Kroniki Czarnej Kompanii - Glen Cook

Forum do zamieszczania recenzji.

Moderator:Elmo

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Kroniki Czarnej Kompanii - Glen Cook

Post autor: Elmo » 2011-12-18, 21:57

"Ciemność walczy z mrokiem, gdy pokryci bliznami najemnicy z Czarnej Kompanii bezwzględnie wykonują swą robotę. Wszelkie wątpliwości zostają pochowane razem z poległymi towarzyszami broni. Pogrążone w wojnie krainy z nadzieją oczekują wypełnienia pradawnego proroctwa, wieszczącego narodziny Białej Róży, która może odmienić losy świata. W wypełnieniu proroctwa lub w jego zniweczeniu kluczową rolę może odegrać Czarna Kompania. Kogo będzie stać, by zdobyć lojalność ostatniej z odwiecznych Kompanii, i komu zaufa Konował i zgraja jego najemników?

Zebrane w jednym tomie pierwsze trzy części serii, która zrewolucjonizowała fantasy. Nowa edycja cyklu o Czarnej Kompanii składać się będzie z czterech tomów: Kroniki Czarnej Kompanii, Księgi Południa, Powrót Czarnej Kompanii, Zagłada Czarnej Kompanii.
"Czarną Kompanią Glen Cook w pojedynkę dokonał rewolucji na polu fantasy - z czego mnóstwo czytelników wciąż nie zdaje sobie sprawy. Sprowadził opowieść do poziomu zwykłego człowieka, porzucając zużyte schematy królów, książąt i złych czarnoksiężników.
Było to niczym lektura powieści o wojnie w Wietnamie czytanych na haju".
Steven Erickson"
Cytowane z http://selkar.pl/_p_143811.html

Zanim zabrałem się do lektury, słyszałem wiele dobrego o tej książce i mówiąc szczerze, nie przejechałem się na tym. Najbardziej w tej lekturze podobało mi się to, że opisuje losy w zasadzie nic nie znaczących osób, a nie herosów którzy mrugnięciem oka potrafią przenosić góry. Polecam wam ją przeczytać. Po prostu kanon literatury fantasy.
Ostatnio zmieniony 2017-01-06, 18:11 przez Elmo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2011-12-26, 21:58

Całość w nowym wydaniu już od roku mam na półce ;-)
A pierwszy raz zabrałem się za to z 10 lat temu jeszcze w starym wydaniu. Polecam!
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Zablokowany