Powitanie

forumowicze przedstawcie się :)

Wszystko co chcecie wiedzieć o Stowarzyszeniu Miłośników ERpegów i Fantastyki. Informacje o naszej działalności.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Murchad
Wędrowiec
Posty:118
Rejestracja:2014-07-29, 11:34
Lokalizacja:Murchadlandia
Kontakt:

Post autor: Murchad » 2014-10-24, 01:06

Serwus Motopompa.

Słuszna uwaga z tym imieniem, Krakov. A tak w ogóle, to chciałbym zobaczyć, jaki powitalny quest byś wymyślił, albowiem kreatywność Twa wielka jest niczym miecz dwuręczny przez dzielnego woja w wyprawie na smoka dzierżony.
Bo można być normalnym, albo murchadniętym

www.facebook.com/maestrom.uk

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2014-10-24, 02:12

A co tu wymyślać, skoro ŁDK o to zadbał. 2 tygodnie temu trzeba sie było nagłówkować, żeby dotrzeć na sławetne Smerfowe 3-i piętro. Główne drzwi były zamknięte, zapasowe boczne też, a wejściem od Traugutta ciężko było przez te labirynty i schody przedostać sie na 1-e piętro, skąd już prosta droga winda na trzecie wiodła. A tam wreszcie okazało się, że tego dnia Smerfy są piętro wyżej...
Tak więc trafienie do nas samo w sobie może być testem na orientację w terenie...
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Murchad
Wędrowiec
Posty:118
Rejestracja:2014-07-29, 11:34
Lokalizacja:Murchadlandia
Kontakt:

Post autor: Murchad » 2014-10-24, 08:26

No fakt. Indiana Jones by się pogubił.
Bo można być normalnym, albo murchadniętym

www.facebook.com/maestrom.uk

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Post autor: killy9999 » 2014-10-24, 08:27

Motopompa pisze:Lem. Lubię Lema. A Solaris jest arcyksiążką polskiej SF.
No, w końcu ktoś kto myśli podobnie.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2014-10-24, 17:41

Murchad pisze:No fakt. Indiana Jones by się pogubił.
On może nie, ale Marcus Brody na pewno. Kiedyś pono - według Indiego - zabłądził we własnym muzeum...
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Murchad
Wędrowiec
Posty:118
Rejestracja:2014-07-29, 11:34
Lokalizacja:Murchadlandia
Kontakt:

Post autor: Murchad » 2014-10-24, 19:29

Indy też by zabłądził, ale potem przez ciąg przypadkowych zdarzeń, fartem trafiłby do właściwej sali.
Bo można być normalnym, albo murchadniętym

www.facebook.com/maestrom.uk

Awatar użytkownika
Milev
Osadnik
Posty:233
Rejestracja:2015-01-05, 21:03
Lokalizacja:Łódź / Górna

Post autor: Milev » 2015-01-06, 01:34

Drogie Smerfy,

Chciałbym się oficjalnie (i zapewne poniewczasie) przywitać na forum :)

Nazywam się Mariusz, mam 31 lat i mieszkam w Łodzi (Górna). Może ktoś mnie kojarzy gdyż od jakichś 3 lat nawiedzam wraz z żoną ŁPGi, a i zdarzyło nam się trafić na kilka spotkań smerfowych.
Niestety nasz tryb pracy uniemożliwiał regularne bywanie na sobotnich spotkaniach, lecz być może od tego roku się to zmieni :)

Ja ukończyłem wydział montażu na łódzkiej filmówce, lecz na co dzień zajmuje się grafiką. Żona (Paulina) natomiast pracuje w sekcji promocji BUŁ. Oboje jesteśmy fanami fantastyki, Sci-Fi, książek, filmów i gier.

Z powodu ograniczonej dyspozycji czasowej grywamy regularnie w planszówki we własnym niewielkim gronie - lecz z chęcią je poszerzymy (jesteśmy chętni na spotkania w tygodniu czy wieczory weekendowe).
Posiadamy już całkiem sporą kolekcję własną liczącą kilkadziesiąt tytułów. Lubimy gry "średniej ciężkości" i zawsze z chęcią gramy w takie pozycje jak np. Battlestar Gallactica, Gra o Tron, 51 stan, Horror w Arkham, Eclipse czy Agricola jak i lżejsze tytuły jak CV, Pandemic, Galaxy trucker, Zombicide czy Ticket To Ride oraz naszą najnowszą miłość Marvel Dice Masters. Przepadamy za grami kooperacyjnymi, ale i współzawodnictwo nie jest nam obce ;) Ja jeszcze grywam w bitewniaki (coraz mniej WH40k, coraz więcej Dust Tactics).

Osobiście w przyszłości chciałbym w miarę możliwości bywać na spotkaniach i wspólnie posiedzieć nad planszą, lecz również wspomagać działania smerfa i propagowanie planszówek. Może uda mi się Wam pomóc w przyszłych ŁPGach czy w innej sytuacji.

Aha, jestem też twórcą nowego loga ŁPG które wygrało w konkursie - więc jak komuś się nie podoba, to może mi teraz wygarnąć ;)

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2015-02-04, 12:18

No, Milev, to była nieźle zawoalowana autopromocja z tym logiem :)

Witamy, witamy :)

... i nie wiem czemu, ale zawsze jakoś tak kojarzyłem, że oboje z Pauliną jesteście z Kalisza... stragne world.
Kaimada: Najchętniej kupiłbym jeden dodatek i grał na czyjejś podstawce.
Ash: Fuj, to jak uprawianie miłości z własną kobietą, ale na niepościelonym łóżku kolegi.

Awatar użytkownika
Milev
Osadnik
Posty:233
Rejestracja:2015-01-05, 21:03
Lokalizacja:Łódź / Górna

Post autor: Milev » 2015-02-10, 22:27

Z Kalisza Paulina rdzennie, a do prawie 10 lat w Łodzi. Kiedyś przywieźliśmy jeszcze siostre i szwagra z Kalisza i graliśmy Twoimi uroczo ulepionymi warzywkami w Agricole więc pewnie z tąd to ;)

Zochilla
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2015-05-19, 22:43
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Zochilla » 2015-05-19, 22:49

Hej!
Nazywam się Dominika i mam 19 lat, właśnie kończę maturę i będę miała więcej czasu na moje hobby, jakim są gry planszowe. Czy mogę tak po prostu przyjść sama na sobotnie spotkanie i ktoś mnie przygarnie do wspólnego grania w gry planszowe? :-)

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2015-05-19, 22:54

Witaj. Oczywiście, że możesz. Smerfy są generalnie otwartymi ludzikami i chętnie widzimy na spotkaniach nowe osoby. Tak więc zapraszamy serdecznie :)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

baha47
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2015-08-19, 14:56
Lokalizacja:Łódź

Post autor: baha47 » 2015-08-20, 14:20

Witam,

nazywam się Bartek, jestem w posiadaniu 26 lat. Mieszkam w Łodzi (centrum) ale pochodzę z Andrespola. Taka plama na mapie na wschód od Łodzi.

RPG: odkąd pamiętam. Głównie gry komputerowe, ale takżę warhammer fabularny. LoL, Lineage 2, Skyforge i pare inny pierdołowatych MMO.

Jeśli chodzi o planszówki to wstyd się przyznać, ale mam tylko Dixita.

Pracuje jako dziennikarz w jednym z łódzkich portali branżowych. Na forum trafiłem bo chciałem podzielić się swoją twórczością literacką ; )

Pleban
Wędrowiec
Posty:9
Rejestracja:2016-01-06, 20:54
Lokalizacja:okolice Łodzi

Post autor: Pleban » 2016-01-06, 21:18

Dzień dobry albo dobry wieczór - zależy kto kiedy czyta.

Mam na imię Konrad, leci mi 31 wiosna. Mieszkam pod Łodzią w gm. Ksawerów.

Normalne życie mija mi w: wymagającej pracy, przy jeszcze bardziej wymagającej żonie, przy wspaniałym synku i na obowiązkach domowych. Czas wolny mam od 22 do 6 i co niektóry weekend.

Jakieś 2 lata temu odświeżyłem swoje stare gry planszowe, a od roku dokupuje nowe i staram się od czasu do czasu pograć w mniejszej grupie przeważnie w domu. Niestety moje grono współtowarzyszy planszowych jest bardzo niestabilne czasowo (bardzo trudno się zebrać) i mało wymagające (większość woli proste gry) w wyniku czego krążyłem po odmętach internetu i trafiłem na Was więc jestem.

Co jeszcze? ..... trochę ruchu na wolnym powietrzu, w wolnym czasie pokombinuje w kuchni, książka w klimacie fantastyki lub historyczna o II WŚ, po nocach (jak żona nie widzi :-) ) jakaś gierka PC z gatunku RPG, RTS lub TBS.

To na tyle. No chyba, że są jakieś pytania to proszę śmiało.

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2016-01-06, 21:50

Witamy,

Myślę, że na sobotnich spotkaniach bez problemu znajdziesz ludzi chętnych do spędzenia paru godzin przy czymś cięższym, więc zapraszamy serdecznie ;)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Pleban
Wędrowiec
Posty:9
Rejestracja:2016-01-06, 20:54
Lokalizacja:okolice Łodzi

Post autor: Pleban » 2016-01-06, 22:13

Taką mam nadzieję ;) Chciałbym tylko na początek konkretnie się umówić na jakiś tytuł bo tak jak wspomniałem muszę sobie czas planować i nie robić "pustego kursu" (z resztą nie lubię jechać nie przygotowany.... zasady muszę sobie przypomnieć :) ) a jak już się zapoznamy, zobaczę w co gracie to dalej pójdzie już z górki.

ODPOWIEDZ