Ciąg Dalszy Nastąpi

...czyli Krakovowy projekt opowiadaniowy

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Poulsen
Osadnik
Posty:317
Rejestracja:2010-02-24, 12:52
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Poulsen » 2012-06-19, 23:11

Też się chętnie przyłączę, trzeba trochę odrdzewić umiejętność pisania :]

Avdima, nie jesteś jedynym, który oglądał "Last Exile", fajne anime.
Chicken is delicious because it is without sin.

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2012-06-19, 23:18

Ja sobie na razie popatrzę (futurystyczne klimaty mnie średnio bawią), może się przyłączę w trakcie jeśli będzie miejsce.
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2012-06-20, 22:37

Hypatia pisze:Ja sobie na razie popatrzę (futurystyczne klimaty mnie średnio bawią), może się przyłączę w trakcie jeśli będzie miejsce.
Dla Ciebie zawsze ;) Co do futurystycznych klimatów to jeszcze nie przesądzone (choć mój pierwszy koncept też należy do tej kategorii, ale o tym za chwilę...). Napisz z resztą jakie klimaty pasowałyby Ci najbardziej (wszystkich chętnych wziąć udział zachęcam do wypowiedzenia się, później zdecydujemy w jakiś w miarę demokratyczny sposób na co się decydujemy).

Co do mojej propozycji klimatu (ściślej - ma nawet pomysł na początek opowiadania w tych realiach): space opera z odrobiną Slidersów i szczyptą "latającego Holendra" (dość luźne skojarzenie...). Wszystko obficie obtoczone w panierce tajemniczości i generalnego "co tu się w ogóle dzieje?", z którą to myślą będą zepewne zasypiać nasi dzielni (lub nie) bohaterowie :)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2012-06-21, 01:04

D'awww ;-)

Okej, po przemyśleniu sprawy myślę, że jeżeli kilka osób napisze po fragmencie i zbuduje setting, to dużo łatwiej (mi przynajmniej) będzie się do tego dostosować... Ewentualne szczegóły można zawsze dogadać w jakimś temacie pobocznym, ewentualnie PMkowo.

Anyway, I'm in!
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Awatar użytkownika
Poulsen
Osadnik
Posty:317
Rejestracja:2010-02-24, 12:52
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Poulsen » 2012-06-21, 09:33

Co do preferowanych klimatów, to ja nie mam nic przeciwko SF wszelkiej maści i rodzaju, steampunk też może być, aczkolwiek w nim nie jestem zbytnio zorientowany, fantasy też pasuje, byle nie takie kręcące się wokół wampirów/wilkołaków.
Chicken is delicious because it is without sin.

Awatar użytkownika
TomekVT9
Wędrowiec
Posty:97
Rejestracja:2011-04-04, 16:12
Lokalizacja:Lodz

Post autor: TomekVT9 » 2012-06-21, 12:27

fantasy

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2012-06-21, 13:45

Ja wolałbym takie lekkie pomieszanie S-f/steampunk z fantasy. Świat, w którym smoki funkcjonują obok latających miast, a miecze i tarcze obok miotaczy piorunów :P

Awatar użytkownika
Jaqob
Mieszczanin
Posty:430
Rejestracja:2008-06-05, 16:39
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jaqob » 2012-06-21, 14:34

Wysoko technologia imitująca magię? Nowotrylogijny Star Wars np?
A może magia imitująca wysoką technologię?
Ja bym się skłaniał raczej ku tej drugiej opcji.
Skobel: Spróbuj tego, nie powinno pomóc

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2012-06-21, 14:44

Zaczynamy schodzić na niebezpieczny grunt.

Ja osobiście wolałbym, żeby magii było jak najmniej, a jeżeli Sci-Fi, to w ogóle.
Gambit przedstawił moje największe, najgłębsze obawy odnośnie settingu :)

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2012-06-21, 19:32

Okeej... pozwolę sobie na podsumowanie aktualnej sytuacji na froncie:

Obrazek
http://oi49.tinypic.com/33xkh8k.jpg

Założyłem, że Hypatii odpowiadać będzie fantasy (skoro futurystyczne "średnio bawią" ;) )
Tabelka jest pewnym uogólnieniem. Jeśli coś źle zrozumiałem z Waszych wypowiedzi i popełniłem kardynalne błędy to krzyczcie, naprawimy :)

Przy okazji podrzucę inny swój koncept, zgoła inny od poprzedniego.
Świat trochę jak w książkach Piekary (niekoniecznie z alternatywną wersją NT, w której Jezus schodzi z krzyża z mieczem w dłoni, by wyrżnąć pół Jerozolimy...). Mamy więc heretyków (prawdziwych, czy po prostu niezbyt przychylnych Kościołowi), mamy wiedźmy i czarowników (zarówno złych jak i dobrych). Mamy też Inkwizytorów przekonanych, że wszystkim powyższym należy okazać miłosierdzie i umożliwić rychłe pojednanie ze Stwórcą. Wreszcie, mamy kogoś, komu niezbyt spodobał się fakt, że jego matkę, żonę czy kochankę torturowano i spalono tylko dlatego, że parzyła komuś ziółka na przeziębienie. Albo, pal sześć, może i byłą czarownicą, ale nigdy nikomu nie wyrządziła żadnej krzywdy...
Ostatnio zmieniony 2012-06-21, 19:32 przez Krakov, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2012-06-21, 23:01

Avdima, uzupełnij swoją wypowiedź, bo stwierdzenie "niebezpieczny grunt" trochę mnie obruszyło :P

Jaqob, raczej pewien niezrealizowany koncept świata, bardzo podobnego do avatara, tylko bez niebieskich ludzików, gdzie ludzka (i nie tylko) cywilizacja rozwinęła się pozostawiając dzikie ostępy zwierzętom i dzikusom, a sama zamieszkuje wyspy w przestworzach.

Krakov proponujesz political fiction, czy odrębny świat, jak np. monastyr?

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2012-06-22, 02:12

Krakov, już się wycofałam z awersji do sci-fi, tak naprawdę może być każdy klimat, (chociaż dobrze trafiłeś z fantasy, bo te klimaty jakoś najlepiej "ogarniam"). Anyway, cokolwiek wybierzecie będzie ok:)
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2012-06-22, 14:09

Gambit pisze:Avdima, uzupełnij swoją wypowiedź, bo stwierdzenie "niebezpieczny grunt" trochę mnie obruszyło :P
Klimaty, które przedstawiłeś, są tymi, których najbardziej nie trawię. Nie miałem na myśli Cię obrazić czy coś podobnego :)

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2012-06-22, 18:42

Ok, uaktualnienie w takim razie:

Tabelka3 (g. 23:33)
Gambit pisze: Krakov proponujesz political fiction, czy odrębny świat, jak np. monastyr?
Raczej to pierwsze.


Edit:
Nowa wersja tabelki. Nadal bez rozstrzygnięcia, ale chyba skłaniamy się ku fantasy jednak. Byłoby miło, gdyby udało nam się podjąć ostateczną decyzję w ciągu najbliższych 24 godzin i 25 minut, dzięki czemu opowieść by wystartowała... w niedzielę powiedzmy.
Ostatnio zmieniony 2012-06-22, 23:36 przez Krakov, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Forvald
Arystokrata
Posty:1863
Rejestracja:2008-06-14, 01:58
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Forvald » 2012-06-22, 23:15

jak dla mnie wszystko poza steampunkiem, już bardziej cyberpunk

ODPOWIEDZ