Star Wars the Old Republic

cRPG oraz inne gry komputerowe o tematyce fantastycznej

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Star Wars the Old Republic

Post autor: Avdima » 2011-11-19, 21:33

Niedługo wychodzi to nowe, lśniące MMO, dlatego pytam się was, ludu forumowy, czy wy też zagracie?

Ja pakuję się na 100% na serwery EU, do tego na shard rppve (role-playing player versus player, dla niewtajemniczonych), pewnie będzie tylko jeden.

Warto by zgadać się jakoś, żeby pograć w grupie znajomych.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-11-19, 22:27

Ja nie umiem bety uruchomić :(
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Gourry
Wędrowiec
Posty:57
Rejestracja:2011-11-08, 11:55
Lokalizacja:Łódź/Konin

Post autor: Gourry » 2011-11-20, 10:14

Ja sie niestety zawiodłem i dopoki gra nie przejdzie na F2P lub abonament nie bedzie duzo mniejszy nie gram. Spodziewałem się większych fajerwerków a to jest przeciętne MMo (mimo że uwielbiam uniwersum Star Wars)

DrD
Mieszczanin
Posty:791
Rejestracja:2008-06-03, 08:29
Lokalizacja:Lodz

Post autor: DrD » 2011-11-20, 12:24

Ja na pewno zagram ale czy długo to bedzie trwało zależy od tego co tam zobacze.
Preferuje PVE RP :]

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2011-11-22, 11:08

kaimada pisze:Ja nie umiem bety uruchomić :(
Czytaj uważnie, co w mailu Ci napisali :p

Ja muszę poczekać na swój numerek i będę mógł grać. Dzisiaj dostałem weryfikacyjnego maila, żeby wpisać się do kolejki.
Spodziewam się dwóch dni grania w stress-test serwerów.
Gourry pisze: Ja sie niestety zawiodłem i dopoki gra nie przejdzie na F2P lub abonament nie bedzie duzo mniejszy nie gram. Spodziewałem się większych fajerwerków a to jest przeciętne MMo (mimo że uwielbiam uniwersum Star Wars)
Cóż, tego się właśnie spodziewam. Chociaż już powoli rzygam "standardową" formułą MMORPG, tak jednak SWtOR wydaje się być na tyle porządny, że spróbować nie zaszkodzi.

Swoją drogą, nie licz na mniejszy abonament, a tym bardziej F2P, jeżeli Warhammer Online nie zmienił niczego w tym temacie (a jest i było z nimi naprawdę cienko), to Old Republic, który na razie sprzedał chyba ponad milion pre-orderów (albo są bardzo blisko tej liczby), nie musi się o to martwić. Jeżeli chociaż połowa z tych ludzi przedłuży konto, to już mają niewiele mniej subskrybentów, niż Warhammer miał w dniach swojej największej glorii (około 750k). Liczba ta oczywiście wzrośnie w przeciągu kolejnego roku, jeżeli gra nie będzie słaba.

Awatar użytkownika
Gourry
Wędrowiec
Posty:57
Rejestracja:2011-11-08, 11:55
Lokalizacja:Łódź/Konin

Post autor: Gourry » 2011-11-22, 11:30

Też racja ale mogliby ten abonament uczciwie zamienić, a nie jak to zazwyczaj jest $=euro ehh;/

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-11-22, 12:01

Też dostałem weryfikacyjny wreszcie.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Gourry
Wędrowiec
Posty:57
Rejestracja:2011-11-08, 11:55
Lokalizacja:Łódź/Konin

Post autor: Gourry » 2011-11-22, 13:42

Mnie też ponownie zaprosili i oficjalnie zdjęli Embargo na informacje więc jak się ściągnie patch pokaże co nieco screenów tutaj:)

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2011-11-25, 20:03

Jestem po około dwóch i pół godziny grania i przyznam, że jest to dokładnie ten sam styl MMORPG, co World of Warcraft.
Grafika bardzo ładna, tekstury ostre, efekty specjalne, jak błyskawice którymi regularnie raczę swoich przeciwników również są przyzwoite, ale te akurat nie są rewelacyjne. Ogólnie, dobra animacja, dobre efekty, świetne tekstury i naprawdę ładne otoczenie.
Wymagania trochę przyduże dla mojego komputera i tak średnio z 20-30 klatek wyciągam z dodatkowymi, krótkimi zwiechami (mój komp nie spełnia wymagań procesora i ma starą pamięć).

Mechanika gry jest prosta, mamy ataki na swoim pasku skrótów, podstawowy kombosik, jakiś mocniejszy atak, jakieś specjalne ataki, buff drużynowy (każdy go ma chyba) itp.
Wciskamy klawisz, np. jedynkę i wykonujemy akcję przypisaną pod tym przyciskiem, np. podstawowy atak.
Wszystko ograniczone tzw. global cooldownem (czas, który musimy odczekać pomiędzy atakami), który wynosi bodaj półtorej sekundy.

Dla bardziej obeznanych osób, nie ma autoataku, wszystko opiera się o umiejętności, podstawowy atak to około półtorej sekundowa animacja strzelania/szlachtania. Całkiem ładna, ale tylko jedna do każdego ataku. Mam nadzieję, że dalej w grze jest sporo umiejętności do wachlowania, żeby różnorodniej to wyglądało.

Odnośnie tego osławionego, zapowiadanego gadania z npc'ami, jak z innych gier BioWare. Jest i działa świetnie. Rozmawia się z ważniejszymi postaciami, słucha dobrze nagranych dialogów, chociaż konwersację są nieco zbyt jajcarskie (grałem przyszłym inkwizytorem Sithów, a wszyscy dookoła zdają robić sobie jaja i rzucają głupimi tekstami, włączając moją postać).
Jest klimat, jest fajnie, ale za razem nie ma jakiegoś większego wczucia. Cóż, gra jest zrobiona dla większego ogółu, więc raczej na coś poważnego nie ma co liczyć.

Tworzenie postaci jest całkiem rozbudowane, przebija większość MMORPG, jakie miałem okazję zobaczyć. Czasami dziwne wydają się małe ilości opcji w niektórych przypadkach, szczególnie, że np. dla człowieka samych rodzajów dodatkowego efektu na twarzy (zmarszczki, inne efekty na skórze, brwi, różne efekty wokół oczu) jest około czterdziestu.

Jest lag i to całkiem poważny, bo nie opuszcza mnie nawet na minutę. Mam nadzieję, że wynika to z przeciążenia serwerów i z dużej ilości graczy w startowej strefie, a nie z winy silnika gry.

Jak dla mnie, sprzedane.

PS: Napisałem, bo mnie wyrzuciło z gry.
Ostatnio zmieniony 2011-11-25, 20:03 przez Avdima, łącznie zmieniany 1 raz.

DrD
Mieszczanin
Posty:791
Rejestracja:2008-06-03, 08:29
Lokalizacja:Lodz

Post autor: DrD » 2011-12-17, 17:07

Jak coś to jestem na serwerze Trask Ulgo - Jedi Consular Edmure

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2011-12-20, 01:46

Ja na serwerze "The Progenitor". Ogólnie, to jak zapowiadałem, tak zrobiłem, serwer rp pve, innych nie trawię. Zapraszam.

Moje postacie to na razie (tak, robię od groma altów):
Blair - Bounty Hunter, Powertech, lv 12 (13? Nie wiem, zamknęli serwery :p)
Kaim - Sith Inquisitor, Sorcerer (lv 11)
Kurosawa - Imperial Agent (lv 1)

Dopiero się teraz obudziłem z napisaniem, gdzie gram. Szkoda.

DrD, jak będziesz chciał zagrać Imperium, to wpadnij do mnie. Ja swojego żołnierzyka Republiki zrobię na tym samym serwerze, co Imperium.
Nawet nie ma restrykcji, co to nazywania postaci, Bioware wierzy, naiwniaki, że gracze nie będą psuli klimatu serwera...
Ostatnio zmieniony 2011-12-20, 01:49 przez Avdima, łącznie zmieniany 1 raz.

DrD
Mieszczanin
Posty:791
Rejestracja:2008-06-03, 08:29
Lokalizacja:Lodz

Post autor: DrD » 2011-12-20, 16:56

Jak ogarnę jedną postać to zobaczę.
Na razie nie widziałem żadnych niefluffowych imion postaci ale z drugiej strony daleko nie zaszedłem :]

ODPOWIEDZ