SMF pisze!

Szukam towarzystwa do pisania i tworzenia.

Wszystko co chcecie wiedzieć o Stowarzyszeniu Miłośników ERpegów i Fantastyki. Informacje o naszej działalności.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

SMF pisze!

Post autor: Gambit » 2012-12-27, 23:30

Jak w temacie, szukam ludzi, których tak jak mnie drąży potrzeba tworzenia. Dawno temu należałem do grupy, której członkowie regularnie pisali opowiadania i artykuły na różne tematy. Niektóre były lepsze, inne gorsze, ale liczyło się to że wszyscy byli zainteresowani tym co ktoś stworzył i wszystko było komentowane na bieżąco. Uczyliśmy się na swoich błędach.

Cholernie mi tego brakuje. To jest powód, dla którego chciałem zaprosić wszystkich chętnych do SMFowego klubu twórczego. Spotkania odbywały by się w soboty w trakcie zebrań i trwałyby około półtorej do dwóch godzin. Z jednej strony były by to warsztaty literackie, z drugiej panel dyskusyjny o tym co nam się udało wyprodukować.

Moja wizja funkcjonowania tego jest następująca:

- Osoba która chciała by się podzielić tekstem przynosi wersję drukowaną i odczytujemy ją w trakcie spotkania (albo każdy indywidualnie z kopii przyniesionego tekstu, albo po prostu czytamy na głos), a potem rozmawiamy o tekście.

- Fajnie by było, gdyby teksty wcześniej się pojawiały na forum, ale nie sądzę, żeby to było niezbędne w każdym przypadku. Wcześniejsze opublikowanie tekstu na forum może być pomocne przy wychwyceniu błędów w stylu literówek, których Word nie widzi.

Jeśli macie pełną szufladę tekstów, których nikt nigdy nie widział, bo mogły by się nie spodobać, zapraszam – porozmawiamy o nich w gronie osób, które pragną dopracowywać swój warsztat. Jeśli chcecie tworzyć, ale brakuje wam motywacji, jakiegoś wyraźnego celu, odpowiedzi na pytanie „po co mam pisać, skoro po dyskusji i tak tekst trafi do szuflady?” to przyjdźcie i porozmawiamy, bo mam parę pomysłów co można by zrobić z takimi tekstami dalej. Jeśli piszecie i chcecie się pochwalić swoimi tekstami, przyjdźcie – z całą pewnością znajdą się ludzie, którzy chętnie posłuchają jak sobie poradziliście podczas pisania, poradzicie innym twórcom.

Pierwsze spotkanie odbędzie się podczas zebrania 5 stycznia. Wstępnie proponuję godzinę 14 w sali 310 (mam nadzieję, że to ta - chodzi mi o salę w której mamy szafeczki).

Zapraszam wszystkich chętnych! :-)

A tutaj zapraszam do dyskusji i pytań, chętnie deklaracji a także mała ankieta:
Czego oczekiwalibyście po spotkaniach pisarskich?

Awatar użytkownika
RansomStark
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:773
Rejestracja:2009-06-03, 17:01
Lokalizacja:Łódź

Post autor: RansomStark » 2012-12-28, 19:09

nie wiem czy sensowne jest odczytywanie opowiadań na głos. Po pierwsze opowiadanie może być długie. Po drugie nieśmiały autor może czuć pewne obawy przed prezentacją opowiadania przed publicznością. Chyba lepszym pomysłem jest wrzucanie tych opowiadań na forum.
A poza tym sam pomysł uważam za super. Czy na spotkania mogą przychodzić osoby nie mające same aspiracji twórczych a chcące tylko podyskutować o opowiadaniach ?

Na spotkaniu pisarskim chętnie dowiedziałbym się jak zacząć - tzn : " nigdy nic nie napisałem, mam pomysł na fabułę, jak z tego zrobić opowiadanie"

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2012-12-29, 00:28

Ogólnie - jak najbardziej popieram cała inicjatywę i postaram się wziąć udział na tyle, na ile mi czas pozwoli.

Co się zaś tyczy szczegółów. Zgadzam się z przedmówcą odnośnie odczytywania na głos swoich wypocin. Sam jestem człowiekiem nieśmiałym i nieszczególnie mam ochotę odczytywać to, co udało mi się kiedyś sklecić, a co w zdecydowanej większości uważam później za straszny chłam...

Jak najbardziej dyskusje, jak najbardziej wszystko mające pomóc twórcą zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym w doskonaleniu warsztatu. Rady, przemyślenia na temat tego co sami lubimy czytać, co zrobić by to co piszemy było interesujące.

Przeszło mi też przez myśl, że nie zaszkodziłoby motywowanie do systematycznego pisania, choćby raz na miesiąc czy dwa. Jakieś mini - konkursy, w których nagrodą byłaby chociażby sama chwała i sława. Wyciągamy np trzy karty z "Dawno dawno temu" (aby nie być gołosłownym przeprowadzam taki eksperyment i mam: "Drzwi", "Pierścień, "Zwierze które mówi") i prosimy o napisanie opowiadania skupiającego się na tym, albo przynajmniej zawierającego te elementy.
Tak głośno myślę tylko. Wspominam o tym choćby dlatego, że sam mam spory problem z symbolicnzym bazgraniem. Tzn miałem, gdy jeszcze zdarzało mi się pisać częściej ;P
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2012-12-30, 16:46

Super że jest odzew, już się zaczynałem bać że w ogóle nie ma zainteresowanych na naszym forum. :-)

Jeśli chodzi o czytanie na głos, tudzież z kserówek (pod warunkiem że ktoś nie przyniesie 200 stronicowej powieści) - po prostu chodzi o to, żeby na czymś pracować, na jakimś konkretnym materiale. Jak ja działałem w tym temacie przez forum to po prostu opowiadanie było nowym tematem i w kolejnych postach się ludzie wypowiadali.

Zaproszenie dotyczy wszystkich chętnych :-)

Forvald
Arystokrata
Posty:1863
Rejestracja:2008-06-14, 01:58
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Forvald » 2012-12-30, 17:27

Ja może się pojawię, miałem kilka podejść do pisania , choć teraz skupiłem się na tworzeniu systemu rpg, chociaż opisy świata i fluff to tez pisanie :P

Awatar użytkownika
Frycu
Wędrowiec
Posty:43
Rejestracja:2008-06-03, 23:12
Lokalizacja:Widawa\Łódzkie

Post autor: Frycu » 2012-12-30, 18:04

Również jestem zainteresowany. Popieram przedmówców tj. Krakova (i ew. pomysł dot. motywacji!) i RansomStarka w kwestii odczytywania na głos.
Spinned Velocity

imć Frycu

Awatar użytkownika
Poulsen
Osadnik
Posty:317
Rejestracja:2010-02-24, 12:52
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Poulsen » 2012-12-31, 11:27

Też chętnie się pojawię, choć nie mam zbyt wiele w przysłowiowej szufladzie ;)
Chicken is delicious because it is without sin.

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2013-01-06, 17:22

Następne zebranie proponuję zorganizować za tydzień, w sobotę. Jakie godziny pasują zainteresowanym? ;-) Może dzięki temu będzie trochę lepsza frekwencja

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2013-01-11, 18:16

Na zebraniu powinienem być na 100% od godziny 17 i na tą godzinę proponowałbym spotkania. Ktoś chętny?

ODPOWIEDZ