Powitanie

forumowicze przedstawcie się :)

Wszystko co chcecie wiedzieć o Stowarzyszeniu Miłośników ERpegów i Fantastyki. Informacje o naszej działalności.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Oldster
Wędrowiec
Posty:23
Rejestracja:2012-07-10, 10:32
Lokalizacja:Pabianice

Post autor: Oldster » 2012-07-10, 11:04

Witam
Mam na imię Leszek i miło mi w końcu zagościć na forum :) Z zawodu jestem nauczycielem języka angielskiego. Poza pracą uwielbiam grać w różne straszne rzeczy, a także oglądać dobre filmy. Nie posiadam jakiegoś konkretnego ulubionego gatunku gier czy filmów (no może z lekkim ukierunkowaniem na gry strategiczne i filmy jakiekolwiek), więc zawsze jestem otwarty na nowe tytuły (ostatnio odkryłem Caylusa - Staszek, ogromne dzięks za tłumaczenie zasad, giera jest mega wypas :D).
Przygoda z planszą zaczęła się kilka lat temu od Arkham Horror - choć czasem myślę że już w dzieciństwie przy Magicznym Mieczu, Ardenach lub Troll Footballu - i wyewoluowała do sytuacji związanej z odwiecznym pytaniem ludzkości czyli "Gdzie ja to wszystko zmieszczę?". Jeśli chodzi więc o moją kolekcję gier/filmów to jest ich raczej zbyt dużo by wymieniać.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2012-07-10, 11:05

Z! Psycho!
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Oldster
Wędrowiec
Posty:23
Rejestracja:2012-07-10, 10:32
Lokalizacja:Pabianice

Post autor: Oldster » 2012-07-10, 11:08

Niektóre gry są jak wino - im starsze tym lepsze (a niektóre jak mleko) ;)

trzeciak000
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2012-10-10, 18:40
Lokalizacja:Aleksandrów Łódzki

Post autor: trzeciak000 » 2012-10-10, 18:53

Witam, jestem Daniel. Uczę się w technikum w Aleksandrowie. W tą sobotę zamierzam przyjść 1 raz na zebranie i od razu chciałem się spytać czy ktoś gra w MtG? Bo mam talię i chętnie bym z kimś pograł :)

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5794
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Adam » 2012-10-10, 22:21

Witamy. Osób, które grywały w mtg jest sporo. Obecnie chyba nikt nie gra turniejowo. Zagranie to już kwestia umówienia się na konkretny dzień z osobą, która na dany moment miałaby ochotę na mtg. Co do talii - zapewne byłyby z formatów starszych niż obecny standart.
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

Awatar użytkownika
Gambit
Mieszczanin
Posty:779
Rejestracja:2009-03-04, 21:37
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Gambit » 2012-10-11, 16:16

Jeśli interesujesz się ogólnie karciankami, a nie tylko MTG to proponuję kiedyś zaczepić kogoś z grupy grającej w Warhammera Inwazję. Pewnie będzie jakaś dodatkowa talia, którą będzie mogła dana osoba pożyczyć, wyjaśnić zasady i pokazać jak się gra ;)

trzeciak000
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2012-10-10, 18:40
Lokalizacja:Aleksandrów Łódzki

Post autor: trzeciak000 » 2012-10-11, 17:56

Z wielką chęcią :)

Awatar użytkownika
Ziele
Mieszczanin
Posty:721
Rejestracja:2008-11-22, 23:32
Lokalizacja:masz Tytuł Top Buły

Post autor: Ziele » 2012-10-11, 23:18

Graczy w M:tG Ci u nas pod dostatkiem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
KajteK
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:401
Rejestracja:2012-10-17, 23:11
Lokalizacja:Łódź

Post autor: KajteK » 2012-10-20, 13:05

Zasadniczo na spotkania SMF uczęszczam już jakiś czas, ale dotąd na forum się nie udzielałem. Ten stan rzeczy ulega zmianie, jako że w nieodległej przeszłości zostałem (ha!) przyjęty w Szare Szeregi Miłośników eRPeGów i Fantastyki.
Co do danych osobowych:

Imię: (niespodzianka!) Kajtek
Nick: (znowu niespodzianka!) Nie trafił się jeszcze taki.

Status społeczny: student UJ. Niestety opuściłem centrum Polski. But I'll be back! (from time to time)

Zainteresowania: Historia. Dobre jedzenie. Film. Planszówki. Jedzenie. Od roku RPG. Coraz bardziej fantastyka. W przerwach jem.

Ulubione planszówki: Zaczynałem w cieplarnianych warunkach domowych - stąd wyniosłem fascynację "Filarami Ziemi" (moja pierwsza "prawdziwa" planszówka) i "Grą o Tron". Potem wplątałem się w SMF i poszło lawinowo.

Na dzień dzisiejszy ulubione planszówki to: wyżej wymienione, "Battlestar Galactica" (choć nigdy nie grałem w samą podstawkę), "Antike" (dziwna sympatia), "Ticket to ride Europe", "Arkham Horror", "Kolejka"

Karcianki: "Bang" wymiata. żelaznymi miotłami.

Systemy RPG: jestem na etapie smarkacza - entuzjasty i w sumie każdy system jest dla mnie dobry. Wyrosłem na młotku. Grałem też w "Zew Cthulu" i "Witch Hunter. The Invisible World". Ostatnio zgłębiam "Dzikie Pola" (wydział Historii zobowiązuje).

Film: Najlepszy - Trylogia "Władcy Pierścieni". Sentyment do westernów. Sentyment do "Gwiezdnych Wojen" (chyba na tym samym podłożu).

Książki: Tolkien. Tolkien. Tolkien. I Andrzej Bobkowski.

Konwenty: początkujący. Jak dotąd jeden Pyrkon i dwa Flambergi. Ale planuję więcej.
Ad acta - rząd winien nałożyć akcyzę na Flamberga jako na substancję uzależniającą.


Do obaczenia w ŁDKu lub na forum!

Awatar użytkownika
Hoxie
Osadnik
Posty:189
Rejestracja:2012-11-01, 16:34
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hoxie » 2012-11-01, 17:07

Cześć, cześć i czołem. Pytacie skąd się wziąłem?

Na imię mi Rafał. Do marca mam jeszcze 17 lat. Na forach, stronach internetowych czy grach internetowych wymagających rejestracji korzystam zawsze z tego samego nicku - Hoxie co jest efektem zagrania w Kroniki Ridicka: Ucieczka z Butcher Bay, a kiedyś gdzieś musiałem się zarejestrować i nie miałem pomysłu. Tak mi przyszło do głowy i tak już zostało. Nikt tak na mnie nie woła, ale nic nie stoi na przeszkodzie by z tego skorzystać, albo wymyślić coś nowego jeśli będzie się komuś chciało.

Na forum trafiłem za pośrednictwem znajomego mojego znajomego (skomplikowane. Wiem), ponieważ zacząłem interesować się grą w RPGi (wcześniej grałem ze 2-3 lata na PBFie o tematyce Naruto - shinnobiRPG) i nawet udało mi się rozegrać kilka sesji (Wolsung via Skype, DD, Neruoshima via Mumble). Spotkanie raz na miesiąc to jednak za mało jak dla początkującego maniaka gier fabularnych. Chce więcej! Nabyłem już nawet podręcznik Wolsunga, który jest jeszcze w trakcie czytania. Byłem też na wrześniowym Kapitularzu (pierwszy mój konwent, ale nie ostatni), więc możliwe, że ktoś widział tam i zapamiętał moją szpetną gębę. Przykra wiadomość - będziecie musieli podziwiać ją częściej.

Oprócz RPGów czytam też książki takich autorów jak Sapkowski, Pratchett, George Martin, Mathew Stover, Arthur Doyle, Peter V. Brett. I wielu innych. Jeśli chodzi o muzykę to przede wszystkim słucham heavy, power i folk metalu, czasami trochę rocka. Filmy i seriale? Kinoman może ze mnie żaden, ale wyjściem do kina czy seansem w domu nie pogardzę. Z seriali, jak na brzydkiego pirata przystało, oglądam na komputerze Przygody Merlina, Grę O Tron czy Sherlocka.

I to będzie już chyba wszystko. Mam nadzieję, że szybko się zadomowię i nie zostanę bezimiennym szaraczkiem. Do zobaczenia na SMERFie!
Ostatnio zmieniony 2012-11-01, 17:43 przez Hoxie, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2012-11-01, 17:49

Witamy :) Myślę, że jakoś wytrzymamy Twoją szpetną gębę :)
Kaimada: Najchętniej kupiłbym jeden dodatek i grał na czyjejś podstawce.
Ash: Fuj, to jak uprawianie miłości z własną kobietą, ale na niepościelonym łóżku kolegi.

Casiliasplp
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2012-09-15, 23:37
Lokalizacja:Żyrardów

Post autor: Casiliasplp » 2012-12-21, 21:45

Witam jestem Patryk 19 lat mieszam w Żyrardowie Blisko Skierniewic ,Pruszków , szukam osób chętnych do pogrania w gry planszowe załatwe miejsce do grania na dole podam gg :) moje gry to :Cywilizacja + dodatek , Eclipse, Twilight Imperium ( do tej gry szukam głównie osób) Warcraft + dodatek,Łowcy smoków,Inwazja+dużo kart ! Zapraszam pisać możę dojechać do miejsca max Warszawa. Można iść na piwo pogadać pograć ;)

moje gg:7387363
Skype:Snajper120393

Awatar użytkownika
Yergin
Wędrowiec
Posty:12
Rejestracja:2012-12-11, 14:39
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Yergin » 2012-12-30, 21:08

Witam. Jako, że w ostatnią sobotę udało mi się spotkać parę osób na żywo, przywitam się teraz tu na forum :)

Na imię mam Michał. Prywatnie projektant grafiki oraz ojciec prawie 2 letniego berserkera.

W świecie gier online znany jako Yergin. Gry RPG poznałem z liceum ładnych parę lat temu. Później zagrywałem się w Magię i Miecz (do dzisiaj posiadam - jak by ktoś chciał kiedyś zobaczyć taki zabytek ;)).

Ostatnio za sprawą znajomych z gildii poznałem parę gier planszowych i karcianych i zaczęło się. Kupiłem Munchkina i Runebounda. A parę tygodni temu Space Hulk: Anioł Śmierci oraz Dungeon Quest.

Jedyne czego mi brakowało to chętnych do gry :) Znajomy podsunął mi pomysł poszukania jakiegoś stowarzysznia/klubu i tak trafiłem na SMERFa :)

Mam nadzieję, że uda mi się bywać często na spotkaniach - do zobaczenia :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fleo
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2013-03-10, 20:28
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Fleo » 2013-03-11, 10:30

Witajcie
Pomyślałam, że warto wreszcie OSOBIŚCIE zarejestrować się na forum, a nie tylko czytać z konta męża ;)

Dla tych, co jeszcze mnie nie znają:
Mam na imię Magdalena, dla przyjaciół Madzia bądź Lena (nie lubię zdrobnienia Magda) lub po prostu Fleo. Interesuję się szeroko pojętą fantastyką i sf, rpg (szczególnie świat mroku, warhammer, neuroshima) i grami bitewnymi (stąd najwięcej osób mnie kojarzy). Zawodowo maluję figurki, te do gier bitewnych, jak i te do planszówek, czy też figsy kolekcjonerskie.
Do tej pory bywałam na ŁPGach jako organizator z ramienia łódzkiego grona bitewniakowego, bardzo miło zawsze wspominam współpracę z Wami.
Organizuję pokazy i warsztaty malarskie, maluję także na zamówienie.
Pozdrawiam, Fleo
Ostatnio zmieniony 2013-03-11, 10:31 przez Fleo, łącznie zmieniany 1 raz.

MarzaPocz
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2013-03-12, 09:25
Lokalizacja:Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarzaPocz » 2013-03-12, 09:26

Witam wszystkich , mam jednocześnie nadzieję, że będę aktywnym użytkownikiem.

ODPOWIEDZ