Wady i zalety Agricoli

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-06-16, 23:30

Zadam może dość głupie pytanie, ale:
czy Agricola mi się spodoba i czy warto ją kupować? :-D
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2010-06-20, 15:11

warto
Obrazek

uncle
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2010-02-18, 20:59
Lokalizacja:łódź

Post autor: uncle » 2010-06-20, 17:17

Grałem tylko jedną grę więc opinia może nie być do konca miarodajna, ale nuda rozgrywki zniszczyła mnie na tyle że już więcej nie chciałem.

Myślę że to kwestia osobistych preferencji, wolę gry bardziej dynamiczne z dużą ilością interakcji, a planszówki typu agricola czy też wysokie napięcie powodują u mnie napięcia spadek. Nie to żebym nie lubił grywać w wielogodzinne tasiemce, ale akurat te gry sprawiają że po dwóch godzinach rozgrywki wszysko mi jedno kto wygrywa i chcę je jak najszybciej skończyć.

Zaletami wydają się być (po jednej grze, więc na pierwszy rzut oka) klarowne zasady i zbalansowanie rozgrywki, wadą dla mnie jest nijakość i zerowy poziom emocji.

Zależy jakie klimaty lubisz.

Pzdr.

desheikh
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2015-02-12, 11:05
Lokalizacja:Pakistan

Post autor: desheikh » 2015-02-12, 11:32

Nie to żebym nie lubił grywać w wielogodzinne tasiemce, ale akurat te gry sprawiają że po dwóch godzinach rozgrywki wszysko mi jedno kto wygrywa i chcę je jak najszybciej skończyć.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2015-02-12, 18:11

Ha! Ja też miałem niezbyt miły kontakt z Agricolą, zanim się dowiedziałem, że nie przepadam za grami ekonomicznymi.

W Agricoli dużo się liczy, kalkuluje co najbardziej się opłaca i w zasadzie o tym jest gra. Jeżeli ktoś lubi eurogry, powinien polubić Agricolę, ponieważ nie mam jej niczego do zarzucenia oprócz tego, że jest właśnie typową eurogrą.

Tematycznie - co widać na okładce, jest w grze, nie zawodzi klimatem.

ODPOWIEDZ