Dyskusja wstępna

Pod batutą Elmo

Moderator:Elmo

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Dyskusja wstępna

Post autor: Gambit » 2014-02-18, 01:16

Nowe forum dla odświeżenia starej inicjatywy. Nie jestem pewien, czy wszyscy widzą temat. Wkrótce na pewno dołączą do nas inne osoby. Póki co dostęp powinni mieć: Elmo, Ja, Avidma, Skobel, Jet, Ziele, Rincewind i MJ.

Dla mnie Elmo jest w tej inicjatywie głównodowodzącym z paru względów (zaczynając od niechęci do całkowitej i pełnej demokracji, kończąc na tym, że to właściwie on ma jakieś pomysły i chce angażować ludzi).

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2014-02-18, 01:44

==========================================================
W linku poniżej jest przedstawiona moja wizja projektu, dodatkowo umieściłem tam przewidywane problemy oraz co trzeba będzie zrobić.

https://www.dropbox.com/s/5d99dzdbin3vr ... 2.0%20.pdf

==========================================================
Jako iż sporo pomysłów padło w zamkniętej części dla Smerfów, umieszczę tutaj cytaty oraz mój komentarz do pomysłów.
Ja myślałem, czy by nie spróbować rozkręcić sesji dla wszystkich w coś szybkiego i prostego, jak np. InSpectres, bez limitu miejsc. Każdy zainteresowany tworzy postać a kilku MG umawia się na scenariusze i timeline. Takie sesje to max 2-3 godziny jak ludzie nauczą się grać, a wspólny świat brzmi super.
Fajny pomysł, który wymaga dopracowania.
Przecież tworzenie postaci to część zabawy. Jeśli mamy promować rpg, zapoznawać z systemami, to potencjalni gracze właśnie powinni mieć możliwość stworzenia postaci.
Wynika to z tego, że nie raz robienie postaci wymaga dużo czasu, którego się nie ma. Jeśli by był pomysł jak to rozsądnie zrobić aby był czas na sesję i na tworzenie postaci, to jestem za.
Dobrze by było, aby Garść Przygód nie stała się kolejną grupą gdzie umawia się na RPG. Zrobić z tego stałe miejsce, gdzie człowiek może przyjść zagrać i pogadać o RPG. Zawrzeć to w zebrania smerfa.

"Wiecie spotykamy się około 15 w soboty. Przez godzinę gadamy luźno o RPG po czym możesz zagrać sobie sesję"

Ustawiamy się na głównym stole przed salą i gadamy tak by ludzie pierwsze co widzą to my gadający głośno o RPGach. Uśmiechamy się i udajemy, że nie jesteśmy nerdami i mamy dziewczyny. Pokazać to w ciekawym świetle. Dać miejsce nowicjuszom, gdzie mogą się zapoznać z tematem.
Myślałem nad tym, początkowo myślałem aby spróbować wrócić do dawnych smerfowych zebrań tematycznych, ale nie widzę jakiegoś rozsądnego sposobu organizacji tego. Można na ten temat omówić na spotkaniu.
==========================================================

Jeszcze jedną rzecz zaznaczę: Chcę abyśmy tutaj wspólnie rozmawiali i dyskutowali, a nie kłócili się, który system jest lepszy itp.. Jeśli zauważę, że ktoś wprowadza niepotrzebny ferment w grupie to niestety podziękuję mu.

==========================================================

Termin na spotkanie, na którym obgadamy nasze tutejsze pomysły proponuję 01.03.2014.
Przed spotkaniem fajnie by było, gdyby wszyscy przeczytali:

-> http://pl.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T._(zarządzanie)

-> http://pl.wikipedia.org/wiki/Analiza_SWOT

Na samym spotkaniu, chcę abyśmy wspólnie ustalili konkretne cele na pół roku oraz sposób realizacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Borek
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:245
Rejestracja:2009-03-25, 20:57
Lokalizacja:Aleksandrów Łódźki

Post autor: Borek » 2014-02-18, 09:30

To napiszę coś.

Co do gry ze wspólnym Timelinem to InSpectres mógłby się sprawdzić. Choć taka seria mogłaby powstać w późniejszym okresie po 3-4 miesiącach. Pomysł jest fajny, ale wymaga zaplanowania. Może nawet oddzielny blog ze spisem postaci istniejących i tym co się działo na sesjach. Taki RPGowy serial. Ba! Nawet można by zrobić coś w rodzaju podcastu radiowego "Welcome to Night Vale". To by nadawało się super na reklamę dla projektu. Ale wymaga od nas 2 godziny czasu na dwa tygodnie i dobrego mikrofonu.

Co do rzeczy zawartych w pliku:
Zmiana nazwy - wydaje mi się, że Garść Przygód jest dobrą nazwą. Jest już gdzieś w przestrzeni i nie trzeba będzie tłumaczyć obeznanym osobą o czym dany projekt jest.

Jak promować - na starcie trzeba postawić na internety (:D captain obvious) i pocztą pantoflową. Trzeba zrobić SPAM listę forów i stron na których można wstawiać informacje (usiąść w internety i posprawdzać te strony i spisać). Do tego można założyć to do Akcji Grywalizacji na zasadzie: Grasz masz cz punkty. Czy coś. (Nie mam zielonego pojęcia jak Akcja Grywalizacja działa naprawdę)

Plan Działania/Ankiety/Regulamin - Tak. Choć dla ułatwienia można by ustawić to wszystko na Google Drive - jedno miejsce, oddzielny mail, porządek. Po pierwsze możemy tam edytować swoje własne dokumenty i komentować je. Jednocześnie można ustawić to tak, by odpowiednie pliki były widoczne (Regulamin) i tworzyć ankiety. (To jest taka reklama, bo podpisałem pakt z diabłem (Google) i teraz nie mogę przestać mówić o Google Drive :D). A tak na serio to mam już stworzony schemat do działania w tym systemie i można by go zaadoptować.

Brak ludzi na sesje - Z dobrą reklamą problemem będzie za dużo osób. Trzeba pomyśleć o backupowym mistrzu gry co prowadziłby dodatkowym graczą. Nie można nic z tym zrobić oprócz zapobiegania i reklamowania. Więc można to zrobić dobrze.

Co do publikowania i pisania przygód do przyszłej publikacji. Stworzyłem ostatnimi czasu specjalny format do spisywania sesji RPG w którym nie uwzględniamy mechaniki, tylko fabułę. Wszystko szybkie i proste. Właściwie znajduje się na jednej kartce A4. Pomysł stworzony do innego projektu. Ale rozmawiałem z Elmo (czy twoja ksywa się odmienia? Z kim Elmo, Elmem Nie umiem w polski) i stwierdziłem, że się nada. Jednocześnie pomożemy sobie nawzajem - Ja dam format i miejsce na publikowanie sesji, Garść Przygód doda swoje materiały z logiem garść przygód i nazwą twórców.

Przykład: https://drive.google.com/file/d/0B1899J ... sp=sharing (Jeszcze nie poprawione, bo korektor jest w górach :D). Ogólnie proste i możliwe do adaptacji. Odseparowane od systemów istniejących, więc mechaniczne rzeczy zostają do przyszłych osób chcących skorzystać.

Właśnie: Czy nie trzeba zrobić ciekawego logo na przyszłość? Kto umie w obrazki?

P.S. Miałem napisać coś o dokumentach i zarządzaniu projektami. Ale zapomniałem w trakcie pisania co. :D
Ostatnio zmieniony 2014-02-18, 09:32 przez Borek, łącznie zmieniany 1 raz.

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2014-02-19, 08:14

Widzę temat, potwierdzam.

Do mądrych artykułów dorzucam językoznawcze Maksymy Grice'a:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cooperative_principle

Ja postawię sprawę prosto z mojej strony - mnie interesuje zjawienie się w ŁDKu, żadnej innej lokacji, i poprowadzenie gry którą chcę poprowadzić, zgodnie z planowanym terminarzem.

Nie pakuję się w żadne serialowe rpgi, których nie lubię, a trwające x czasu ani w żadne akcje promocyjne typu wrzucanie spamu na forach czy inne audycje amatorskie.

Borek >>> za dużo ludzi na sesję, wolne żarty.
Ostatnio zmieniony 2014-02-19, 17:51 przez Lukrecjusz, łącznie zmieniany 3 razy.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2014-02-26, 18:25

1. Czas
1a) kolejność/rotacja zgłoszeń
2. Miejsce
3. Ludzie
3a) Twarz projektu
3b) aktywizator/ v-ce szef
4.Target
5. Spoiwo
(rozwijajcie i poszerzajcie listę)

blog? podstrona na smerfie nie wystarczy?
reklama? myslę, ze pocztą pantoflową jesteśmy w stanie rozpędzić się na 4 sesje, w miedzyczasie urodzi się komunikat, który chcemy przekazać
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2014-02-27, 19:24

Skoblu, targetem imprezki są całkowicie losowi ludzie. Możliwe, że skończy się na tym, że znajomi będą grać u znajomych, a ktokolwiek nowy poczuje hermetyczność i sobie odpuści.

Spoiwo, haha, celne sformułowanie. RPG i #odfanówdlafanów.

Oczywiście jest to żart. Spoiwem może być miejsce gry i otwartość, choć tą otwartość czas szybko zweryfikuje.

Ja postulowałbym by myślą przewodnią były nowe gry - tyle tego mamy, nie ma z kim grać, ludzie niby by chcieli, ale więcej jak jednego chętnego na raz ciężko znaleźć.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2014-02-27, 20:00

W przyszłym tygodniu przeczytam całość i dokładniej odpiszę, a na razie krótka odpowiedź.
Ja postulowałbym by myślą przewodnią były nowe gry - tyle tego mamy, nie ma z kim grać, ludzie niby by chcieli, ale więcej jak jednego chętnego na raz ciężko znaleźć.
Proponuję podzielić się, by w miarę równo prowadzić znane tytuły oraz te bardziej "indie". Nowych ludzi w temacie rpg może zaciekawić bardziej znany system o którym kiedyś słyszeli (zapewne tyle dobrego :roll:), ale nie należy pomijać osób, które już "zjadły zęby" na rpg i chciałyby spróbować czegoś świeżego (ja do dzisiaj nie zagrałem w Honor i Krew i Deathwatcha, odpuściłem sobie, ale kiedyś chciałem).
Utrzymanie szerokiego wachlarza systemów będzie trudne, ale bardzo pomocne przy kierowaniu w naszą stronę zainteresowania zarówno fandomu, jak i "nowych".

Do znanych zaliczam takie opcje jak (kilka propozycji):
- Neuroshima
- Dedeki
- Warhammer
- Earthdawn
- World of Darkness

Do "indie" wliczam (niekoniecznie idiasy, po prostu systemy z bardziej wąskim gronem graczy lub mało znane u nas):
- Wolsung (można się kłócić, ale takiej popularności jak chociażby Neuroshima nie osiągnął, kiedyś niemal każdy siedzący w rpg słyszał i grał w Neuro)
- Robotica
- Honor i Krew
- Inspectres
- Crystalicum
- 13Age
- Only War (bo mam i mi się kurzy)

Fajnie by było, gdyby znalazło się również miejsce dla systemów "archaicznych", tych legend o których wszyscy kiedyś słyszeli, ale nikt nie miał okazji zagrać:
- Deadlands: Hell on Earth
- Kryształy Czasu
- Wampir: Mroczne Wieki (tutaj mogłem spudłować)

Dobrze byłoby również oferować szeroki zakres klimatów, raz coś z fantasy średniowiecza, raz feudalna japonia, innym razem sci-fi, a kolejnym współczesność.

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2014-02-27, 21:35

Bez lobbingu na rzecz grania w nowe nie ma co ruszać. Co więcej - lepiej nawet odrzucić przerdzewiałe młoty!

Serio, na bułczenie w dedeczki czy warhamra można się umówić zawsze i wszędzie, bez zobowiązań, i też bez grania. Po co zabierać cenny czas i miejsce, które lepiej przeznaczyć na grę będącą czymś nowym.

I tak ludzie wybiorą na co idą. Dobrze by stworzyć kilka równoczesnych gier, różnych typów, lecz bez przestarzałych klasyków. Każdy to już grał, zna na wylot, etc. Szkoda czasu na wieczne powtarzanie się.

I tak najlepszą opcją w tym wypadku jest moim zdaniem to, by osoba przewodnicząca ruchowi trzymała organizację żelazną ręką. Kto się sfocha, ten sobie pójdzie, najwyżej inicjatywka upadnie i poczekamy sobie do kolejnej.

Wszystkich się nie zadowoli.

Awatar użytkownika
Borek
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:245
Rejestracja:2009-03-25, 20:57
Lokalizacja:Aleksandrów Łódźki

Post autor: Borek » 2014-02-27, 22:29

Ja postawię sprawę prosto z mojej strony - mnie interesuje zjawienie się w ŁDKu, żadnej innej lokacji, i poprowadzenie gry którą chcę poprowadzić, zgodnie z planowanym terminarzem.

Nie pakuję się w żadne serialowe rpgi, których nie lubię, a trwające x czasu ani w żadne akcje promocyjne typu wrzucanie spamu na forach czy inne audycje amatorskie.
Ok. To daj inne pomysły zamiast negować inne. Jak nie chcesz brać udziału to będziesz po prostu prowadził gry. Może fakt słabego pomysłu na promowanie jest problemem małej ilości graczy. Samo prowadzenie i zjawianie się nic nie pomoże. Nie można promować grania, graniem. Trzeba wyjść trochę dalej. Inaczej: Nie można promować czytania za pomocą czytania.
Borek >>> za dużo ludzi na sesję, wolne żarty.
Ja mam ten problem. U mnie problemem jest tylko czas. Po moich sesjach ludzie ze mną rozmawiają i zostawiają kontakty.

Kończąc nigdy niechciane osobistości.

Co do Blogu - tak można i powinno się go podciągnąć pod stronę SMERFa. Ale trzeba sprawić, że wchodząc na tą podstronę "Garść Przygód" się rzucała w oczy. Choć jest to moja niechęć do aktualnej strony SMERFa, a dokładnie kolorów itd. - Patrzmy na to jak jest zrobiona podstrona dla Łódzkiego Portu Gier.

Co do Gier.

Nie widzę powodu tej dyskusji. Każdy prowadzi coś innego. Jedni wolą prowadzić nowe gry, inni stare. Więc blokowanie i "lobbowanie" czegokolwiek nie ma sensu. Niech będzie wybierać Mistrz Gry.

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2014-02-28, 05:42

Ok. To daj inne pomysły zamiast negować inne. Jak nie chcesz brać udziału to będziesz po prostu prowadził gry. Może fakt słabego pomysłu na promowanie jest problemem małej ilości graczy. Samo prowadzenie i zjawianie się nic nie pomoże. Nie można promować grania, graniem. Trzeba wyjść trochę dalej. Inaczej: Nie można promować czytania za pomocą czytania.
Jestem za jak największą reklamą, ale zupełnie się nie zgadzam - ostatnio pewien minister miał taki genialny pomysł, że lepiej wpakować miliard złoty w promocję czytelnictwa, niż może np wpakować go w ulgi podatkowe na książki. Najlepiej jest właśnie promować granie, graniem, a konkretnie - dobrym graniem w dobrych warunkach. Mus to osobna sala dla Garści Przygód, w której bez problemu będzie można prowadzić sesję w komfortowych warunkach, oraz regularne, cotygodniowe prowadzenie przez kogoś.

Proponuję narzucić MG i uczestnikom regulamin, obowiązek przygotowywania scenariuszy do publikacji, prowadzenia wytyczonych systemów i płacenia 20 zł za przywilej prowadzenia sesji. Zobaczymy jak długo ekipa się utrzyma.

Opanujmy się trochę - plan działania jak najbardziej ok, ale co będzie w regulaminie i czy jest on potrzebny już, teraz? Scenariusze do publikacji tak samo - taka forma jak opisuje Borek nadaje się do spisania liniowej, krótkiej przygody, ale każda dłuższa i bardziej otwarta forma będzie wymagała sporo pracy, ja zaś jeśli już mam przygotować i spisać scenariusz, wolę najpierw zobaczyć, czy ktoś mi za niego nie zapłaci. Dopóki GP nie oferuje nic Mistrzom Gry, nie należy zbytnio nic też wymagać, oprócz rzetelnego stawiania się na prowadzenie zadeklarowanych sesji.

Ankieta posesyjna OK, choć jestem trochę sceptyczny (bo co robić taki cyrk z RPGów? Jak ludzie grają w planszówki nie każe się im wypełniać potem ankiety) może będzie miało jakież zastosowanie - tylko trzeba ułożyć taką do strony maks, żeby nie zabijać zabawy po sesji papierologią.

Wspólny timeline - pomysł jest do zrobienia, tylko o wiele bardziej skomplikowany niż się wydaje. Dedeki tak się promują od dawna (Living Greyhawk, Living Forgotten Realms). Innymi słowy tutaj najlepszym rozwiązaniem byłyby gotowe scenariusze/zahaczki, pisane przez jedną osobę i rozdawanie ich np. 3 - 4 w miesiącu mistrzom gry, którzy następnie realizują, piszą skrócony raport z wydarzeń, i ta osoba dalej ogarnia wydarzenia w świecie.

O pomyśle wymuszone lansowania nowości nawet nie wspominam, bo nie warto. Każdy MG prowadzi co chcę, to też ma być zabawa dla nich.
Ostatnio zmieniony 2014-02-28, 05:53 przez Rincewind1, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2014-02-28, 08:37

Borek >>> gdzie ja neguję pomysły? Wskaż. Jak masz jakieś wonty to proszę o konkrety.

Powtórzę - mnie nie interesuje tracenie czasu dla ludzi, którym się nie chce oddychać. Kto chce grać zagra, ja nie muszę stosować metod stosowanych w sektach czy marketingu by nakłaniać graczy do gry.

Co do natłoku ludzi na granie - też kiedyś byłem studentem, nawet byłem młodszy. Też nie szanowałem swojego czasu. Spokojnie, to z czasem mija ;-)

Uważasz, że nie ma sensu lobbowanie, więc ja uważam, że ta cała inicjatywa nie ma sensu. Po dwóch tygodniach zmieni się to w granie kolegów u kolegów, z minimalną ilością nowych osób w formie pasażerów, których wkład jest żaden bądź minimalny. Ludzie są wygodniccy.

Rincu >>> osobna salka owszem +1
Promocja grania graniem +1

Bułkologia i samofap nad starymi grami -1 - patrz wyżej odnośnie wygodnictwa ludzi.
Młode grognardztwo -1 - bo aż żyć się odechciewa, taki defetyzm promieniuje od ciebie.

Wspólny świat gry - pomysł piękny, acz nierealny do wykonania z powodu braku wspólnych upodobań, czyli „ja o rybie, ty o grzybie”.

Nie ma co więcej pisać myślę. Zobaczymy się jutro (chyba), to się pokłócimy (albo i nie) i nic nie ustalimy (chyba, że ustalimy jakimś cudem).

Podsumowując - New games or BUST! - musimy to napędzić przez czytanie i rozmawianie o nowych grach. Opowieści z krypty młodych starców nie są interesujące.

Żeby wam tu nie wyszła Cebula RPG - za ambitni, zbyt leniwi.

Elmo >>> to będzie jutro to spotkanie o 16 w ŁDK?

Awatar użytkownika
Jet
Osadnik
Posty:171
Rejestracja:2010-12-03, 22:18
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jet » 2014-02-28, 11:39

Wspólny Świat to fajny pomysł na kompletnie inną imprezę. Na razie zmagamy się z problemem samej Garści Przygód, nie utrudniajmy sobie sprawy dodatkowymi zadaniami które nie są niezbędne i mogą łatwo paść trupem. Zanim ktoś zapyta "czemu jesteś taki negatywny? przecież to super inicjatywa", proszę zerknąć na parę postów powyżej i zobaczyć jaka jest pierwsza reakcja. Raczej mieszana, innymi słowy darujmy sobie i wróćmy do tego w innym terminie i nie zmuszajmy ludzi.

tl;dr - jeśli parę osób chce, niech robi, ale nie narzucajcie tego innym.

Sprawa nowych/starych gier - jestem za nowymi i mniej znanymi, ale tylko dlatego że jestem pieprzniętym hipsterem i tracę sen w nocy z tego powodu, zdając sobie sprawę że jestem w mniejszości. MG poprowadzi to co zechce i nie ma sensu go powstrzymywać obelgami (bo tak w moim mniemaniu brzmi "czerstwa buła", obiekt który nie nadaje się do spożycia, z wyjątkiem formy tartej dodawanej jako panierka... zgubiłem się w tej metaforze). Jeśli ludzie przyjdą, bo usłyszą że "ten cały Warhammer o którym słyszałem ale nie grałem i nie miałem znajomych do pogrania" jest w okolicy, punkt dla nas. Ci którzy chcą prowadzić systemy niszowe i mniej popularne mają za zadanie zrobić lepszą reklamę niż "jesteśmy lepsi, bo inni".

tl;dr - prowadźcie co chcecie.

Kwestia tworzenia postaci- zależy od systemu i MG. Jedne systemy tworzą postać w 5 minut, inne w godzinę, inne w tydzień. Jeśli uważasz że jesteś w stanie stworzyć wszystkim postacie i zagrać sesję, more power to you. Zakładam że moje przygody będą raczej polegały na wyborze gotowca w formie vanilla i graniu tym co masz, ale to tylko dlatego że wiem ile czasu może zjeść tworzenie w nowym, nieznanym systemie z dziesiątkami (jeśli nie setkami albo tysiącami) możliwości.

tl;dr - rób jak uważasz, ale bądź uważny.

Rezerwacja miejsc: najlepiej jak w kinie. Rezerwujesz przez internet, ale jeśli się nie pojawisz na godzinę przed, rezerwacja wygasa i na to miejsce może wejść ktoś inny. Tramwaj się spóźnił? Starzy kazali mi odkurzyć pokój przed wyjściem? Wykład się przedłużył? Takie jest życie, 'sux 2 bi u'. To sprawi że ludzie się pojawią (przyjmuję optymistyczną wersję, shut up!) nawet jeśli nie ma miejsc. W najgorszym wypadku pójdą do innej sali na planszówki, ot biedny ich los.

tl;dr - ...

Ankieta - oto mój najbardziej ambitny pomysł dzisiaj, czyt: zaraz usłyszę mnóstwo płaczu i narzekania. Niech ankieta będzie w formie elektronicznej... na miejscu! Po przygodzie, gracze będą wypełniali albo karteczki albo dokumenty na laptopie tudzież innym mechanizmie (tabletki czy inne smartfony). Jeśli wystarczająca liczba ludzi będzie płakać że "nie mamy sprzętu", to wracamy do karteczek do bazgrania jak kura pazurem (jeśli i na to nie ma kasy, to sam wam wydrukuję te parę kartek za 2 złote, ja stawiam). Jeśli poprosimy graczy o pisanie w domu, przez internet w zaciszu własnego pokoju, to prawie nikt nie odpowie "bo zapomniałem".

tl;dr - laptop na miejscu albo papier. I długopis, najlepiej drugi na zapas.

Ciąg dalszy nastąpi, być może.
Ostatnio zmieniony 2014-02-28, 11:40 przez Jet, łącznie zmieniany 1 raz.

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2014-02-28, 20:19

No i Jet, nawet rzeczowo. Podbijam.

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2014-02-28, 22:37

Jet -> W pełni się z tobą zgadzam.
  • Wspólny świat to pomysł na później.
    Każdy będzie prowadził to co chce, nikogo nie mam zamiaru zmuszać.
    Rezerwacja miejsc - na taki pomysł bym nie wpadł, podoba mi się
    Ankieta - ma głównie służyć do zbierania mieli do spamu, a przy okazji może uzyskamy jakiś konstruktywny feedback
-----------------------------------------------------------------------

Co do regulaminu, że jest nie potrzebny i trudny do złożenia, to Ci już Merlin mówiłem. Jest gotowy stary regulamin, który wystarczy przerobić. Moim zdaniem jest przydatny, aby ludzie nie znający tematu wiedzieli, czego można oczekiwać.

link: http://www.smerf.fero.pl/Pliki/Regulami ... update.pdf

-------------------------------------------------------------------------
blog? podstrona na smerfie nie wystarczy?
reklama? myslę, ze pocztą pantoflową jesteśmy w stanie rozpędzić się na 4 sesje, w miedzyczasie urodzi się komunikat, który chcemy przekazać
Wolę blog, ponieważ będzie ładniejszy niż nasza strona oraz będzie można ją rozwijać w przyszłości jeśli dojdą ciekawe pomysły jak poszerzyć zakres naszej działalności.

Reklamę fajnie jak byśmy już na ŁPGu zaczeli. Byłby ktoś w stanie opracować tekst ulotki lub jakiś plakat ? Wydrukowałbym go w paru sztukach i byśmy rozkleili na ŁPGu. Czy waszym zdaniem to jest dobry pomysł ?

---------------------------------------------------------------------------

Jutrzejszego spotkania nie ma, bo nie pasował zbyt wielu osobom.

-----------------------------------------------------------------------------

Na razie taki komentarz ode mnie, może coś więcej wyprodukuję w weekend.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jet
Osadnik
Posty:171
Rejestracja:2010-12-03, 22:18
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jet » 2014-03-01, 11:08

Im szybciej pojawią się ulotki i plakaty, tym lepiej. ŁPG to najlepsze miejsce żeby ludzi zainteresować tak szybko, jak się da. Najlepiej żeby razem z ulotkami pojawiła się strona, nawet w wersji ubogiej roboczej ze śladową ilością informacji.

Zablokowany