MMO - ktoś w coś gra?

cRPG oraz inne gry komputerowe o tematyce fantastycznej

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2012-08-22, 00:51

Guild Wars 2 ma premierę 28 sierpnia, ja za pomocą pre-orderu będę mógł zagrać dzień wcześniej i tego dnia planuję podać serwer, na którym stworzę postacie.
Shard wybiorę prawie na pewno pod gildię z RIFT'a.

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany razem pograć, najlepiej ze Skype'm w tle, zapraszam.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2012-08-27, 14:31

W Guild Wars 2 już sobie wybrałem server i jest to Far Shiverpeaks.

Zmieniłem server na Piken Square, mniej ludzi, rp community podobno jest.
Ostatnio zmieniony 2012-09-02, 12:49 przez Avdima, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fiesniak
Wędrowiec
Posty:11
Rejestracja:2012-09-12, 10:25
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Fiesniak » 2012-09-12, 11:09

Hej,

Grałem w WoW'a na serwerze Silvermoon EU w fajnej polskiej gildii Expendables raidującej 3-4 razy w tygodniu lecz wraz z wyczyszczeniem contentu z Cataclysmu jakoś nie mam zapału do gry, być może w Mist of Pandaria.

Ostatnio trochę pogrywam w Guild Wars 2 na serwerze Far Shiverpeaks jako nekromanta. Niestety brak czasu sprawia, że rzadko się loguje :)
"Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt." A. Sapkowski, Chrzest Ognia

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2012-09-12, 13:03

Z tego co widziałem, Far Shiverpeaks to dobry server dla osób nastawionych mocno na pvp (w pierwszym tygodniu, ciągła dominacja i niemal zerowanie oponentów w World vs World vs World), Piken Square na tej warstwie nieco posysa, ale dzięki systemowi doboru serverów na podstawie rankingu, znacznie się balans poprawił.

Na Piken Square jest rp (taki sam, jak w innych MMO, czyli raczej biedny. To bardzo źle świadczy o poziomie rp w MMO oraz o utrzymywaniu immersji przez autorów gry), są gildie, są mili ludzie, jest mało bezsensownego spamu na chatach (przynajmniej ja nie widziałem). Na razie mam bardzo pozytywną opinię o tym serwerze.
Tak na marginesie, to jest nieoficjalny serwer rp, tj. gracze go sobie wybrali jako Europejski serwer rp, podczas gdy nic i nikt nam tego nie narzuca.

Jeżeli ktoś tam będzie chciał sobie pogiercować, ponawiam zaproszenie i podaję swój tag: Avdima.3456
Ostatnio zmieniony 2012-09-12, 16:56 przez Avdima, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fiesniak
Wędrowiec
Posty:11
Rejestracja:2012-09-12, 10:25
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Fiesniak » 2012-09-12, 13:46

Avdima a czy miałeś okazję już czyścić jakieś dungeony? Jakie wrażenia?

Tak Far Shiverpeaks był wybrany praktycznie pod pvp ale z chęcią (pewnie z czasem) stworzyłbym postać na serwerze rp. Więc pewnie za jakiś czas się odezwę :)
Ostatnio zmieniony 2012-09-12, 13:53 przez Fiesniak, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt." A. Sapkowski, Chrzest Ognia

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2012-09-12, 15:32

Ja również jestem na Piken Square. Podoba mi się fakt, że nie było tam takich mas ludzi jak na Far Shiverpeaks.
Na razie nie ma możliwości posiadania postaci na różnych serwerach.
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2012-09-12, 16:56

Nie możesz mieć postaci na dwóch różnych serwerach.

Nie robiłem jeszcze dungeonow, ale jutro powinienem na jednego wyskoczyć (zaczynają się od poziomu trzydziestego).

Pomyliłem się, mój tag to "Avdima.3456", poprawię również w poprzednim poście.

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2012-12-02, 11:14

Ja trochę pogrywam w Planetside 2. To MMO FPS, gra w której na serwerze jest około 2000 osób na raz. W części FPS'owej niczym nie powala ale masywna jest bez dwóch zdań. Na razie dopiero ją ogarniam ale zapowiada się bardzo ciekawie. Widać, że jest nastawiona na grę zespołową (np. kilkumiejscowe pojazdy)
Jeżeli ktoś gra lub ma ochotę spróbować to zapraszam do współpracy. :)
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

Awatar użytkownika
Douma
Wędrowiec
Posty:75
Rejestracja:2009-07-21, 18:30
Lokalizacja:Pabianice

Post autor: Douma » 2012-12-06, 22:01

ja ostatnio szukałem gry w klimatach post apokalipsy i znalazłem taki oto tytuł : Fallen Earth. Póki co całkiem przyjemnie się gra.

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2013-02-17, 17:01

Próbuję właśnie Terry online skoro przeszła na free to play.
Na razie (12 level) zapowiada się ciekawie.
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2013-02-23, 11:49

Tera jest bardzo dobra, chyba najlepsze darmowe MMORPG aktualnie na rynku, do tego nie posiada zdzierającego systemu płatności, można się cieszyć grą w pełni bez płacenia złamanego grosza. Wymagania systemowe ma niskie jak na dzisiejsze standardy, na moim starym sprzęcie działa bez większej zwiechy i przy tym wygląda nie najgorzej (prawie minimalne detale).

Mam zbyt stary monitor, żeby ogarnąć Terę i czcionka jest ledwie czytelna na mojej rozdzielczości. Inaczej, pewnie bym pograł.

Może nie MMO, ale sprawdzam Path of Exile, na razie jest zaskakująco fajne. Myślałem, że wyłączę po maksymalnie godzinie, a tutaj już połowa drugiego aktu i nadal chce mi się grać.
Gdyby ktoś był zorientowany w "wojnie" na froncie PoE vs Diablo 3, moje zdanie - Diablo 3 lepsze.

Oprócz tego, od jakiegoś czasu znów gram w WoWa na serwerze Argent Dawn.

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3991
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2013-02-23, 12:57

L2 jest darmowe już od dosyć dawna, szkoda tylko że ja nie mam czasu grać w MMO. Co do GW2 to sam nie grałem ale słyszałem sporo opinii, że generalnie obsysa (ale się powoli poprawia), że nie dorasta poziomem do GW1 a co dopiero L2.

A Wasze opinie?


PS. Powinienem zklaryfikować, że nie interesuje mnie rpg a jedynie pvp.
Ostatnio zmieniony 2013-02-23, 12:58 przez Silvanel, łącznie zmieniany 1 raz.
"44000-Pydna" a true sequel to "300".

Whenever You think Spartans are cool.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Pydn%C4%85

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2013-02-24, 01:25

GW2 jest mało podobne do jedynki. Postawili na bardziej "tradycyjną" formę rozgrywki (coś jak WoW), biegając po świecie napotykamy innych graczy, razem robimy zadania (w GW1 było miasto, gdzie zbierało się w drużyny i wychodziło do dziczy robić zadania w prywatnych strefach, bardzo podobnie do np. Diablo).

Gra jest bardzo płynna, biegniemy sobie z punktu "a" do punktu "b", nagle wyskakuje zadanie, możemy się dołączyć do robienia (bez żadnych formowań drużyny, szukania graczy, po prostu zaczynamy robić, co nam każe opis zadania i zależnie od ilości graczy, quest skaluje poziom trudności), potem biegniemy dalej do naszego docelowego punku.
Niestety, gra jest też nieprawdopodobnie monotonna, przynajmniej w pve (pvp mało robiłęm). Jest bardzo mało ataków, ciągle wachlujemy dokładnie tym samym w taki sam sposób, jest to najzwyczajniej w świcie nudne za tysięcznym razem. Do wspomnianej monotonności dodajmy brak zadań (no, mamy kilka całkiem dobrych z naszej fabuły, ale to wszystko, jakieś 5% gry), wszystko jest robione przez eventy. Robimy eventy, zapełniamy serduszko NPC'a, biegniemy do kolejnego i powtarzamy. Oprócz fabuły (na którą swoją drogą mamy nieznaczny wpływ, dobieramy sobie sami zadania) w sumie nic ciekawego się nie dzieje, zabijanie dziesiąty raz tego samego króla dzików czy lidera bandytów nie jest szczytem inwencji twórczej.
Zadania w ogóle mają ten problem, że albo są na zabijanie (lwia ich część), albo trzeba w nich robić coś innego, co zajmuje często kilkukrotnie więcej czasu niż mordowanie, przez co zamiast cieszyć się udawaną różnorodnością (klikanie na jabłka, żeby je zbierać, klikanie na beczki, żeby je zbierać, klikanie na graffiti, żeby je zmazywać, klikanie na proporce, żeby je zrywać...), przeklinamy ją.

System walki jest jakby zręcznościowy, można się turlać, niektóre umiejętności jakoś manipulują położeniem postaci (dla przykładu, łot może przeskakiwać nad przeciwnikami, dźgając ich podczas tej akrobacji, albo rzucać zasłonę dymną która faktycznie stoi w konkretnym miejscu i blokuje nadlatujące pociski), ogólnie jest ciekawiej, niż w innych MMORPG.

Lochy są bardzo trudne i wesołe bieganie z przedmiotami nastawionymi na czyste zadawanie obrażeń przeżyjemy mniej więcej jeden atak lub dwa ataki. Dla jednych to może być zaletą, dla mnie było lekką przesadą.

Teraz coś z czego autorzy są pewnie dumni, a ja uważam za najgorszy element gry (na drugim miejscu jest pływanie i walka podwodna, katastrofa) - wskrzeszanie postaci.
Zawsze kiedy jakiś ziom leży sobie na ziemi, czy to z drużyny, czy też przypadkowo spotkany, można go podnieść na nogi. Zamysł zacny, można nawet robić to w walce, ale... Mechanika walki w zasadzie zamiast z leczenia, korzysta z ciągłego wskrzeszania. Trup ścieli się gęsto i nieraz podczas dużego eventu, sekundę po byciu ocuconym, dostaniemy jakimś zagubionym ciosem i znów leżymy.
Są umiejętności pasywne, które dodają nam do wskrzeszania, np. zastawiamy pułapkę pod sobą, kiedy zaczynamy wskrzeszać, żeby się trochę osłonić.

Można walczyć, kiedy się leży (niektóre manewry są nawet mocne, łotr może teleportować się na krótki dystans, unikając walki czy stać się niewidzialnym), co akurat jest całkiem ciekawe, po powaleniu naszego celu automatycznie się podnosimy, co też jest ciekawe, ale działa również w pvp, przez co zabijanie graczy graniczy momentami z cudem (ty go powalasz, zostaje Ci skrawek życia po walce, dostajesz jakimś nędznym ciosem, padasz, wróg powstaje z połową życia).
Można niby nabić wroga na sztandar (animacja jest nieprawdopodobnie powolna, jak na coś wykonywanego w pvp, chyba każda profesja ma jakąś mechanikę przerywającą nabijanie, jak wspomniana teleportacja łotra czy ogłuszenie wojownika), ale lepiej go naparzać w konwencjonalny sposób.

Gra jest jak na mój gust średnia w rozgrywce, ma bardzo zrąbany system walki pod wodą (do tego jeszcze przeciwnicy są wszędzie wokół nas, pod, nad, dookoła) i wskrzeszania, bardzo ładną grafikę (możliwe, że najładniejszą w MMORPG aktualnie).

Od razu ostrzegę tych, którzy nie lubią sklepików. Jest, można kupować boosty do statystyk (coś, czego NCsoft zarzekał się, że nie będzie, a i tak dodali), ale w najbardziej szmaciarski sposób, jak w życiu widziałem.
Są kuferki, które wypadają w grze, są klucze kupowane w sklepiku za diamenty (taka premium waluta) oraz otrzymywane raz na kilka zadań (baaaardzo mało ogólnie), kuferki te zawierają losowe itemy, mogą to być właśnie te cholerne boosty.

Średnio polecam, kiedyś bardziej jarałem się tą grą, teraz jakoś nieprzychylnie na nią patrzę. Zagrałem, ochłonąłem i nie mam ochoty wrócić.

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3991
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2013-02-24, 14:15

Czyli tak jak pisałem GW2 obsysa, choć z tego co piszesz mało miałeś do czynienia z pvp a to mnie głównie interesuje. Jakieś opinie o Terze głębsze ktoś ma?
"44000-Pydna" a true sequel to "300".

Whenever You think Spartans are cool.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Pydn%C4%85

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2013-05-03, 02:43

Ktoś sprawdzał Neverwinter? Na razie, przyznam szczerze, niewiele wiem o tej grze, ale wspomnę, że dopóki są jeszcze podziały na shardy (mają je wszystkie połączyć po premierze), będę próbował swoich sił na tym zwanym "Mindflayer", nieoficjalnym shardzie rp.
Napiszę coś więcej po dłuższej grze.

Próbuję również zainstalować Ragnarok online 2, ale instalator jest:
1. niedostępny na oficjalnej stronie, wszystkie linki są martwe
2. ten, który pobrałem z GamersHell nie chce działać (a podobno to ten sam co na oficjalnej)
3. inne, które znalazłem, pobierają się z prędkością 50 kb/s, a klient zajmuje około 3 giga

Na razie gra wywarła na mnie piorunujące wrażenie, szczególnie wspomniany punkt pierwszy ;)
Chciałem zobaczyć grę, ponieważ kiedy byłem mały, a internet znałem tylko z mitów, bardzo chciałem zagrać w tą cudowną gierkę o której czytałem w poradnikach zamieszczanych w czasopismach komputerowych. Była to Ragnarok jedynka i podobno dwójka jakoś bardzo od niej nie odstaje, oprócz bycia bardziej nowoczesną (grafika, trochę bardziej zrozumiały interfejs itp).

ODPOWIEDZ