Star Wars CCG

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
ThePiachu
Osadnik
Posty:185
Rejestracja:2009-01-08, 09:12
Lokalizacja:Łódź

Star Wars CCG

Post autor: ThePiachu » 2009-03-10, 20:26

Jakby ktoś chciał się zapoznać z tą karcianką to postaram się jak nie na najbliższym spotkaniu Smerfa (13.03.2009), to na jakimś kolejnym przynieść kilka prostych talii.

A więc trochę o grze:
Jest to stara dobra karcianka Deciphera. Niestety, nie wychodzi już, ponieważ Decipher stracił licencje na Star Wars, ale gra i tak nadal fajna. Była na tyle dobra, że Decipher wydał na jej podstawie swoją inną grę - Wars. W porównaniu do innych karcianek - gra tylko dwuosobowa (2 strony mocy, więc gra się tylko 1x1), ale za to jest, można powiedzieć, doskonała - nie ma w niej znaczników, liczników czy czegoś podobnego. Podczas gry talia gra rolę mocy, która cyrkuluje w kółko. Celem gry jest 'osuszenie' rezerwy mocy przeciwnika. Zwykle robi się to przez zwycięstwa poprzez wystawianie kart postaci (imperialnych, rebeliantów, obcych itd) i kontrola nimi różnych miejsc w galaktyce, albo wygrywanie walk z postaciami przeciwnika. Tak to wygląda w bardzo dużym uproszczeniu, w praktyce gra rozwinęła się na tyle, że istnieje kilkadziesiąt sposobów pozbawiania przeciwnika mocy (w tym niszczenie planet Gwiazdą Śmierci, zniszczenie wszystkich Jedi, albo nawrócenie Vadera na jasną stronę Mocy), a każda może być realizowana na mnóstwo sposobów.

Gra trwa zwykle około godziny, ale że talie na pokaz są mniejsze niż zwykle się gra, rozgrywka powinna być krótsza.

Awatar użytkownika
Niziol
Szlachcic
Posty:850
Rejestracja:2008-06-03, 00:26
Lokalizacja:... że znowu

Post autor: Niziol » 2009-03-11, 12:56

Hehe, no ja zbieram star warsy już od paru lat. Zbieram zresztą do tej pory i mam sporo kart ale tylko z ciemnej strony. Tak się umawialiśmy z kumplem, on jasna, ja ciemna. Chętnie zagram i chętnie też mogę przynieść swoje karty. Tali to chyba nie mam złożonej ale mogę coś pokombinować.
Nie ma lekko w ciężkich czołgach.

Jaqob napisał/a:
To my mamy jakieś "normalne" spotkania?
Chodzę już drugi rok i na ani jednym nie byłem :shock: .

"Ja nie widzę problemu, że ktoś płaczę po rozmowie ze mną." -Silvanel

Awatar użytkownika
ThePiachu
Osadnik
Posty:185
Rejestracja:2009-01-08, 09:12
Lokalizacja:Łódź

Post autor: ThePiachu » 2009-03-11, 15:22

Fajnie, jakbyś miał cos na wymianę, to możesz przynieść albo napisać. Ja powtórek Rarów mam mało, ale zawsze powinno się coś znaleźć.

Awatar użytkownika
ThePiachu
Osadnik
Posty:185
Rejestracja:2009-01-08, 09:12
Lokalizacja:Łódź

Post autor: ThePiachu » 2009-03-22, 12:16

Ktoś się mnie wczoraj pytał jakie karty mam na wymianę, oto spis (tych rzadszych):
-Padme Naberrie
-Death Squadron Star Destroyer
-Visage of the Emperor
-Executor Meditation Chamber
-Mighty Jabba
-RR'ouruurrr
-Tamtel Skreej
-Lando With Vibro-Ax
-Yoda, you seek Yoda
-Landing Claw
-Yoda's gimmer stick
-Pote Snitkin
-Malakili
-Z-95 Headhunter

WB:
-Bossk
-Charming to the Last
-Noble Sacrifice
-On the Edge
-The Force is strong with this one
-WED-9-M! 'Bantha' Droid
-Luke Seeker
-Look Sir, Droids
-I have you now
-Visage of the Emperor
-The Circle is now complete
-Res luk ra`auf
-Captain Needa
-Obi-Wan Kenobi (może kiedyś BB)
-Target the Main Generator
Ostatnio zmieniony 2009-03-26, 19:52 przez ThePiachu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ThePiachu
Osadnik
Posty:185
Rejestracja:2009-01-08, 09:12
Lokalizacja:Łódź

Post autor: ThePiachu » 2009-05-04, 12:40

By the wqay, ktoś szukał Home One, nie?
http://www.allegro.pl/item625255740_home_one.html

Awatar użytkownika
dekoder
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2009-06-23, 13:13
Lokalizacja:prawie Łódź

Post autor: dekoder » 2009-06-23, 13:21

witam wszystkich miłośników gier karcianych. od kilku lat gram w takie gry jak Władca Pierścieni, Magic the Gathering i kiedyś Doom Troper, SW:TCG, SW:CCG, WARSY. SW:CCG wspominam bardzo miło. Był jedną z pierwszych karcianek, w którą grałem. Nawet byłem na kilku turniejach w Łodzi (nie pamiętam przez kogo organizowanych). Niestety już nie posiadam kluczowych decków do tej gry. Zasad już też mało co pamiętam ale mam jeszcze dwie talie na komonach (jasna i ciemna strona mocy) z pierwszego dodatku. Z chęcią bym z kimś zagrał i powspominał stare dobre czasy. jakby ktoś był chętny to niech odpowie w temacie lub na priva, pzdr!

Awatar użytkownika
ThePiachu
Osadnik
Posty:185
Rejestracja:2009-01-08, 09:12
Lokalizacja:Łódź

Post autor: ThePiachu » 2009-06-24, 22:33

Jeżeli w Łodzi turnieje, to pewnie mój kuzyn organizował. Było kilka w Bla Bla i w Magu.

Awatar użytkownika
dekoder
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2009-06-23, 13:13
Lokalizacja:prawie Łódź

Post autor: dekoder » 2009-06-25, 11:49

Bywałem na turniejach w Dungeonie na ul. Gdańkiej. Możliwe, że znam twojego brata albo ciebie haha. Spotykacie się jeszcze gdzieś żeby pograć w starego SW? Z chęcią bym z kimś zagrał moim deckiem z komonów :) (zawsze to coś można sobie zasady przypomnieć).

Awatar użytkownika
ThePiachu
Osadnik
Posty:185
Rejestracja:2009-01-08, 09:12
Lokalizacja:Łódź

Post autor: ThePiachu » 2009-06-27, 00:11

Już się nie spotykamy, ponieważ on się przeprowadził do Warszawy. Będzie można zagrać kiedyś, ja noszę ze sobą deck z death star 2.

Awatar użytkownika
Eliot
Wędrowiec
Posty:34
Rejestracja:2009-04-25, 22:04
Lokalizacja:Cthulu Fatahn!

Post autor: Eliot » 2009-06-30, 00:26

Chętnie zagram w stare warsy :)
Mój jasny deck to klasyczny Profit (objective You can either profit by this/Or be Destroyed) z niewielkimi dodatkami z Reflections 3.
A ciemną stronę reprezentuje typowy Hunt Down (objective Hunt down and destroy the Jedi).
Mogę zrobić kilka mniej skomplikowanych talii (jak niezwykle zabawny Trooper Assault).
Pojawię się napewno 11.07.2009 , mogę się też umówić w jakimś pubie w tygodniu. Lata nie grałem w SWCCG i chętnie sobie przypomnę :)

Awatar użytkownika
dekoder
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2009-06-23, 13:13
Lokalizacja:prawie Łódź

Post autor: dekoder » 2009-06-30, 08:57

Jestem chętny żeby się spotkać w przyszłym tygodniu na partyjkę SW:CCG. Pożyczenie talii mile widziane :). Jak już wspominałem pozbyłem się wszystkich kart a zostały mi same kaszaniaste ale wezmę je ze sobą to może pomyślimy coś razem nad nimi. Eliot nie pracowałeś w magu?


ODPOWIEDZ