[Kupie]Monopoly

Bubkin
Wędrowiec
Posty:8
Rejestracja:2013-03-16, 22:36
Lokalizacja:Łódź

[Kupie]Monopoly

Post autor: Bubkin » 2013-11-06, 12:28

Witajcie drogie smerfy!

Od pewnego czasu nosze się z zamiarem przygotowania dla mojej drugiej połówki gry Monopoly w wersji HP.
Korzystając z http://designinteched.blogspot.com/2012 ... opoly.html
I tak sobie wymyśliłem że zamiast samemu składać pudełko i wycinać z tektury planszę, spróbuje odciążyć czyjąś szafę z oryginalnej wersji gry i po prostu nakleić nowe grafiki.

Więc jeżeli macie gdzieś w domach zupełnie niepotrzebne wersje dajcie info :)
Pionki/karty mnie nie interesują mogą być pogubione itp. Chodzi tylko o to by pudełko i plansza nadawała się do przeklejania nowej grafiki :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2013-11-06, 20:11

A nie zrobiłoby to lepszego wrażenia, gdybyś zaprojektował planszę i skontaktował się z drukarnią, która Ci ją wyprodukuje?
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Bubkin
Wędrowiec
Posty:8
Rejestracja:2013-03-16, 22:36
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Bubkin » 2013-11-06, 20:29

Firmy zajmujące się wydawaniem gier odmawiają wydania tego jako całość, przez prawa autorskie do nazwy. Myśle że mimo wszyskto może wyjść całkiem nieźle :)

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2013-11-06, 20:42

No cóż, własnego egzemplarza niestety (już) nie posiadam, ale życzę Ci powodzenia, bo inicjatywa fajna i pomysł zacny :-)
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Awatar użytkownika
RansomStark
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:773
Rejestracja:2009-06-03, 17:01
Lokalizacja:Łódź

Post autor: RansomStark » 2013-11-07, 11:24

Monopoly to bardzo słaba gra jest :) no chyba że zmienimy jedną regułę :)

Bubkin
Wędrowiec
Posty:8
Rejestracja:2013-03-16, 22:36
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Bubkin » 2013-11-09, 10:59

To czy słaba czy nie. To jest nieważne.. :)
Chyba będę musiał zrobić jednak samemu plansze.. :)
BTW tak z ciekawości o jakiej regule mówisz?

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2013-11-09, 15:29

Z doświadczenia wiem, że wystarczy dowolna gra z tak rozkładaną planszą - więc nie musisz koniecnzie szukać monopoly.
Obrazek

Awatar użytkownika
RansomStark
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:773
Rejestracja:2009-06-03, 17:01
Lokalizacja:Łódź

Post autor: RansomStark » 2013-11-12, 15:44

jeśli wprowadzimy zasadę że po wejściu gracza na niezakupione pole od razu zaczyna się licytacja - a nie dopiero gdy gracz nie chce kupić tego pola - to robi nam się gra w której można podejmować decyzję, a nie jest oparta tylko na losowości. Sam w ten sposób nie grałem ale chętnie bym spróbował.

Bubkin
Wędrowiec
Posty:8
Rejestracja:2013-03-16, 22:36
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Bubkin » 2013-11-27, 11:39

Hej, udało mi się skończyć całość:)
Jako że prosiłem was o pomoc to czuje się w obowiązku doprowadzić temat do końca więc wklejam 2 foty z tego jak wyszło, jak na moje umiejętności plastyczne (klejenie pudełka) jestem zadowolony plansza co prawda rozjechala sie o jakies 2mm bo najwyrazniej grafika była źle przygotowana + ja jeszcze źle dokleiłem no ale cóż już nic na to nie poradzę.

[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek [/spoiler]

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2013-11-27, 11:42

Powiem Ci, że wyszło genialnie

Gratulacje! Świetny pomysł, świetne wykonanie. Oby więcej takich kreatywnych inicjatyw :-)
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2013-12-21, 13:45

Stary, SZACUN!
Ty się skontaktuj z wydawca Monopoly, może by skorzystali z twego projektu (choć bardziej prawdopodobne, że już w takiej wersji Monopoly został oficjalnie wydany). Sam mam w domu wersję oryginalna, ale nigdy sie jej nie pozbędę, gdyż dostałem ja w prezencie w wieku lat 6 (stryj przywiózł z Londynu) i był to - zważywszy na realia komuny gierkowskiej i bryndzę totalna w zakresie gier planszowych - absolutny przebój na naszym podwórku Graliśmy z kumplami chyba we wszelkie możliwe warianty, jakie przyszły nam do głowy, szkoda tylko, że nie wszystkie warianty mogły nam przyjść do głowy...
Gry nie uważałbym za kiepską, choć losowość rzutu kostką naprawdę czyni grę trudno przewidywalną. Ale ta gierka fajnie pokazuje takie podstawowe mechanizmy rynkowe nadal aktualne.
Jedyne, co mnie trochę odrzuca, to to, że firma wydająca Monopoly pozwala na rozmaite jej edycje, ale pod warunkiem pozostawienia 4 narożnych pól bez zmian. Sam mam w domu edycję Star Wars Monopoly i w zestawieniu z ilustracjami z gwiezdnych wojen na planszy, to to to pole z czerwonym autkiem jako Free Parking lub policjant z gwizdkiem na Go to Jail delikatnie mówiąc są nie na miejscu. Na szczęście ilustracje na kartach są zacne...
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Majax93
Wędrowiec
Posty:101
Rejestracja:2013-04-09, 15:03
Lokalizacja:łódź

Post autor: Majax93 » 2013-12-22, 01:49

Patrząc na to stwierdzam: Ja to chcę!!! :D
Maya

ODPOWIEDZ