Dyskusja wstępna

Pod batutą Elmo

Moderator:Elmo

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2014-03-01, 20:55

Ulotki wiodące do strony na której nie ma treści?
Chyba najmniej trafiony pomysł na reklamę.
Moim zdaniem nie warto reklamować czegoś, co nie istneje.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2014-03-05, 10:27

Obiecałem przeczytać wszystko i przeczytałem. Odniosę się głównie do pdf'a Elma, bo nie bardzo chcę wdawać się w powstającą tutaj dyskusję.

Tworzenie przestrzeni do grania w rpg odbieram inaczej niż "prowadzimy jedną sesję na tydzień". Tworzenie takiego miejsca byłoby dla mnie udostępnienie na przykład sali, by ludzie mogli sobie przyjść i pograć w ciszy i spokoju (czyli coś takiego jak robi dla nas ŁDK, tworzy przestrzeń do spotkań stowarzyszenia).

Oryginalnie Garść Przygód (dalej GP) była po prostu w miarę regularnie odbywającymi się sesjami, gdzie MG głównie od strony stowarzyszenia prowadzili niezobowiązujące jednostrzały. Pomysł się posypał, ale nie wiem dokładnie dlaczego. Najpewniej zabrakło chętnych do prowadzenia (bo graczy to prawie zawsze się znajdzie "z łapanki") lub nadzorowania projektu (robił to chyba sam Adam, ale głowy nie dam sobie uciąć).

------------------------------------------

Podoba mi się forma, którą zaproponował Elmo. Trzy-cztery spotkania co tydzień, jedno poświęcone przedstawieniu systemu i następnie sesja. Zaproponuję jednak inną formę, bo ta jest wadliwa na wyczerpanie się systemu i wymaga ciągłego wertowania systemami.
- Jeden dzień na przedstawienie jakiegoś systemu
- Jeden dzień na zagranie w ten system
- Reszta spotkań z normalnymi sesjami w co tylko wymyślą zgłaszający się MG

Dlaczego tak? Ponieważ jak napisałem, pozwala to np. takiemu mnie prowadzić częściej młotka (nie to, żebym często miał prowadzić, może ktoś powiedzieć, że tworzę sztuczny problem), którego bardzo lubię, bardzo dobrze się w nim odnajduję i sesje prowadzone na tej mechanice i w tym świecie po prostu będą pełniejsze.

Kolejnym problemem może być zainteresowanie systemem. Samemu pamiętam jaką zaliczyłem wtopę, kiedy zechciałem poprowadzić Deathwatcha, bodajże dwa razy przychodziłem z tą sesją i dwa razy była tylko jedna zainteresowana osoba (Tjal jeżeli mnie pamięć nie myli). Cały tydzień pójdzie się kochać, jak system nikomu nie podejdzie, zmarnowany czas i zapał MG (który napisał scenariusz do tego pliku pdf).

Podsumowując powyższe, promowaniu różnych systemów mówię stanowcze tak, jednak skupieniu się wyłącznie na sesjach z "tematu miesiąca" mówię nie.
Dwa dni (dwa tygodnie w pewnym sensie) poświęcone na jeden konkretny system to wystarczająco, niech reszta będzie bardziej tradycyjną GP.

Zasoby to najmniejszy problem, mamy podręczników od groma, nawet bez stowarzyszeniowej biblioteczki.

------------------------------------------

Zgłoszenia na sesję proponuję tradycyjną metodą, jak w poprzedniej GP, poprzez forum. Wyraźnie wtedy widać ile osób się zgłosiło. Nie bawiłbym się na razie w tworzenie grupy do słania maili.

------------------------------------------

Blog - lajkuję.

Tylko nie przesadzałbym z "lansowaniem się" z naszej strony. Bez jakiś wytwornych publikacji, zachowałbym jak najbardziej neutralny grunt, żeby nikogo do GP nie zniechęcać tylko dlatego, że nie podobała mu się opinia przeczytana w sieci.
Dodatkowo z tego może bardzo łatwo wyjść jedno wielkie nic, pojawi się tego trochę, a potem nagle przestanie. To wygląda okropnie, jak nagle coś się ucina i tak sobie w ciszy umiera.

Skupiłbym się tylko i wyłącznie na temacie GP i tym co z nią związane (czyli terminy, ogłoszenia o GP, relacje z sesji są już dosyć niebezpieczne).

------------------------------------------

Jestem na nie dla:
platformę umożliwiającą zagrać w gry RPG, poznawać
nowych ludzi, szkolenie się z zakresu gier RPG
– takie kółko, pozwalające poszerzać swoje
horyzonty w tym zakresie.
Dlaczego? Nie wykraczałbym poza temat prowadzenia sesji i prezentowania systemów. Już takie miejsca dla spotkań i umawiania się istnieją, jest tyle na to różnych sposobów, że nie widzę powodu dokładania sobie dodatkowej roboty.

------------------------------------------
Będę wymieniał punktami i odpowiadał:

1. Czy zmieniamy nazwę projektu?
>>> Nie.

2. Jak promować ? Czyli gdzie umieszczać informację, aby znaleźć graczy
>>> Forum SMF, wspomniany blog, później można dogadać się z różnymi innymi portalami i blogami, żeby umieszczali link do bloga GP.

3. Utworzenie planu działania – czyli co byśmy chcieli osiągnąć
>>> Regularny tok projektu polegającego na promowaniu jednego systemu na miesiąc i zwykłych sesjach w stylu starej GP (czyli jednostrzały). Tak przynajmniej ja to widzę.

4. Napisanie ankiety posesyjnej dla graczy
>>> Co druga-trzecia osoba tego nie wypełni, więc dane będą niemiarodajne. Jeżeli wymogiem uczestnictwa jako gracz będzie ankieta, to nas wyśmieją.
Moim zdaniem wystarczy komentarz na blogu pod tematem z sesją/rekrutacją/opisem sesji i post z podziękowaniami na forum SMF (jeżeli będzie tutaj rekrutacja, a powinna być przynajmniej na początku). Taka szczera z chęci napisania, a nie dlatego, że ktoś podsunął komuś papiery pod nos.

5. Opracowanie regulaminu
>>> Regulamin uczestnictwa jest konieczny. Chodzi mi oczywiście o przypadki "nie pojawili się gracze na sesji". Ja miałem nieprzyjemne zdarzenie nieco innego kalibru, gdy gracz przyszedł na sesję starej GP i musiałem mu odmówić, ponieważ miałem już komplet.
Podkreślenie wymogu punktualności.

------------------------------------------

Miałem się nie mieszać w dyskusje, ale jednak muszę coś wspomnieć. Niech zacznie się prowadzenie. To najważniejsza część projektu, prowadzenie sesji, więc niech się zaczną, nawet tak jak stara GP.
Zbadajmy tym samym, czy w ogóle są zainteresowani takim projektem.

Tutaj popieram Lukrecjusza (MJ, Lokiego, whatever), przekładanie terminów, odwoływanie spotkań, tutaj się nie da dogodzić każdemu.
Jest inne rozwiązanie, prowadzić dyskusję przez sieć, zrobić jakieś małe głosowania forumowe i ustalać w taki sposób.

Przede wszystkim jednak, niech ktoś zacznie prowadzić, jak najwcześniej.

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2014-03-05, 14:27

Ot i co, odnośnie prowadzenia.

Elmo >>> wrzuć pan na otwarte forum wpis z propozycjami grania na 15 marca. Ja mogę poprowadzić Afterbomb Madness, bez żadnej prezentacji systemu - szkoda mi czasu na gadanie o czymś, o czym można przeczytać na więcej niż dziesięciu serwisach, a z drugiej strony nie mam ochoty na mówienie do ludzi, którzy nie szanują mojego czasu, bo im się nie chciało przeczytać kilku akapitów w internetach.

Ciekawe, czy przebijemy kiedyś ten impas, bo ja na pewno nie będę robił czegoś za innych.

Trzeba odłożyć spory osobowe na bok i przyjąć dyscyplinę działania. Bez tego projekt się posypie i padnie na ryj, haniebnie, jak Avdimowy Warhammer ;-)
___

Ja mogę koordynować grafik spotkań. Wymagam odpowiedzialności i rzeczowości. Mogę aktualizować wpis na tym forum, monitorować go co dnia.

Aby wszystko sprawnie chodziło każdy musi mieć komunikator typu GG lub kombatybilny - wymienimy się numerami i mogę wysyłać info. Tutaj także wymagam regularnego sprawdzania wiadomości.

Żadnego rozbicia na FB, PW, osobne maile - przyjmujemy jeden system i absolutnie się go trzymamy, bez dziadostwa.

Bo jak już po raz któryś powtarzam - nie będę oddychał za kogoś.

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2014-03-06, 23:32

Lukrecjusz pisze: Elmo >>> wrzuć pan na otwarte forum wpis z propozycjami grania na 15 marca. Ja mogę poprowadzić Afterbomb Madness, bez żadnej prezentacji systemu - szkoda mi czasu na gadanie o czymś, o czym można przeczytać na więcej niż dziesięciu serwisach, a z drugiej strony nie mam ochoty na mówienie do ludzi, którzy nie szanują mojego czasu, bo im się nie chciało przeczytać kilku akapitów w internetach.
Taki chętny do prowadzenia sesji, a jak chodzi o spotkanie to:

A ja znowu mogę tylko po 18, bo wcześniej zarabiam pieniądze.
Jeśli chodzi o zaczęcie grania to najwcześniej zaczniemy od 29.03.. Do 15.03. będziemy mieć już koncepcję oraz inne potrzebne rzeczy.
Obrazek

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2014-03-07, 17:16

Elmo, nie pracujesz to się nie wypowiadaj na temat. I by zamknąć ewentualne gorzkie żale, to kończę wypowiedź.

Termin rozpoczęcia jest zbyt późny. Powody zupełnie niezrozumiałe.
Ostatnio zmieniony 2014-03-07, 17:45 przez Lukrecjusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borek
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:245
Rejestracja:2009-03-25, 20:57
Lokalizacja:Aleksandrów Łódźki

Post autor: Borek » 2014-03-09, 18:49

Propozycja:

Można by na stronie/forum stworzyć temat czy możliwość tworzenia tematów "Zamów sobie sesję"/"Zamów sobie MG". Czyli piszą osoby, że mają drużyna która chciała by zagrać w dany system, czy sesje w danym klimacie z danym mistrzem gry. Ewentualnie osoba która mogłaby poprowadzić zgłasza się do tychże osób.

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2014-03-10, 00:15

Borek pisze:Propozycja:

Można by na stronie/forum stworzyć temat czy możliwość tworzenia tematów "Zamów sobie sesję"/"Zamów sobie MG". Czyli piszą osoby, że mają drużyna która chciała by zagrać w dany system, czy sesje w danym klimacie z danym mistrzem gry. Ewentualnie osoba która mogłaby poprowadzić zgłasza się do tychże osób.
Fajny pomysł, ale to zostawmy sobie może na później.
Obrazek

Zablokowany