Smerfowy mundial 2022

Forumowe zgadywanki powiązane z fantastyką.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Re: Smerfowy mundial 2022

Post autor: GoodNecromancer » 2022-12-05, 20:03

Problemem wg mnie był na starcie temat w jakiej dyspozycji są niektóre reprezentacje. Gdyby przyszło szukac czarnego konia mundialu, to stawiałbym na Serbię, która całkiem nieźle sobie przed turniejem pogrywała, ale za to bezlitośnie obnażyli ten ich bezład gry defensywnej (przykładem z drugiego bieguna może być świetna gra bloku defensywnego Szwajcarów) komentatorzy polsatu czy innej stacji. Ale obstawiałem, że Brazylijczykom nie musi zależeć na wyniku i może jakiegoś gola czarnoskórzy wcisną.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Re: Smerfowy mundial 2022

Post autor: Krakov » 2022-12-07, 09:17

Obrazek

1/8 finału w końcu przyniosła mniej więcej takie rezultaty jak się wszyscy spodziewaliśmy. Gdyby nie Maroko to kilka osób zaliczyłoby komplet 8 prawidłowych wskazań. Choć z drugiej strony niewiele było dokładnych trafień wyniku. No ale kto się mógł spodziewać, że Portugalia wpakuje Szwajcarii aż sześć bramek. W porównaniu z tym nasze 3:1 od Francji to jednak łaskawy wyrok ;)

Czołówka naszego konkursy wygląda jak na obrazku powyżej. Najwięcej punktów w tej kolejce zgarnął Sylwan i to on obejmuje prowadzenie. Różnice są jednak niedużo, więc wszystko może się jeszcze zmienić...

Tylko pamiętajcie, żeby obstawić ćwierćfinały, bo widzę, że sporo osób ma puste okienka!
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Re: Smerfowy mundial 2022

Post autor: GoodNecromancer » 2022-12-11, 23:22

Paradoksalnie pierwsza połowa naszego meczu z Francuzami była najlepszym występem na tym mundialu - i zdecydowanie była ze wskazaniem na nas - to jednak arcydurnych zagrań nasi kadrowicze się jak zwykle nie ustrzegli, np. kilkakrotnie bardzo widowiskowo odbiera nasz zawodnik piłkę przeciwnikowi, by po kilku sekundach spektakularnie podać ją wprost pod nogi przeciwnika...
No a wyskok Marokańczyka do główki w meczu z Portugalią to perełka - bramkarz skoczył do piłki z rękami ustawionymi do złapania jej ze 30 cm dalej, bo nie podejrzewał ani przez moment, że napastnik będzie w stanie wyskoczyć tak wysoko, by tę piłkę ułamek sekundy wcześniej wgłówkować do dołu - ja różne gole zdobywane głową widywałem, ale po takim wyskoku już dawno nie.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Re: Smerfowy mundial 2022

Post autor: Krakov » 2022-12-13, 08:54

Obrazek

Patrząc po typach spodziewaliśmy się raczej, że w 1/4 finału obejdzie się już bez niespodzianek. Tymczasem...
Brazylijczycy odjechali z płaczem.
Ronaldo odjechał z płaczem.
Oranje odjechali... po meczu z rekordową liczbą kartek. Pod koniec serio myślałem, że chłopaki zmienią dyscyplinę i wyjaśnią sobie parę tematów na gołe pięści.

Na prowadzeniu znowu Adam, ale przed nami jeszcze cztery spotkania i parę punktów bonusowych do zgarnięcia za najlepszego strzelca. Czy to coś zmieni w naszej klasyfikacji? Przekonamy się niebawem ;)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Re: Smerfowy mundial 2022

Post autor: GoodNecromancer » 2022-12-13, 22:34

Te kartki to dla mnie jeden z ciemniejszych blasków mundialu - uważam, że nie powinni sędziować ćwierćfinału sędziowie z krajów, które już awansowały dalej. Bo potem mamy dwa mecze - w jednym i w drugim były faule, ale w pierwszym meczu sędzia był łagodnie nastawiony i dał 2-3 żółtka, a w drugim 7-8. Oczywiście przed półfinałami jest kartkowa amnestia, ale możliwe było przy tak kartkującym arbitrze, że ktoś mógł dostać 2 żółtka i mógłby jednak w półfinale nie zagrać.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Re: Smerfowy mundial 2022

Post autor: Krakov » 2022-12-28, 18:42

Wybaczcie małe opóźnienie - byłem poza zasięgiem ostatnio. Co się odwlecze to nie uciecze jednak, pora na krótkie podsumowanie i parę ciekawostek.

Podsumowanie
kicktip_podsumowanie.png
W naszej zabawie wzięły udział aż 22 osoby (liczę tylko tych, którzy nie tylko dołączyli ale też typowali cokolwiek).
Zwycięzcą, co pewnie nikogo już nie dziwi, został po raz kolejny Adam, zgarniając aż 136 punktów - gratulacje! Co ciekawe nie wygrał żadnej z początkowych rund, za to zgarnął najwięcej punktów za trzy ostatnie (1/4, 1/2 i finał).

Triumfatora całego turnieju wskazało prawidłowo 5 graczy (Hubert, Nizioł, kamper, Otto_994, Bastian)
Tyle samo osób prawidłowo odgadło jaką flagę będzie reprezentował Król Strzelców (Maciej_tranda, Krakov, Nizioł, Necro, lv).
Nikt nie wskazał prawidłowo czterech półfinalistów, ale 2 śmiałków wytypowało trafnie trójkę z nich (kamper, KajteK).
Najwięcej punktów za bonusy (36) zebrali: Maciej_Tranda i kamper.

Przy okazji warto odnotować, że mundial przyniósł sporo naprawdę niezłych niespodzianek. Dość powiedzieć, że aż 7 spotkań zakończyło się rezultatem, którego nikt z nas nie przewidział, a 4 razy wynik wskazał tylko jeden gracz.

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia przy okazji Mistrzostw Europy ;)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Re: Smerfowy mundial 2022

Post autor: GoodNecromancer » 2022-12-28, 20:09

Faktycznie ten Mundial był pełen niespodzianek, szkoda tylko, że sędziowie prowadzili spotkania nierówno, a najbardziej idzie mi o ilość pokazywanych żółtych kartek - niektórzy kartkowali aż miło, a inni byli bardziej tolerancyjni. Na tym tle wręcz znakomicie zaprezentował się nasz Szymon M. w finale, który nie tylko bardzo dobrze sędziował zawody, ale i umiał zapanować nad zawodnikami w sposób ich nie stresujący, a ponadto kilka razy podjął bardzo dobre choć pozornie kontrowersyjne decyzje, których słuszność potwierdziły powtórki. Może pora roku na mistrzostwa nieco nietypowa, ale niektóre wyniki nam to wynagrodziły. No a taki mecz finałowy z jego dramaturgią, poziomem sportowym , dogrywką, karnymi - już dawno się nie zdarzył. Bo czasami ten finał był ostrożny, asekurancki w grze itd. A tegoroczny był arcydziełem sztuki piłkarskiej i na wiele lat zapadnie w pamięć.
Necro
aka
Good Necromancer

ODPOWIEDZ