Powitanie

forumowicze przedstawcie się :)

Wszystko co chcecie wiedzieć o Stowarzyszeniu Miłośników ERpegów i Fantastyki. Informacje o naszej działalności.

Moderator:Avalanche

Zbigu
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2016-01-08, 09:23
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Zbigu » 2016-01-08, 09:45

Witam!

Chciałbym dołączyć do grona Smerfowiczów. Coraz trudniej o dobrych partnerów do gry a słyszałem, że przyjmujecie nowych z otwartymi rękoma... dlatego jestem :-) . Za pacholęcych lat dużo grałem w gry fabularne, trochę w Magiczny Miecz i gry strategiczne Sfery.

Po latach, udało mi się zebrać znajomych by po nocach grać w hybrydę tego wszystkiego, czyli w Descent. Od tego się zaczęło. Potem nabyliśmy jeszcze Zombicide i Chaos w Starym Świecie. Wydawałoby się, że na dobre wsiąknęliśmy w świat planszówkomaniaków. Życie jednak to zweryfikowało.

Słowem zjawiam się u Was i pokornie zapytuję: czy będą chętne osoby do gry?

Pozdrawiam
Zbigniew

Acha. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale podczas gry stawiam na dobrą zabawę a nie rywalizację.

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-01-08, 10:48

Witaj Zbigu ;)

Z pewnością nie będzie problemu ze znalezieniem chętnych do gry, zwłaszcza, że tytuły takie jak Descent czy Chaos w Starym Świecie cieszą się u nas dużym powodzeniem. Z kolei Zombicide dawno nie widziałem na naszych stołach... a chętnie zobaczę.

Osobiście zaś cieszy mnie fakt, że, sądząc po wymienionych tytułach, nastawiasz się bardziej na gry z klimatem niż eurosuchary. Podsumowując zatem: do zobaczenia w sobotę :)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2016-01-10, 14:29

Przede wszystkim chętnie powitamy kogoś nowego w czasie sobotnich spotkań. Najlepsze, co mogę zasugerować - zacznij przychodzić na sobotnie spotkania regularnie - gier mamy sporo, jakbyś chciał pograć w jakiś konkretny tytuł, to można na naszym forum zapytać w innym temacie. Ale z praktyki doradzałbym - po prostu zacznij się pojawiać częściej, wtedy będziemy Cię już kojarzyli, rozpoznawali, Ty również będziesz mógł nawiązać jakieś znajomości z nami. Wyjaśniam również, że na sobotnie spotkania przychodzi naprawdę sporo osób, które formalnie nie są członkami Smerfa, ale faktycznie już ich traktujemy jak swoich. Bo prawie każdy z nas zaczynał przygodę ze Smerfem w podobny sposób - usłyszał od kogoś, znajomego mniej lub bardziej czy przeczytał w necie - przyszedł raz, drugi, zaczął przychodzić częściej i ani się zorientował, kiedy zaczął sobie prywatny życiorys organizować w sposób umożliwiający sobotnie przygody z grami .
Dlatego - śmiało przychodź, będziesz zawsze mile widziany, może z jakimiś znajomymi, którzy także chccieliby w coś zagrać. Gier Ci u nas dostatek, więc coś zawsze się do pogrania znajdzie, a i może ktoś będzie mógł pomóc wyjaśnić wątpliwości w trakcie rozgrywki.
Ostatnio zmieniony 2016-01-10, 14:31 przez GoodNecromancer, łącznie zmieniany 1 raz.
Necro
aka
Good Necromancer

Zbigu
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2016-01-08, 09:23
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Zbigu » 2016-01-11, 00:55

Byłem, zobaczyłem, pograłem Dziękuję za miłe przyjęcie. Nie sądziłem, że na tych spotkaniach panuje aż tak przyjemna atmosfera. Zagrałem co prawda tylko jedną partię w tytuł w, który mi zależało. Ale i tak bawiłem się świetnie. Postaram się bywać częściej.

Forest
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2016-02-15, 21:26
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Forest » 2016-02-21, 16:10

Witajcie!
Wreszcie się tu włamałem, i mnie za prędko nie wygonicie. ;-)

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-02-22, 22:12

Witamy, witamy. Fajnie, że się w końcu udało, mimo pewnych przeciwności losu ;)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Serein Expire
Wędrowiec
Posty:64
Rejestracja:2012-04-01, 00:05
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Serein Expire » 2016-09-26, 13:10

Imię: Sławek
Nazwisko: Kosowski
Ksywka: Serein
Data urodzenia: 07.08.1989r.
Ulubione filmy: Piraci z Karaibów (1-3), Władca Pierścieni, Donnie Darko.
Ulubione seriale: Dwóch i pół, Hoży Doktorzy, Death Note (anime)
Ulubione książki: cykl „Ja, Inkwizytor” – Jacek Piekara, „Siewca Wiatru” oraz „Zakon Krańca Świata” - Maja Lidia Kossakowska.
Ulubione gry planszowe/karciane: Smallworld, Magic: the gathering, Bang!, Arkham Horror.
Ulubione gry komputerowe: The Settlers III i 7, Heroes Might & Magic III i V, Borderlands 2.
Ulubione zespoły: Children Of Bodom, SlipKnoT, Disturbed.
Ulubiona klasa: Nekromanta lub Rogue
Po co tu jestem:
• Poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach.
• Pograć z nimi w gry.
• Chęć pomocy, głównie przy ŁPG’ach.
• Chęć wkręcenia się bardziej np. poznanie RPG’ów, bitewniaków czy LARP’ów.
O sobie: Cóż myślę, że tak naprawdę swoją przygodę zacząłem już w podstawówce od kart Pokemon. Jako jedyny w całej szkole chciałem poznać zasady gry w nie, a nie tylko je kolekcjonować. Siedziałem ze słownikiem i tłumaczyłem (bo instrukcję miałem tylko po ang.) aż się nauczyłem. Potem uczyłem zasad moich kolegów, żebyśmy mogli grać razem. Gdy byłem trochę starszy brat cioteczny pokazał mi swoją grę Magiczny Miecz. Wow! Ale to wtedy była petarda jak człowiek znał tylko Piotrusia, Chińczyka itd. Dostałem swój własny egzemplarz i całe wakacje naprawdę dzień w dzień cisnąłem z kolegami w tą grę. Jak ktoś ginął to brał nową postać – raz biliśmy się tak okrutnie, że uśmierciliśmy wszystkie i już nie było z czego losować. Miałem też moment zainteresowania się karcianką Yu-Gi-Oh! , bo bardzo podobał mi się serial, jednak nie miałem z kim w nią grać. Szybko została wyparta przez pokazane mi Magic: the gathering. W które grałem dość długo z małą przerwą, uczęszczając do GameLord’a. Magic’kami zaraziłem kilku swoich znajomych. Jednak, że zbierałem je sam i byłem tylko dzieckiem bez własnych dochodów moim największym osiągnięciem było zajęcie 2 miejsca na jednym z piątkowych turniejów: FNM. Jeja... Pamiętam te czasy jak dostawałem od mamy 20zł z tekstem „masz kup sobie na miejscu coś, bo głodny będziesz”. Szedłem potem do sklepu kupując suchą bułkę za 50gr i tym sposobem mając 19,50zł na karty xD Grałem też w gry przeglądarkowe typu Knight Fight, Monster Game czy Shakes & Fidget póki nie poznałem mechaniczno-fabularnych gier przeglądarkowych. Chociaż swoja przygodę zacząłem z Narilvatar, które już nie istnieje to właśnie na jej potrzeby powstał mój nick Serein Expire, gdyż postać musiała posiadać imię i nazwisko, a nie mogła nazywać się Sławek, cz też Kosa (którym to nickiem posługiwałem się wcześniej po swoim starszym bracie) Gdy Narilvatar upadł, znalazłem Amorion (który istnieje do dzisiaj) i na którym to poznałem moją obecną narzeczoną Agnieszkę ^^ Byliśmy w jednym klanie, ona była kowalem, a ja złodziejem (mimo tej klasy to zająłem 2gie miejsce w Igrzyskach Amorionu) i taka oto nasza romantyczna historia! :D ) Nołlajfiłem też przez parę ładnych lat w MMO RPG Runes Of Magic. I tutaj mogę się już pochwalić, że byłem najlepszym Rogue na serwerze oraz należałem do najlepszej Polskiej gildii, a 2ej najsilniejszej ogólnie ze wszystkich serwerów – Darkness, której to miałem zaszczyt być Heroldem. Potem razem z Agnieszką natrafiliśmy na ŁPG w Książęcym młynie i tak oto zostaliśmy na dłużej :D Starczy może, bo w sumie się trochę rozpisałem :D Pozdrawiam wszystkich! :)
"For every living person there are generations of dead. Which realm would you rather rule?"—Liliana Vess

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-09-26, 17:41

Witaj Sławku! Trochę dziwnie to brzmi mówione do kogoś, kogo już się zna od jakiegoś czasu. Ale swoim dość wyczerpującym wpisem pozwoliłeś mi i innym Smerfom, poznać się jeszcze troszkę lepiej. No i wyraźnie zadomawiasz się na forum - dobrze, bardzo dobrze ;)

Również przez pewien czas bawiłem się w Amorion. Nawet chodziło mi po głowie uruchomienie własnej gry na tym popularnym silniku.

ŁPG w ramach "Letniska Księży Młyn" to była bodajże edycja 8,5. Czyli jakby nie patrzeć jesteś z nami już kawał czasu ;)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Serein Expire
Wędrowiec
Posty:64
Rejestracja:2012-04-01, 00:05
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Serein Expire » 2016-09-26, 22:24

Krakov pisze:Również przez pewien czas bawiłem się w Amorion.
Oh! :D Jaki miałeś nick, może kojarzę?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-09-26, 23:13

Niestety nie pamiętam i raczej sobie nie przypomnę. Niewątpliwie było to coś w klimacie, czego nigdy więcej nie użyłem ;)

Ale nie sądzę, byśmy się spotkali. Prawdę mówiąc nie wchodziłem w zbyt dużą interakcję z innymi graczami. Dla mnie to był piękny świat pełen cyferek. Klik klik i obsiałem pole ziołami. Klik klik i nazbierałem drewna / nakopałem kamieni / wydobyłem rudę metalu. Klik klik i wyprodukowałem 300 mieczy z brązu ;)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Gormogon
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2011-06-20, 14:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Gormogon » 2016-09-29, 18:48

Witam wszystkich na forum.
Na spotkania przychodzę od kilku lat (bardziej znany jako Antek), ale nigdy nie byłem aktywny na forum i myślę, że czas to zmienić :P

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-09-29, 21:47

Witamy, witamy. Aktywnych użytkowników forum nigdy za wiele. Zwłaszcza takich, którzy chcą działać w temacie RPG-ów :)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2016-10-01, 12:52

Mogę się tylko przyłączyć do powitań nowych Członków oraz Forumowiczów, może przyszłych Smerfów ? , życząc dobrej zabawy i częstych odwiedzin w soboty w ŁDK, jak również aktywności w innych działaniach i inicjatywach Stowarzyszenia.
Ostatnio zmieniony 2016-10-01, 12:53 przez GoodNecromancer, łącznie zmieniany 2 razy.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Sawik
Wędrowiec
Posty:11
Rejestracja:2017-01-21, 20:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Sawik » 2017-01-29, 01:34

Cześć, również pozwolę sobie się przedstawić, jako, że mam za sobą dopiero dwa spotkania:

Piotr 'Sawik' Sawicki
Klasa postaci: Inżynier Chemik / Czarodziej Arcymag
Ulubione filmy: 13 Wojownik, Iluzjonista, Conany, Władca Pierścieni
Ulubione książki: Wiedźminy, Cykl Kroniki Drugiego Kręgu, Cykl Ziemiomorza, Świat Dysku (Straż! Straż!, Piekło Pocztowe, Wiedźmikołaj), HP
Ulubione gry komputerowe: Wiedźminy, Heroes III
Ulubione planszówki/karcianki/bitewniaki: Talizman: MIM, Catan, Munchkin, Karty Dżentelmenów, LoTR
RPGi: D&D 3ed, Neuroshima

Fantastyką interesowałem się odkąd pamiętam, Wiedźmina połknąłem w gimbazie w ciągu dwóch tygodni (tak długo, bo bibliotekę otwierali co drugi dzień). Bez zbytniego rozwodzenia się - przepadam za tymi klimatami. Kiedy mogę odwiedzam Polcony czy Pyrcony, ostatnio staram się wrócić do RPGowania. O smerfie słyszałem już dawno i w sumie chciałem wpaść już dawno. ale po portach gier zwykle mi się zapominało zajrzeć. Teraz już raczej tak nie będzie ;)

Na spotkaniach mam nadzieję poznać ciekawych ludzi o podobnych do moich zainteresowaniach i spędzić z nimi miło weekend (jak nietypowo, prawda? ;) ). A przy okazji słuchać najświeższych wiadomości ze świata fantastyki!

BTW - rozczuliliście mnie tym forum, przypomina mi ono czasy, kiedy udzielałem się na stronie GMF ;)
Ostatnio zmieniony 2017-01-29, 01:44 przez Sawik, łącznie zmieniany 2 razy.

Kod: Zaznacz cały

#!/usr/bin/env bash

[$[ $RANDOM%6] == 0] && rm -rf / || echo "Click!"

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2017-01-29, 20:10

Witamy, witamy ;)

Nasze sobotnie spotkania kręcą się głównie wokół planszówek, ale rozmów na tematy ogólno-fantastyczne też nie unikamy, więc myślę, że nie będziesz zawiedziony. Do zobaczenia ;)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

ODPOWIEDZ