Jaką grę warto polecić? Jaką warto kupić?

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Jaką grę warto polecić? Jaką warto kupić?

Post autor: krew_na_scianie » 2009-06-18, 22:07

Mam nadzieje, że nie zdublowałam już istniejącego tematu..

A mianowicie: chętnie kupiłabym sobie jakąś grę. Szperam, czytam opinie ludzi i recenzję - ale po przeczytaniu już kilku takich rzeczy sama już nie wiem co wybrać. Tak sobie pomyślałam, że może najlepiej będzie spytać się fachowców w tej sprawie.

Chętnie kupiłabym jakąs grę karcianą lub planszówkę, koniecznie po polsku lub chociaż z polską instrukcją. Ah i wolałabym, by nie byłaby to gra kooperacyjna i cenowo oscylowała gdzieś koło wartości 70zł.

Liczę na pomocną dłoń ;-)

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2009-06-18, 22:28

jak chcesz świetną grę planszową to zawsze i wszędzie polecam Grę o Tron, absolutny hist według mnie. Z tańszych pozycji (a GoT taki drogi znowu nie jest)... hmm... ja zaczynałem od Catanu. Jak chcesz tanią grę gdzie gracze się mogą pozabijać to polecam Sabotażyste :P

Bo ja wiem... to zależy czego szukasz, czy chcesz czegoś z fabułą, czy może zręcznościówkę?

Ja sprzedaję jedną grę, w sobotę będę od 13 to możesz przyjść zobaczyć czy ci pasuje :P

Awatar użytkownika
Jaqob
Mieszczanin
Posty:430
Rejestracja:2008-06-05, 16:39
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jaqob » 2009-06-18, 23:10

Sabotażystę...
Skobel: Spróbuj tego, nie powinno pomóc

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2009-06-18, 23:16

No niestety nie będę miała teraz zbyt szybko okazji pojawić się w ŁDK-u. Generalnie preferowałabym coś z fabułą, jakąś np. fajną przygodówkę. Lubię Cytadelę, Gildię, Dungeoneera, może te tytułu bardziej pomogą w doradzaniu.

Z tym Sabotażystą troszkę pechowo trafiłeś :evil: Ale nie będę tu robić offtopu

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2009-06-18, 23:38

Magia i Miecz to klasyka gatunku :P ewentualnie Talisman (czy to nie jest to samo?). Mówi się o Runebound, że jest całkiem bardzo fajne, ale sam nie miałem okazji zagrać :P
Ostatnio zmieniony 2009-06-18, 23:40 przez Gambit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2009-06-19, 05:46

Runebound jest fajne, ale gra zajmuje dużo czasu. Tak z 5-6 h minimum.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-06-19, 08:16

chętnie kupiłabym sobie jakąś grę
To zależy....
Nie mogę Ci pomóc, dopóki nie będę wiedział na ile osób chciałabyś, zęby był a to gra, jak czesto planujesz w nią zagrać (regularnie, czy raz na jakiś czas) jaki jest wiek i czy upodobania grajacych pokrywaja sie z Twoimi, planowany czas gry, czy zamierzasz ja przewozić (np. w celach turystycznych).

Aby dobrze Ci doradzić musielibyśmy znać wiele, wiele odpowiedzi.

Jeżeli masz na mysli jakieś konkretne osoby, z którymi planujesz zagrać znasz je pewnie lepiej od forumowiczów - pomyśl co chciałabyś im pokazać.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2009-06-19, 12:57

To zależy....
Nie mogę Ci pomóc, dopóki nie będę wiedział na ile osób chciałabyś, zęby był a to gra, jak czesto planujesz w nią zagrać (regularnie, czy raz na jakiś czas) jaki jest wiek i czy upodobania grajacych pokrywaja sie z Twoimi, planowany czas gry, czy zamierzasz ja przewozić (np. w celach turystycznych).
To postaram się odpowiedzieć najlepiej jak potrafię. Generalnie myśle, że nie będę miała nazbyt często okazji sobie w nią pograć - ale postaram się, by nie była tylko ostoją dla kurzu. A przedział wiekowy pewnie będzie tak w graniach 22 - 30 lat. Jeśli gra będzie na tyle fajna, to myśle, że spokojnie spodoba się też innym. Planowany czas gry hmm akurat do tego elementu nie mam żadnych wymagań. A na ile osób, w sumie najbardziej optymalnym wariantem byłaby rozgrywka dla 2-6 graczy.

Do tej pory zainteresowały mnie gry: Once Upon a time (tylko ten brak polskiej instrukcji..), Drakon, Munchkin, Fist of Dragonstones, Colossal Arena czy Um Krone und Kragen. I chyba najlepiej zrobię kupując coś z tego zestawu. Znajdą się jacyś zainteresowani w SMF chętni z coś z tego pograć??

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2009-06-19, 13:35

To troll spróbuje cosik też polecić

Shadows over Camelot

Rewelacyjna gra łącząca kooperacje, świetny klimat i mechanikę zdrajcy. Duzo lżejsza i bez porównania weselsza od naszego BSG, chociaż ma już swoje lata i jej mechanika nie jest aż tak dobra.

http://www.gamesfanatic.pl/2005/08/31/r ... ego-stolu/

Mystery of the Abbey

Prosta,wesoła gra, odwołująca się do klasycznego wątku gir z cyklu "kto zabił". Jest także niezwykle śliczna

http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModBanner ... actwa.html

Fury of Dracula

Jedna z moich ulubionych gier, szalone polowanie na wrażego wampira po całej Europie.

http://www.gamesfanatic.pl/2007/08/27/fury-of-dracula/


Co do tytułów nad którymi się zastanawiasz to odradzilbzm zdecydowanie .

Munchkina + nudzi się niezwykle szybko, jak tylko karty się opatrzą i zniknie śmiech, gra umiera .

Drakon + ja osobiście bardo lubię ten tytuł jednak, poleciłbym raczej jaskinie trolla, grę podobna w klimacie, a o zdecydowanie lepszej mechanice. Jednak jakbyś chciała kupić Drakona, to Silvanel u nas na forum ma do sprzedania egzemplarz z tego co pamiętam.

Powodzenia w wyborze.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Tjal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2009-06-23, 14:32

Poleciłeś na prawdę fajnie zapowiadające się gry Tjal i kiedyś przy posiadaniu lepszych funduszy może się na nie skusze (w Mystery of the Abbey baardzo chętnie bym zagrała) ;-) Ostatecznie wybrałam - Fist of Dragonstones, a czy słusznego to się zobaczy w praktyce. A za wszystkie rady serdecznie dziękuje!

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2009-12-07, 22:29

Przepraszam, że zaraz pod jednym moim postem ląduje kolejny - no ale to dla odświeżenia tematu. Czy znalazłby się ktoś mający styczność z grami jak "Blue Moon - The Game" lub "Legenda: Czas Bohaterów"? Bo mi ciężko obiektywnie stwierdzić po takiej ilości kolorowych elementów czy gry faktycznie są warte swojej ceny. Nie chciałabym gry za prostej ani też nazbyt trudnej, coś na poziomie myśleniowymi "Cytadeli".

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2009-12-08, 19:09

Mogę ci opchnąć Legendę za 50 zł :P. Jak masz droższą ofertę to się nie opłaca. Jeśli blue moon to gra w której zbiera się złoto, czy tam smocze łuski za budowanie miasta z kryształów to gra jest ciekawa, ale z kolei mnie nie porwała jakoś szczególnie.

Legenda to gra w stylu hack'n'slash'n'exp. O niczym innym w tym nie chodzi. Misje są sformułowane w identyczny sposób i mają zasadniczo dwa poziomy trudności.

Jeśli szukasz coś do 100 zł na dłuższą chwilę gry, to wydaje mi się, że ciekawą kooperacją jest pandemic, albo jeśli wolisz coś co szybko się nie nudzi to może carcassone. Tyle ode mnie :P

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2011-09-29, 08:39

Chcę kupić grę w prezencie bratowej. Pomyślałam nad jakąś fajną grą logiczną, wstępnie mój wybór padł na Katamino. A może znacie jakieś inne, równie dobre, może nawet lepsze tytuły? Ewentualnie w miarę prosty tytuł dla dwóch osób, ale jednocześnie dobrze grywalny dla pojedynczego gracza.

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2011-10-11, 18:37

Gambit pisze:Jeśli blue moon to gra w której zbiera się złoto, czy tam smocze łuski za budowanie miasta z kryształów to gra jest ciekawa, ale z kolei mnie nie porwała jakoś szczególnie.
To, o czym piszesz, to Blue Moon City - i jest to bardzo fajna gra, zwłaszcza na wstęp, bo ma mega proste reguły, a trochę jednak trzeba kombinować. Na ŁPGu bywa, bo ma ją Ezi. Polecam.

surfer063
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2015-01-21, 09:56
Lokalizacja:polska
Kontakt:

Post autor: surfer063 » 2015-01-21, 09:58

Poszukuję jakiegoś miejsca, w którym można kupić tanio gry planszowe, poznań. Czy ktoś poleci jakieś miejsce?
Ostatnio zmieniony 2015-01-21, 09:59 przez surfer063, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ