, ja niczego tam nie zbierałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2011-05-31, 11:58

Udało się bez eliksiru. A szpital psychiatryczny sobie podarowałam. Miałam tam jeszcze wrócić, ale zbyt mnie pochłonęła główna fabuła, a w pewnym momencie zadania oznaczyły mi się jako "niewykonane". Truudno. Jestem zaś przeszczęśliwa, że w grze można opowiedzieć się po stronie Iorwetha. Takiej krwistej postaci (i nie ukrywam, że przystojnej) już dawno nie widziałam.

Ale musze przyznać, że teraz gra mi się już troszkę łatwiej. Nie ginę już tak szybko.

Awatar użytkownika
Niziol
Szlachcic
Posty:850
Rejestracja:2008-06-03, 00:26
Lokalizacja:... że znowu

Post autor: Niziol » 2011-05-31, 15:39

Krwistej? Iorweth okazuje się ciotą według mnie, ale spokojnie, pograj do końca :) Po za tym Iorweth to taki mega standardowy Scoiatel.

Ja grę już przeszedłem. Zawiedziony jestem srogo, chociaż grało się bardzo fajnie. Niedługo jak będzie chwila wolnego to sklece jakąś recenzje na forum.
Nie ma lekko w ciężkich czołgach.

Jaqob napisał/a:
To my mamy jakieś "normalne" spotkania?
Chodzę już drugi rok i na ani jednym nie byłem :shock: .

"Ja nie widzę problemu, że ktoś płaczę po rozmowie ze mną." -Silvanel

Awatar użytkownika
RansomStark
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:773
Rejestracja:2009-06-03, 17:01
Lokalizacja:Łódź

Post autor: RansomStark » 2011-06-03, 20:03

a ja zaczekam sobie na wersję na Xboxa 360 :)

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2011-06-13, 07:48

Niziol pisze:Krwistej? Iorweth okazuje się ciotą według mnie, ale spokojnie, pograj do końca :) Po za tym Iorweth to taki mega standardowy Scoiatel.
Ja Ci dam ciotą!! Pograłam do końca i wytrwale pomagałam Iorwethowi. Olałam nawet Triss by go wesprzeć - to się nazywa poświęcenie. :roll: Straciłam obiektywizm względem tej postaci, bywa..

Co do samej gry - super gierka. Pierwszy rozdział wydawał mi się niesamowity, ale przygoda na prawdę niesamowicie się rozkręca przy drugim. Akcja pędzi i strasznie wciąga. W trzecim akcie nawet nie bawiłam się w zadania poboczne, wrażeń miałam aż nazbyt dużo, by jeszcze rozdrabniać się na ich rozwiązywanie.

W weekend rozpocznę drugie granie, tym razem zdecyduje się pomóc Vernonowi.

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2011-07-07, 18:56

Wczoraj po odbiorze reklamowanego wiedźmina, w końcu udało mi się zagrać w niego. Moim zdaniem bardzo dobrze wykonana gra - ale mechanika walki jest beznadziejna, strasznie nie rpgowa, przynajmniej dla mnie.
Obrazek

ODPOWIEDZ