ŁPGowie wieści

Najnowsze informacje o zbliżającym się ŁPGu

4-5 czerwca 2011

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-09-14, 10:30

Nie jest tak źle. Przejście z Wydziału Nauk Geograficznych (gdzie będzie główna część konwentu) do Wydziału Filozoficzno-Historycznego (gdzie będzie m.in. ŁPG) to raptem jakieś 10 minut. Biorąc pod uwagę inne lokacje, jakie były brane pod uwagę - mogło być dużo gorzej pod tym względem.

A jeśli chodzi o frekwencję - spodziewam się, że będzie podobna do lipcowej, może minimalnie lepsza ale to dlatego, że ta lipcowa była wyjątkowo uboga w tym roku. Gdyby nie to, ŁPG na Kapitularzu byłby znów najmniejszym w roku. Nie bardzo mamy też przestrzeń na to, by pomieścić dużo więcej ludzi.
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Waymar
Mieszczanin
Posty:447
Rejestracja:2012-07-20, 20:45
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Waymar » 2016-09-14, 11:48

Tak, szkoła noclegowa na Więckowskiego. Tam będą też sesje RPG i Larpy. Na Historii ŁPG, wystawcy, Aula, turnieje i kilka innych atrakcji. Większość programu na Geografii.

Oczywiście, idealnie byłoby zmieścić wszystko w jednym miejscu, ale znalezienie odpowiedniego w dobrej lokalizacji, no i odpowiedniej cenie, na pewno wcale nie jest łatwe.

kavinsky - nie, poprzednia lokalizacja nie była dobra, były to obrzeża miasta, teraz jesteśmy w centrum, dzięki czemu na pewno będzie szansa na większą frekwencje.

Co do programu - wszystkich nie da się zadowolić, ale na szczęście słyszałem też dużo pozytywnych opinii.

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-09-14, 21:15

kavinsky pisze: Aha, czy ja dobrze rozumiem, że tam w budynku Fil-His będzie na wszystko wstęp całkowicie otwarty (i całodobowy), czy to tylko części ŁPG dotyczy?
Jeśli się nie mylę, do darmowy będzie dostęp do pierwszego piętra, gdzie będzie ŁPG i aula z wystawcami. Wyżej będą już inne atrakcje, dostępne za okazaniem wejściówek.

kavinsky pisze:Średnio zresztą rozumiem to przenoszenie, lokacja była wcześniej całkiem dobra i nie było tłoczno (a nawet rok temu trochę ziało pustkami).
Wiem, że mieli swoje powody, Czy to dobrze czy źle dla Kapitularza - okaże się. Myślę natomiast, że to lepiej dla ŁPG-a. Lokalizacja bliżej centrum wydaje się korzystniejsza dla naszych stałych bywalców, a na ich obecność szczególnie liczymy. Trochę trudniej będą mieć ludzie, którzy przybędą głównie na Kapitularz, a dla których gamesroom byłby takim "zapychaczem" między jednym punktem programu a drugim. Ale na to niestety nie możemy nic poradzić. Oczywiście szkoda, że miejsca dostaliśmy tyle, ile dostaliśmy. Mam nadzieję, że się jakoś pomieścimy / rozłożymy w czasie.
kavinsky pisze: Z innej beczki: znajomy mnie dopytuje, czy będziecie mieć w wypożyczalni Dead of Winter, czy ma wozić własne. A jeśli już przy tym jestem, inne interesujące mnie tytuły to nowe Fury of Dracula, Eldritch Horror i może X-Com.
Dopisuję sobie do listy zapotrzebowań. Jest bardzo duża szansa, że będą wszystkie te tytuły.
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Waymar
Mieszczanin
Posty:447
Rejestracja:2012-07-20, 20:45
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Waymar » 2016-09-14, 23:22

Kavinsky - wcale nie chce Cię przekonywać, rok temu nic Ci się nie podobało, teraz też nie, podejrzewam że co by się nie działo w latach kolejnych, będzie podobnie. Ale to zrozumiałe, nie każdego musi ciekawić coś takiego jak konwent.

Teraz dystans między lokacjami (zwłaszcza szkołą - bo pomiędzy historią i geografią jest jakieś 500 metrów) to rzeczywiście wada.
Ale lokalizacja ma ogromne znaczenie dla całej imprezy - by konwent okazał się sukcesem, musi przyciągnąć też wiele miejscowych fanów, również tych "kanapowych". Sam mam wśród znajomych takich, którzy na ŁPGach w centrum bywali, program Kapitularza w poprzednich latach im się podobał, ale nie zdecydowali się przyjechać właśnie ze względu na lokalizacje. A możliwość wybrania się po wyjściu z konwentu do jednego z setek lokali przy Piotrkowskiej i w okolicy, by coś zjeść czy czegoś się napić w porównaniu z możliwością pójścia jedynie do kilku osiedlowych punktów ma też wielkie znaczenie dla wielu przyjeżdżających.

sympara'menoi
Szlachcic
Posty:812
Rejestracja:2013-12-17, 01:27
Lokalizacja:Łódź

Post autor: sympara'menoi » 2016-09-15, 15:17

Masz rację, że Magia i Myszy nie są smerfowe, pochodzą z Gralni. Ale inni będą lepiej ode mnie wiedzieli, czy pojawią się na ŁPG. :P

Ale generalnie chciałam tylko jeden grosz dorzucić do dyskusji o lokalizacji. Tamta była w miarę w porządku, choć brak możliwości wyskoczenia na chwilę (Piotrkowska) rzeczywiście był wadą.
Jednak cieszę się, że w tym roku Kapitularz będzie gdzie indziej... Widzieliście rondo Sybiraków (niedaleko od tamtej szkoły)? Aktualnie jest przerobione na gigantyczną piaskownicę. Tak, mpk jeździ nadal po Przybyszewskiego, ale mimo to remont skrzyżowania dla niektórych kapitularzowiczów/łpegowiczów mógłby być problemem. Ciekawe, czy to było brane pod uwagę przy zmianie lokalizacji.
symparanekromenoi

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2016-09-15, 23:49

kavinsky pisze:
Traci też chyba dla mnie sens branie wejściówki na sam konwent, gdzie standardowo program nie jest atrakcyjny (jak co roku przyciągają mój wzrok może ze dwa punkty)...
...Jestem bardzo zainteresowany ŁPG, nie jestem zupełnie zainteresowany przyległym konwentem. Jeżeli nie jestem zainteresowany, to nie jestem zainteresowany i podobnie jak w zeszłym roku nie przekonasz mnie. Konwent mnie nie targetuje zawartością po prostu, nawet jako aktywnego erpegowca. ŁPG targetuje.
Pozwól, że sparafrazuję - standardowo wielu ludzi nie jest atrakcyjnych, jeszcze więcej ludzi - szczególnie w naszym kraju - to prawdziwi narzekalscy. Skosztują w różnych lokalach kilkudziesięciu dań i moooże im jedno nawet zasmakuje. Albo wejdą do antykwariatu zapchanego książkami i oczywiście niczego dla siebie nie znajdą itd.
Sam piszesz, że Cię konwent nie targetuje, więc wnoszę, że dla Ciebie faktycznie nie jest atrakcyjny ex definitione. Podobnie w moim przypadku - nie targetuje mnie wystawa kaktusów, choć to niekiedy b. wdzięczne i o osobliwych gabarytach rośliny. Nie targetuje mnie współczesne czy nawet bardziej klasyczne malarstwo polskie, swoją zawartością po prostu.
Tylko że ja nie wchodzę na forum miłośników roślin zielonych z tekstem, że wystawa jak zwykle mało atrakcyjna, tylko kilka okazów przykuło moja uwagę. Albo nie komentuję w szerszym gronie miłośników sztuki pewnej wystawy jako tradycyjnie nieciekawej, w której tylko kilka prac było wartych bliższego przyjrzenia się.
Przecież sam Kapitularz ze swymi punktami programu nie jest obowiązkowy. Przecież nie muszą Cię interesować jakieś prelekcje, panele, konkursy itp. dotyczące filmów seriali, literatury sf&f, horroru, nauki, popkultury etc.
Ale proszę, nie wypowiadaj się tak autorytatywnie, że coś jest kiepskie, skoro z definicji Cię to mniej interesuje od np. erpegów. Pamiętaj, że jesteś na forum fanów erpegów i fantastyki (faktycznie w nazwie brakuje nam w środku "planszówek"), spośród których wielu już od dłuższego czasu się tą nie-erpegową gamą zagadnień zajmuje, interesuje, czyta, ogląda filmy, dyskutuje itd. Nasi ludzie jeżdżą również regularnie na konwenty dla ich części prelekcyjno-panelowej, a nie tylko dla sesji erpegowych.
Ja bym jeszcze rozumiał, gdybyś tak podsumował np. blok RPG tegorocznego Kapitularza - sam jako doświadczony i aktywny gracz czy MG masz i dużą wiedzę, i doświadczenie, możliwe że na innych konwentach wysłuchałeś sporo prelekcji czy paneli dyskusyjnych w tym temacie. Powiem więcej, prawdopodobnie bez najmniejszych problemów mógłbyś samemu przygotować i poprowadzić jakieś punkty programu w ramach bloku RPG. W zasadzie na ładnych paru wcześniejszych konwentach mnie samemu zdarzyło się pokręcić nosem na mało ciekawy - dla mnie - blok tematyczny (np, horrorowy, konkursowy), który mnie na dzień dobry tematycznie interesował i pozwoliłem sobie na pewne słowa krytyki w gronie konwentowych znajomych.
Ale u Ciebie wyczułem tak jakby jednoznacznie negatywną i krytyczną opinię o samym Kapitularzu, co do którego w którejś z poprzednich edycji i mnie program wydał się może nie tak atrakcyjny, ale akurat w tym roku naprawdę jest w czym wybierać - sporo bloków programowych, sporo fajnych punktów programu, o ile... kogoś to interesuje. A do tego zainteresowania nikt nikogo nie zmusza.
Dlatego - reasumując - postaraj się nieco mniej dosadnie wygłaszać opinie, które zacytowałem na wstępie, po prostu weź poprawkę na to, gdzie taką opinie wygłaszasz. Bo ja ją szanuję jako Twoje zdanie, ale nie jest zbyt zręcznie obnoszenie się z takimi stwierdzeniami akurat na tym forum. Bo może weź pod uwagę jedną rzecz - nie rób z siebie jakiegoś konwentowego arbitra elegantiarum, którego opinia jest "jedyna słuszna", gdyż - nie jest. Bo czytając Twoją wypowiedź można odnieść wrażenie, że standardowo program nie jest atrakcyjny bo... Ty tak uważasz. Tak uważasz, mimo że Cię to, jak dalej wspomniałeś, nie targetuje. Więc raczej nie jesteś autorytetem, którego głos w temacie, czy konwent jest interesujący, byłby opinią obiektywną, miarodajną, popartą możliwością porównania imprezy z wieloma innymi, w których wcześniej uczestniczyłeś. Ja, dla przykładu, mógłbym się o taką opinie pokusić (w końcu zaliczyłem grubo ponad setkę konwentów), podobnie inni ludzie od nas mając w bagażu doświadczeń kilkanaście/dziesiąt takich imprez na rozkładzie. Ale nawet gdyby, to raczej nie zrobilibyśmy tego tylko w oparciu o program imprezy, a dopiero po jej zakończeniu. Bo - uwierz doświadczonym bywalcom konwentowym - czasami program w informatorze konwentowym jest znacznie bardziej ciekawy od tego, którego realnie doświadczymy, jak się okaże, że punkt programu to jedno, lecz kiepski prelegent to drugie. A czasem bywało odwrotnie - taki sobie - z pozoru - punkt prorgamu okazał sie bardzo ciekawy, poprowadzony dowcipnie, z werwą i na temat. Dlatego negatywne opinie bezpieczniej jest wygłaszać a posteriori.
Ja bardzo chętnie pogadam z Tobą w realu w temacie np. czego Ci zabrakło w programie Kapitularza, czy też jakie punkty programu by ewentualnie bardziej Cię skłoniły do poważnego rozważenia wykupienia akredytacji. I wyjaśniam od razu, że w 100% się z Tobą zgadzam w kwestii atrakcyjności konwentu w aspekcie opłaty za wejście na imprezę. Jeżeli faktycznie programowo cię Kapitularz nie kręci, to słusznie powinieneś się nastawić na nasz ŁPG.
Ostatnio zmieniony 2016-09-15, 23:54 przez GoodNecromancer, łącznie zmieniany 1 raz.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Avalanche
Arystokrata
Posty:1779
Rejestracja:2008-06-03, 10:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avalanche » 2016-09-16, 18:00

kavinsky pisze: Bezpieczniej było więc wzruszyć ramionami i pozwolić nie podobającym ci się postom zniknąć, zamiast roztrząsać nie wiadomo co i nie wiadomo po co. No nie było to obowiązkowe i nikt nie zmuszał po prostu.

Absolutnie się z tym zgadzam!
Ta dyskusja mało pasuje do ŁPGowych wieści i nie ma co dalej pisać postów nie na temat. ;-)
Where life had no value, death, sometimes, had its price.
That is why the bounty killers appeared.

Awatar użytkownika
Waymar
Mieszczanin
Posty:447
Rejestracja:2012-07-20, 20:45
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Waymar » 2016-09-16, 22:22

Albo może - tu prośba do moderatora :) - najlepiej założyć temat "Kapitularz 2016" w odpowiednim dziale i tam przenieść tą dyskusje. A poza tym będzie można tam dorzucić program, sposoby dojazdu i różne inne przydatne informacje itp.

sympara'menoi
Szlachcic
Posty:812
Rejestracja:2013-12-17, 01:27
Lokalizacja:Łódź

Post autor: sympara'menoi » 2016-09-26, 03:08

kavinsky pisze:Sorry za zabijanie czasu przy wypożyczalni nad ranem, brak snu robi swoje.
Nie "sorry", tylko dzięki za Twoje towarzystwo - i że dzięki Tobie możemy powiedzieć, że ktoś grał całą noc. :P Bo inaczej w pewnych momentach to już byłoby tylko pilnowanie gier, a nie "praca w wypożyczalni".
symparanekromenoi

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-09-26, 18:00

kavinsky pisze:nasze pozakapitularzowe sesje RPG nam wyszły
Bardzo mnie to cieszy. Daj znać, gdybyś planował podobną akcję na listopadowym ŁPG-u. Będziemy mogli nagłośnić temat odpowiednio wcześniej, a może i osobna sala na RPG-i się znajdzie.
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Serein Expire
Wędrowiec
Posty:64
Rejestracja:2012-04-01, 00:05
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Serein Expire » 2016-09-26, 21:43

Hmm... a może bardziej po prostu rozreklamować sesję RPG?
Bo podejrzewam, że sporo osób nawet nie wie co to jest. I nawet mimo braku inicjatywy z ich strony do poznania tego, to jednak wielu osobom mogłoby się to spodobać jakby już zobaczyli.
Np. głównie na FB, napisać, że na tym ŁPGu będzie możliwość wzięcia w takiej udziału na zapisy i w skrócie napisanie co to w ogóle jest.
"For every living person there are generations of dead. Which realm would you rather rule?"—Liliana Vess

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-09-26, 21:52

Serein Expire pisze:Hmm... a może bardziej po prostu rozreklamować sesję RPG?
Bo podejrzewam, że sporo osób nawet nie wie co to jest. I nawet mimo braku inicjatywy z ich strony do poznania tego, to jednak wielu osobom mogłoby się to spodobać jakby już zobaczyli.
Np. głównie na FB, napisać, że na tym ŁPGu będzie możliwość wzięcia w takiej udziału na zapisy i w skrócie napisanie co to w ogóle jest.
To miałem na myśli, ale przecież nie będę się narzucał ;) Poza tym liczę na to, że RPG-i w jakiejś zorganizowanej formie i tak się w listopadzie pojawią, choćby za sprawą mistrza Foresta :)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-10-18, 19:43

Nadchodzi 33 Łódzki Port Gier, pora więc zresetować wieściowy licznik :)

Wieść 1:
W ŁPG-ową niedzielę (27 listopada 2016) odbędą się u nas Eliminacje Mistrzostw Polski w grę Neuroshima Hex 3.0.
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Waymar
Mieszczanin
Posty:447
Rejestracja:2012-07-20, 20:45
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Waymar » 2016-10-19, 14:04

I już możecie (znaczy wszyscy z Was, którzy nie są Smerfami) się na turniej zapisywać, do czego mocno zachęcamy. Zapisy poprzez wiadomość na profil facebookowy ŁPGa, albo poprzez maila lodzkiportgier@gmail.com

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-10-27, 23:29

Wieść 2:
Nadciągają nowości od wydawnictwa Egmont, a wśród nich wszystkie gry z serii "Egmont Geek" - czyli tytuły dla bardziej zaawansowanych graczy:
Hansa Teutonica
Antarktyda
El Gaucho
Imperial 2030
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

ODPOWIEDZ